Gmail Güvenilir Adresler Listesine Ekleme Nasıl Yapılır?

Gmail’deki bulunan spam engelleme özellikleri, gelen kutunuzu düzenlemenin ve yanlışlıkla kötü amaçlı yazılım içeren e-postaları açmanızı engellemesi açısından oldukça kıymetlidir. Bununla birlikte Gmail, spam mailin tam olarak ne olduğunu e-postanın hangi biçimde olduğuna, gönderenine, eklerine ve içerdiği bağlantılara göre değerlendiriyor. Bu da önemsiz posta klasörünün en iyi şekilde tasarlanmamasına sebep olmuştur. Bazen önemli e-postalar, gerçekte istenmeyen bir mail olmamasına rağmen ‘potansiyel spam’ kategorisine girebilir.

Böyle durumlarda önemli olan e-postalar, Gmail’in spam filtresini geçemeyebilirler. Gelen kutunuz yerine spam klasörüne gitmesini engellemek için, güvenilir kişileri ve e-posta adreslerini güvenli gönderenler listenize eklemelisiniz. Bunu yaptığınızda Gmail’e spam filtreleme sürecini atlayarak, bunun yerine ilgili gönderenden gelen her e-postanın doğrudan gelen kutunuza gitmesini istediğinizi söylemiş olursunuz.

Gmail Güvenilir Adresler Listesine Ekleme

Gmail güvenilir adresler listesine mail adresi ekleme işlemini nasıl yapacağınız, aşağıda açıklanmıştır:

  • Gmail.com’a gidin ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayarak Ayarlar‘a gidin.
  • Şimdi ‘Tüm ayarları görüntüle‘ yazılı seçeneğe tıklayın.
  • Ardından üst kısımdaki ‘Filtreler ve Engellenen Adresler‘ sekmesine tıklayın.
  • Güvenli Gönderenler‘ bölümünde, ‘Yeni filtre oluştur‘u tıklayın.
  • Güvenli gönderenler listenize eklemek istediğiniz kişinin e-posta adresini girin.
  • Filtre Oluştur‘a tıklayın.

Gmail Uygulamasında Güvenli Gönderenler Listenize E-posta Adresi Ekleyebilir misiniz?

Gmail uygulaması, telefonunuzdan spam özelliklerinizi düzenlemenize izin vermez. Bunun yerine e-posta adreslerini Gmail kişiler listenize ekleyerek beyaz listeye alabilirsiniz.

Bir e-posta adresini telefonunuzdan beyaz listeye almaktan başka seçeneğiniz yoksa, telefonunuzun tarayıcısındaki Gmail’in masaüstü sürümünü kullanarak Gmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, yukarıdaki aynı adımları izleyebilirsiniz.