En İyi Rastgele Görüntülü Sohbet Siteleri

Omegle-Benzeri-Rastgele-Görüntülü-Sohbet-Siteleri

Omegle, 2009 yılında 18 yaşındaki Leif K-Brooks tarafından kurulmuş, herhangi bir üyelik gerektirmeden internet üzerinden rastgele görüntülü sohbet etme olanağı tanıyan bir internet sitesidir.

Çıktığı ilk dönemler günde 150.000 kullanıcı sayısına ulaşarak büyük ses getirmiş olan Omegle, ülkemizde de fazlasıyla ziyaret ediliyordu. Fakat 2014 yılından itibaren Omegle’ye ülkemizden erişime engel getirilmişti. İnternet kullanıcıları ise o dönemden beri ismi hala hafızalarda olan internet sitesi için alternatif arayışı içerisindeler.

Rastgele Görüntülü Sohbet Nedir?

Rastgele görüntülü sohbet, internet üzerinden tanımadığınız insanlarla rastgele eşleştirilerek gerçekleştirilen bir tür görüntülü iletişimdir. Bu tür bir sohbet genellikle bir web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla sağlanır ve kullanıcıların web kamerası ve mikrofonu aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanır.

Rastgele görüntülü sohbet, sosyal medya platformlarından veya diğer sohbet uygulamalarından farklıdır, çünkü kullanıcılar genellikle birbirlerini tanımazlar ve rastgele eşleştirilirler. Bazı platformlar, kullanıcılara belirli bir yaş aralığı veya coğrafi konuma göre eşleştirme seçenekleri sunar. Rastgele görüntülü sohbet genellikle gündelik konuşmalar, arkadaşlık bulma, dil öğrenme, flört etme veya eğlence amaçlarıyla kullanılır. Ancak bazen insanlar bu tür platformları yanlış amaçlar için de kullanabilirler. Bu nedenle, kullanıcıların dikkatli olmaları, kişisel bilgilerini paylaşmamaları ve güvenli internet kullanımı konusunda bilinçli olmaları önemlidir.

Rastgele Görüntülü Sohbetin Çalışma Prensibi Nedir?

Rastgele görüntülü sohbetin çalışma prensibi, internet üzerinde yer alan bir platform aracılığıyla kullanıcıların rastgele eşleştirilmesine dayanır. Bu platformlar, kullanıcıların bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına web kamerası ve mikrofon desteği sağlar.

Kullanıcılar bir rastgele görüntülü sohbet platformuna kaydolduğunda genellikle birkaç temel bilgiyi girmeleri gerekir; örneğin ad ve yaş gibi. Bazı platformlar, kullanıcıların tercihlerine veya ilgi alanlarına göre eşleştirmeler yapar.

Kullanıcılar eşleştirildikten sonra platform genellikle kullanıcılara belirli bir süre boyunca konuşma yapma fırsatı sunar. Bu süre genellikle kısa olur ve bazen platformlar kullanıcılara sohbetlerini uzatma seçeneği sunar.

Kullanıcılar, sohbetlerini sesli veya yazılı olarak gerçekleştirebilirler ve web kameralarını kullanarak birbirleriyle görüntülü olarak iletişim kurabilirler. Bazı platformlar filtre, emoji ve GIF gibi kullanıcılara sohbetlerinde ilginç hale getirebilecek özellikler sağlar.

Rastgele görüntülü sohbet platformları, kullanıcıların rahatlıkla bağlantı kurabilmesi için hızlı ve güvenilir internet bağlantılarına ihtiyaç duyar. Ayrıca kullanıcıların sohbetlerindeki kişilerle ilgili bilgi toplama veya paylaşma konusunda dikkatli olmaları önemlidir.

Bu makale ile en iyi rastgele görüntülü sohbet siteleri hangileri, onlardan bahsedeceğiz. Yapacağınız tüm görüntülü sohbetlerin ücretsiz olacağını da belirtelim.

En İyi Rastgele Görüntülü Sohbet Siteleri

Chatroulette

Chatroulette

Chatroulette, Omegle gibi site arıyorsanız kullanabileceğiniz en iyi insanlarla tanışma sitesidir. Bu site üzerinden rastgele bir ziyaretçiyle sohbet başlatıp o kişiyle yazılı, kamera ve mikrofon aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Her iki kullanıcı da istedikleri zaman sohbetten ayrılıp başka bir rastgele bağlantı ile sohbet başlatabilirler. Chatroulette’in internet sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Sohbete başlamadan önce karşınıza çıkacak ‘Enable Camera’ yazısına tıklayarak kameraya ve mikrofona erişimi açmalısınız.

ChatSpin

Chatroulette’te takılmaktan sıkıldıysanız, bir sonraki görüntülü sohbet için tercihinizi ChatSpin’dem yana kullanabilirsiniz. Üyelik gerektirmeden direkt olarak görüntülü sohbete başlayabilmenizi sağlayan sitede öncelikle cinsiyetinizi belirlemelisiniz. Ardından kamera ve isterseniz mikrofon için erişim izni vermeniz gerekiyor. Bundan sonrası ise tamamen size kalmış.

Görüntülü görüşmek istemediğiniz kişileri hızlıca geçmek için video ekranındaki sağ yön tuşuna tıklamanız yeterli. ChatSpin’in web adresine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

CamSurf

CamSurf

CamSurf, dünyanın her yerinden gerçek insanlarla sohbet etmenize imkan tanıyan bir web sitesidir. Bu site ile yeni insanlarla tanışabilir, kendinizle veya kültürünüzle ilgili sohbetler edebilirsiniz. Çıplaklığa yer vermeyen site, güvenlik anlamında isim yapmış video tabanlı sohbet sitelerindendir. Siteye girdiğinizde cinsiyetinizi belirleyip sağdaki Başla yazısına tıklayarak sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Sohbete başlamadan evvel biraz aşağıdaki Kullanıcı Şartlarını okudum ve kabul ediyorumun yanındaki sürgüye tıklamayı unutmayın. Siteye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ChatHub

ChatHub

Bu site, ülkemizde videolu görüntülü sohbetlere olan ilginin ne düzeyde olduğunu gösteren bir veriye sahip. ChatHub, tüm dünyada en çok Türkiye’deki kullanıcılar tarafından ziyaret ediliyor.

ChatHub-1
En sağda Türkiye’deki ziyaretçilerin siteye olan ilgisini gösteren yüzdelik oranı göreceksiniz.

Cinsiyet, ülke gibi filtreleri bulunan ChatHub, görüntülü sohbet etmek isteyenler için ideal bir çözüm. Web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Monkey

Monkey

Dünyanın farklı ülkelerinden insanlarla tanışarak görüntülü sohbet edebileceğiniz en iyi sitelerden bir tanesidir. Ülkemizde pek bilinmese de ilginizi çekebilecek bazı özelliklere sahip. Monkey’de dilerseniz tek, dilerseniz iki kişi, dilerseniz de dörtlü grup halinde sohbet edebilirsiniz. Bunun için sadece Google, Facebook veya Apple hesabınızla giriş yapmanız yeterli olacak. Ardından Start Chat yazısının üzerine tıklayın ve sohbet etmeye başlayın. Web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

LuckyCrush

LuckyCrush

100’den fazla ülkede 1 milyondan fazla üyesi bulunan LuckyCrush, rastgele görüntülü sohbet imkanı tanıyan bir başka sitedir. Üye olduktan sonra kullanabileceğiniz LuckyCrush’ta üyelik işlemini tamamladıktan sonra Start chatting yazılı kısma dokunarak sohbete başlayabilirsiniz. Sitenin arayüzü Türkçe dil desteği sunmasa da buna pek ihtiyacınızın olduğunu düşünmüyorum. LuckyCrush’ın web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Chatrandom

Chatrandom

Chatrandom, rastgele görüntülü sohbet için kullanıcılara farklı alternatifler sunuyor. Trans bireyleri de unutmayan Chatrandom, cinsiyet seçimi olarak bu alternatifi de eklemiş. Dilerseniz çift olarak da katılabileceğiniz bu sohbet ortamını kullanabilmeniz için üyelik şartı bulunuyor. Ardından Türkçe arayüzünden de görebileceğiniz üzere Başla diyerek görüntülü sohbete başlayabilirsiniz. Siteye ulaşabileceğiniz web sitesi ise şurada.

FaceFlow

FaceFlow

Tekli ve grup olacak şekilde sohbet imkanı tanıyan, web tabanlı rastgele görüntülü sohbet portalıdır. Herhangi bir program indirmenize gerek kalmadan yalnızca siteye kayıt olarak sohbete başlayabilirsiniz. Dilerseniz sağ üst tarafta bulunan Facebook ile giriş yap özelliğini kullanarak da giriş yapabilirsiniz. FaceFlow üyesi olmayan kişilerle konuşmanızı sağlayan Misafir Sohbet Linki özelliği de mevcut. Bu linki görüntülü görüşmek istediğiniz kişiye göndererek sohbeti başlatabilirsiniz. FaceFlow’a şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

CooMeet

CooMeet

Buraya kadar gördüklerimin yanında alternatif olsun derseniz, CooMeet’i de listenize ekleyebilirsiniz. Sitenin mottosunun cinsiyetçi olması biraz antipatik olsa da (Binlerce güzel yabancı kız çevrimiçi sizi bekliyor! gibi şeyler yazmışlar) yine de değerlendirilebilir. Kameranıza ve mikrofonunuza erişim izni vererek rastgele görüntülü sohbete başlayabilirsiniz. CooMeet’in web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Chat-Blink

Daha çok anadili İngilizce olan kişilerle sohbet etmenizi sağlayacak, rastgele görüntülü sohbet sitesidir. Hizmetten faydalanabilmeniz için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Dilerseniz direkt olarak Google hesabınızla giriş yaparak da üye olabilirsiniz. Kamera ve mikrofonunuzu da erişime izin verdiğinizde, görüntülü sohbet etmek için her şey hazır demektir. Siteye ulaşmak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Liveeds

Liveeds

Chatroulette gibi görüntülü dışında metin olarak da rastgele sohbet etmenizi sağlayan bir internet sitesidir. Çok fazla popüler bir site değildir, bu sebeple eşleşme konusunda bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bunun dışında amacına uygun bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 18 ve üzeri yaşında olduğunuzu belirtip kamera ve mikrofona erişimi sağladıktan sonra sohbete başlayabilirsiniz. Liveeds’in web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Emerald Chat

Emerald-Chat

Emerald Chat ile ister birebir veya grup olarak yazılı, isterseniz de videolu sohbetler yapabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilecek potansiyelde olan Emerald Chat’i kullanabilmek için klasik olarak mikrofon ve kamera erişimi vermelisiniz. Üye olduktan sonra sağ üstteki dişli simgeye tıklayarak profilinizi kişiselleştirebilirsiniz. Siteye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mixsii

Mixsii

Yine çok fazla bilinmeyen, birebir görüntülü sohbet etme imkanı tanıyan web sitelerinden bir tanesidir. Siteye girdiğinizde sağ taraftaki Sign Up! yazılı kısmı doldurup üyelik işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ardından klasik olarak mikrofon ve kamera erişimini vermeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri tamamladığınızda rastgele görüntülü sohbete hazırsınız demektir. Mixsii’ye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fruzo

Fruzo, kullanıcılarına rastgele görüntülü sohbetten fazlasını sunan bir sitedir. Bu site ile kullanıcılar, Facebook aracılığıyla insanlarla bağlantı kurabiliyorlar. Fruzo ile Facebook’u kullanarak yeni profiller oluşturabilir, mevcut profillerle bağlantı kurabilirsiniz.

Bu platform üzerinden eşleşmenin yanı sıra insanlarla bağlantı kurabilir, onları takip edebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Kullanıcılar konum, cinsiyet, yaş veya anahtar kelimelere göre bağlantı bulma seçeneğine sahiptir. Siteye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ChatKi

ChatKi

Tıpkı ChatHub gibi ChatKi de ülkemizde oldukça popüler bir rastgele görüntülü sohbet sitesidir. Cinsiyetinizi belirleyip Kullanım Koşulları Sözleşmesi‘ni onayladıktan sonra Başla diyerek sohbete başlayabilirsiniz. Sohbeti istediğiniz zaman durdurup başka bir sohbete geçiş yapabilirsiniz. Bunun dışında sitenin sağ üst kısında Cinsiye, Ülke gibi sohbet filtrelerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. ChatKi’nin web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Roulette.Chat

Roulette.Chat_

Chatroulette’in isminden ve şöhretinden esinlenerek oluşturulduğu çok bariz olan görüntülü sohbet sitelerindendir. Siteye girdiğinizde Cinsiyetin ne var? yazılı bozuk bir Türkçe arayüzle karşılaşacaksınız. Ardından aşağıdaki seçeneklerden istediğinize dokunup sonrasında kamera ve mikrofon erişim izinlerini vererek rastgele görüntülü sohbete başlayabilirsiniz. Roulette.Chat’in web sitesine ise şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

En İyi Arkadaş Bulma Siteleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Video Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?