En İyi OnlyFans Benzeri Siteler (2024)

OnlyFans, özellikle yetişkinlere özel içerikler üreten kişilerin bir numaralı tercihi konumundadır. Bununla birlikte OnlyFans’ın Türkiye’de erişimi 2023 yılı itibarıyla engellenmiş durumda. Bunun pek çok sebebi olsa da temelde yetişkin içeriklerin yer alması gösterilebilir.

OnlyFans’a ulaşamadığı için veya farklı siteleri deneyimlemek adına bu platforma benzer siteleri ziyaret edebilirsiniz. Sebebi her ne olursa olsun, artık ziyaret etmediğiniz OnlyFans gibi diğer pek çok siteye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

OnlyFans Benzeri Siteler

Unfiltrd

Unfiltrd, OnlyFans ile oldukça benzer bir şekilde çalışan içerik üreticisi tabanlı bir web sitesidir. Siteye üye olan içerik üreticiler bir profil oluşturur, ardından bir ödeme duvarının arkasına gizledikleri içerikler eklerler. Sonrasında ise kullanıcılar, aylık bir ücret ödeyerek o gizli içeriği görmek için içerik üreticisine abone olur.

Unfiltrd’yi OnlyFans’ten farklı kılan detay, bazı ekstra özelliklere sahip olmasıdır. İçerik üreticileri ve kullanıcılar için geliştirilmiş bir deneyim sunacak şekilde tasarlanan site, içerik üreticilerinin daha fazla para yardımcı olabilecek ek özelliklere sahiptir.

Özel bir Keşfet sekmesine sahip olan Unfiltrd, kullanıcıların siteyi gezmesini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca trend olan içeriklerin gösterildiği bir Trending sekmesi de vardır. Kullanıcılar en iyi videolara ve gönderilere buradan göz atabilir, satın alabilecekleri yaklaşan etkinlikleri görebilirler.

Unfiltrd’da, OnlyFans’ta olmayan ilginç bir özellik de bulunmaktadır. Biletli etkinlikler olarak adlandırılan bu özellik, önceden duyurulan etkinlikler için bilet satın alımıdır. Bu bileti satın alan kullanıcılar, zamanı geldiğinde içerik üreticisinin düzenlediği etkinliğe katılabilirler.

Unlockd

Unlockd, son dönemin popüler OnlyFans benzeri yetişkin içerik platformlarından birisidir. Özellikle yetişkin içerik özelliklerinden faydalanmak isteyenler için geliştirilen bir platformdur. Unlockd, içerik üreticileri ile ödeme yapan müşterileri arasında aracı olarak hareket etmektedir. Abonelerin, içerik üreticilerinin premium içeriklerine erişimini sağlar. Sektördeki en düşük komisyon ücretlendirmesine sahip olan Unlockd, bu sayede pek çok kişiyi bünyesinde tutmayı başarabilmiştir.

OnlyFans benzeri diğer platformlara alternatif olarak Unlockd, içerik üreticilerinin videolarını kolaylıkla yükleyebilecekleri kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Bu platform, hem yaratıcılar hem de aboneleri için güvenli bir ortam sağlamıştır.

Unlockd’ın Türkiye dahil belirli ülkelerde erişilebilir olması, üreticilerin daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olur. Bu sayede internetten para kazanmak isteyenler için oldukça cazip bir konumdadır.

Fansly

Fansly, içerik oluşturucuların yetişkinlere özel içeriklerinin satışını yaparak kazandığı bir abonelik tabanlı içerik ile para kazanma platformudur. Yayın hayatına 2020’de başlayan Fansly, nispeten yeni bir platform olsa da önemli ilerlemeler kaydetmiştir.

OnlyFans’ın yetişkin içeriklerine özel kısıtlamaya yönelik açıklaması, en çok Fansly’ye yaradı. Bu açıklama sonra kayıt patlaması yaşan platform, her saat 4000’den fazla yeni abone kazanıyor. Web sitesi, son zamanlarda aylık 20 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşmaya başladı. Yalnızca yetişkinlere özel içeriklerin bulunmadığı bu web sitesindeki diğer kategoriler arasında yemek pişirme, fitness, ayak resimleri, resim yapma bulunmaktadır.

OnlyFans’a benzer şekilde, Fansly’de de içerik oluşturucular ve aboneler için katılmak ücretsizdir. Ancak platform, hizmet ücreti olarak modellerin kazançlarının %20’sini almaktadır. Güvenilir bir hizmet sağlayan Fansly, içerik oluşturma ve para kazanma konusunda bazı kurallara sahiptir. Çoğu içerik türüne yasal olarak izin verilse de yasadışı içeriklere karşı katı kuralları vardır.

Flirtback

Flirtback, kullanıcılara gönderdiğiniz mesajlar için ücret alarak para kazandığınız bir premium sohbet hizmetidir. Aynı zamanda fotoğraf ve video gibi içerikler yükleyebilir, kullanıcılara bu içerikler için tek seferlik bir ücret karşılığında erişim sağlayabilirsiniz.

Flirtback’te MEGA adı verilen jetonlar bulunuyor. Kullanıcılar, bu jetonları satın alarak onları mesajlar, fotoğraflar veya videolar için ödeme yapmak için kullanabilirler. İçerik üreticiler de bu MEGAları banka hesaplarına eklemek için paraya dönüştürebilir.

Flirtback, satılan bu MEGA’lardan elde edilen kârın büyük bir kısmını almaktadır. Bir kullanıcı MEGA satın aldığında, önce bir vergi kesintisi uygulanır. Ardından kalan miktarın %60’ını kullanıcı, %40’ını da içerik üreticisi alır.

Bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, çoğu site ortalama %20’lik bir kesinti yapmaktadır. Dolayısıyla Flirtback’in çok daha fazla ücret talep ettiğini söyleyebiliriz. Ancak burada da diğer sitelerden farklı bir özellik devreye giriyor. Diğer sitelerde profilinizi tanıtma konusunda tek başınızasınız başınızasınız. Ancak Flirtback, kazandığı paranın bir kısmını profilinizin reklamı için harcar. Bu da uğraşmadan potansiyel abonelere ulaşabilmenizi sağlar.

Flirtback’te para kazanmanın birkaç farklı yolu bulunuyor. Bunlardan bazıları özel mesajlar için ücret talep etmek, fotoğraf ve videolar yüklemek veya abonelere direkt özel içerik satmaktır. Her MEGA için %60 kazanacağınızı artık biliyorsunuz.

Fanvue

Fanvue, içeriklerini para karşılığında satmak isteyenlerin uğrak yerlerinden olan, İngiltere merkezli bir sitedir. Listemizdeki diğer sitelere nazaran daha yeni bir web sitesi olmasına rağmen, büyük potansiyele sahiptir. İçerik üreticiler ve aboneleri için kullanıcı deneyimine eşit şekilde önem veren Fanvue, bazı benzersiz özelliklere de sahiptir.

Fanvue, çoğu içerik üreticilere özel sitelerin yaptığı gibi çalışmaktadır. Siteye kaydolduktan sonra abone kitlenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz içerik bir ödeme duvarının arkasında gizlenecek, bu nedenle içeriklerini yalnızca abone olan aboneleriniz görebilecek.

Web sitesinin kalitesine fazlasıyla önem veren geliştirici ekip, Fanvue’yi OnlyFans’a en iyi alternatiflerden biri yapmak için sürekli çalışıyor. Bu nedenle abonelerin yeni içerik üreticilerini kolayca keşfedebilmeleri için siteyi sürekli geliştiriyorlar.

Fanvue’de elde edilen gelirin %20’sini site kendisine almaktadır. Geri kalan kısım tamamen içerik üreticilerinin hesaplarına aktarılır.

LoyalFans

LoyalFans, hayatın her alanından içerik üreticilerinin çalışmalarını bir çevrimiçi iş olarak sunmalarını sağlayan abonelik tabanlı bir web sitesidir. Platform, kendisini içerik üreticileriyle abonelerinin bir araya gelmesini sağlayan bir yer olarak tanımlamaktadır.

OnlyFans benzeri bir web sitesi olan LoyalFans, resimlerinizi ve videolarınızı para kazanmaya dönüştürmenin pratik bir yolunu sunar. LoyalFans çok daha yeni bir platform olduğu için OnlyFans’ın popülerliğine ve kullanıcı tabanına yetişmesi için uzun bir yol kat etmelidir.

FanCentro

Fancentro, OnlyFans ile neredeyse aynı şekilde çalışsa da içerik üreticileri için biraz daha az kârlıdır. Fancentro, elde edilen kazancın yaklaşık %25’ini kendisine almaktadır. Dünyaca ünlü yetişkinlere özel içerik üreticilerinin çoğu burada bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’den de bazı içerik üreticilerin burada olduğunu söyleyebiliriz.

FanCentro, internet dünyasının en büyük özel sosyal medya sitelerinden birisidir. Bu site, içerik üreticileri ve hayranlar için kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Hatta Instagram’daki pek çok işlev ve formatın da edildiğini söyleyebiliriz.

Onlyfans’a göre Fancentro’nun en büyük avantajı dil çevirisi ve keşfet sayfasının bulunmasıdır. Ana sayfada yeni içerik üreticileri arayabilir, varsayılan olarak kendi dilini konuşanları seçebilirsiniz. Kayıt işlemi de oldukça basit ve anlaşılırdır.

FanCentro’da her türlü içeriği paylaşabilirsiniz. Eğer iyi bir performans gösterirseniz, ana sayfadaki görünürlülüğünüzün artması olasıdır.

BestFans

BestFans, modern bir arayüze sahip ve kullanımı kolay bir OnlyFans alternatifi sitedir. BestFans, içerik üreticilerinin takipçileri ve ücretli aboneleriyle çeşitli abonelik modelleri üzerinde paylaşım yapabilmesini sağlar.

BestFans, %90 gelir payı ile içerik üreticilere mümkün olan en yüksek ücretlerden birini sunmaktadır. BestFans, destek konusunda son derece hızlı ve yardım odaklıdır. Sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözebilecek pek çok personeli bünyesinde barındırmaktadır.

Patreon

2013 yılında kurulan bir üyelik platformu olan Patreon, OnlyFans’tan daha uzun süredir var olan bir oluşumdur. İki platform arasında bazı benzerlikle bulunmakla birlikte OnlyFans’in, Patreon’dan modelinden biraz ilham aldığını söyleyebiliriz.

Patreon, ilk izleyici kitlesini YouTube veya diğer sosyal medya platformlarında oluşturmuştur. Bir takipçi kitlesine sahip olan kişiler, ardından ücretli bir abonelik aracılığıyla erişilebilen özel içerik sunmaya başlamak için Patreon’a geçmeye başladılar.

Patreon ve OnlyFans birçok benzerliğe sahiptir. Patreon, yetişkinlere özel içeriklere belirli bir oranda izin vermektedir fakat içeriklerin dikkatlice işaretlenmesi gerekmektedir. Daha çok yetişkin içeriklere yönelmek istiyorsanız, Patreon yerine yukarıdaki platformlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili İçerikler

Türkiye’de Yasaklanan OnlyFans’a Nasıl Girilir?