Telefon Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda şifre, desen kilidi, PIN, parmak izi veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak, önemli verilerimizi diğer kişilerden korumanın en iyi yoludur. Ancak şifrenizi, pin kodunuzu veya desen kilidinizi unuttuğunuzda, Android telefonunuzun ekranı kırıldığında ve birkaç kez yanlış şifre girdiğinizde, telefonunuza ve cihazdaki dosyalarınıza erişemezsiniz.

Peki bir telefonun kilidini şifre olmadan açmak mümkün mü? Kilitli bir Android telefona girebilmek için bir yol veya farklı bir araç arıyorsanız, bu rehber size en iyi çözümleri sunacaktır. Aşağıdaki yöntemler, Android telefon kilidini şifre olmadan nasıl açacağınızı ayrıntılı olarak görmenizi sağlayacak.

Telefon Şifre Kırma Yöntemleri

ADM ile Uzaktan Şifresiz Telefon Şifre Kırma

Telefonunuzu kilitlemeden önce Android Cihaz Yöneticisi’ni (ADM) etkinleştirdiyseniz, Android telefonunuzun kilidini açmak için bu özellikten faydalanabilirsiniz. Telefonunuz kaybolsa da telefonunuzun şifresini uzaktan açmanıza olanak tanıyan bu özelliğin Android 4.4 ve üzeri sürümlerde çalıştığını unutmayın.

İşte ADM ile Android telefonun şifresiz kilidini açma adımları:

 • Adım 1: Bilgisayarınızda veya başka bir akıllı telefonda Google Cihazımı Bul’u ziyaret edin, kilitli telefonunuzda da kullandığınız Google giriş bilgilerinizi kullanarak oturum açın.
 • Adım 2: Kilidini açmak istediğiniz cihazı seçin > Kilitle’yi seçin > Geçici bir şifre girin ve tekrar Kilitle’ye tıklayın.
 • Adım 3: İşlem tamamlandığında, kutunun altında seçeneklerin bulunduğu bir onay göreceksiniz: Zil, Kilitle ve Sil. Ayrıca, Android telefonunuzda bir şifre alanı göreceksiniz, sadece geçici şifreyi girin.
 • Adım 4: Son olarak, Android telefonunuzun kilit ekranı ayarlarına gidin ve geçici şifreyi devre dışı bırakın.

Google Hesabı Olmadan Telefon Kilidi Açma

Google hesabı desen, pin veya diğer ekran kilidi türleri olmadan telefonun kilidini açmanıza yardımcı olabilir. Her Android telefon, beş kez yanlış şifre girmemize izin verdikten sonra kilitlenir. Bu sırada 30 saniye beklemeniz gerektiğini gösteren bir mesaj alacaksınız. Böylelikle telefonunuz Android sürüm 4.4 veya daha düşük bir sürümle çalışıyor olsa dahi Deseni Unuttum özelliğini kullanarak Android telefonun kilidini açabilirsiniz.

Bu özellik aracılığıyla telefonun kilidini şifre olmadan açabilmek için şu adımları izleyin:

 • Adım 1: Cihazınıza 5 kez yanlış bir şifre girin > Kilit ekranının altındaki Deseni Unuttum yazılı kısma dokunun.
 • Adım 2: Yedek pininizi girip sonrasında Tamam deyin. Farklı olarak Google hesabınızla oturum açmak için Oturum aç yazılı kısma dokunun. Cihazınızın kilidi şimdi açılmış olmalıdır.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama ile Şifresiz Telefon Kilidi Açma

Şifre olmadan telefonun nasıl açılacağını çözmek için yukarıdaki yöntemlerde başarısız olduysanız, fabrika ayarlarına sıfırlamayı da düşünebilirsiniz. Tüm Android telefonların kilidini bu şekilde açabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce cihazınızdaki tüm verileri yedeklemenizi öneririz. Zira tüm verileriniz bu yöntemle birlikte silinecektir. Telefonunuzu yedeklediyseniz, Android telefonun kilidini şifre olmadan nasıl açacağınızla ilgili aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Adım 1: Ses açma, güç ve ana ekran düğmelerine aynı anda uzunca basın.
 • Adım 2: Bu işlem, telefonunuzu kurtarma moduna sokacaktır. Hareket etmek ve Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini seçmek için Ses Açma/Aşağı düğmelerini kullanabilirsiniz.

Android Telefonun Şifresini Açma | Samsung

Bir Samsung telefon veya tablet kullanıyorsanız, Android telefon kilidini nasıl açacağınıza dair bir yönteminiz daha var. Deseninizi, PIN kodunuzu veya şifrenizi unuttuğunuz takdirde kilidi açmak için Samsung’un Telefonumu bul özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yöntem, telefonunuzun kilidini uzaktan açabilmenizi sağlayacaktır. Ancak bunun için telefonunuzda Samsung hesabınız ile oturum açmanız gerektiğini unutmayın. Şimdi aşağıdaki adımları izleyin:

 • Adım 1: Samsung Telefonumu Bul‘a gidin.
 • Cep Telefonumu Bul kısmını ziyaret edin ve Samsung Hesabı ile oturum açın.
 • Adım 2: Seçeneklerden Kilidi Aç‘a tıklayın.
 • Adım 3: Kilidi Açmak için Onayla simgesine dokunun.
 • Adım 4: Doğrulamayı bitirdikten sonra Samsung telefonunuzun şifresini kaldırmış olacaksınız.

Artık Samsung telefonunuzdaki desen kilidi, PIN kodu, şifre ve Biyometri dahil tüm ekran kilitleri silinmiş olacaktır.