Türkiye’de Yasaklanan OnlyFans’a Nasıl Girilir?

Daha çok yetişkinler için içerikler üretilen bir platform olan OnlyFans, Türkiye’de İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Haziran tarihli kararıyla erişime engellendi. Çoğu OnlyFans hesap sahibi ve aboneler, bu karardan itibaren yasaklanan OnlyFans’a nasıl girebileceklerini merak ediyorlar. Aşağıda bunu nasıl yapabileceğinize dair bilmeniz gerekenleri bulacaksınız.

OnlyFans Neden Erişime Engellendi?

Platform, Türkiye’de çoğu kişi tarafından özellikle Haziran 2023 yılından itibaren yasaklanması için CİMER’e şikayet edilmişti. Bu şikayetlerin arkasında tahmin edeceğiniz üzere yetişkinlere özel içeriklerin var olması atıyordu. Yoğun şikayetler sonucu ise platform, alınan mahkeme kararı nedeniyle Türkiye’de erişime engellendi.

Telefondan ve Bilgisayardan Yasaklı OnlyFans’a Nasıl Girilir?

VPN ile Yasaklı OnlyFans’a Girme

Yasaklanan OnlyFans’a girmek için yapmanız gereken ilk şey, bir VPN kullanmaktır. Bildiğiniz üzere OnlyFans’ın bir mobil uygulaması bulunmuyor. Bu sebeple platformu kullanmak için Chrome, Safari, Opera gibi bir tarayıcı kullanmalısınız.

Bunlar arasında en iyi tercih Opera gibi görünüyor. Zira Opera’da yerleşik bir VPN servisi bulunmaktadır. Şuradaki bağlantıya tıklayarak Opera’yı bilgisayarınıza yükleyebilir ve VPN’i aktif ederek OnlyFans’a tekrar giriş yapabilirsiniz.

Opera VPN’i aktif etmek için tarayıcıyı başlatıp ardından sol üst köşede bulunan “Menü“ye tıklayın ve açılır menüden “Ayarlar“ı seçin. Eğer bir Mac kullanıcıysanız, “Opera” ve ardından “Tercihler“e tıklamanız gerekecektir.

Opera ayarları sayfasının sol panelinde “Gizlilik ve Güvenlik” yazılı bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıklayarak Opera tarayıcı VPN’ini etkinleştirebilirsiniz. Ardından ekranı aşağıya doğru kaydırarak “VPN” bölümüne gidin. Buradan “VPN’i Etkinleştir” kutusunu işaretleyin. Böylelikle Opera VPN’ini etkinleştirmiş olacaksınız.

Etkinleştirme işleminin ardından adres çubuğunun sol tarafında mavi bir VPN rozeti göreceksiniz. Mavi VPN düğmesine tıklayarak web’de gezinirken ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Opera VPN’ini istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca konumunuzu seçebilir veya varsayılan “En İyi Konum” ayarını kullanabilirsiniz.

Telefondan Safari ve Chrome tarayıcı ile OnlyFans’a girmek için yapmanız gereken şey, bir VPN uygulaması yüklemektir. Bunun için geliştirilen pek çok uygulama bulunmaktadır. Eğer bir VPN uygulama önerisi arıyorsanız, şuradaki makalemize göz atmanızı öneririz. Buradan hem kendinize en uygun VPN uygulamasını bulabilir hem de nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

DNS Ayarlarını Değiştirerek OnlyFans’a Girme

DNS ayarlarını değiştirmek, yasaklı sitelere girmek ve kullandığınız internet hizmetini daha iyi deneyimlemek için faydalanabileceğiniz bir diğer yöntemdir.

Bu yöntemde ayrıca bir VPN programı kullanmanıza gerek kalmadan OnlyFans gibi yasaklı çoğu siteye girebilirsiniz. Bu anlamda kullanabileceğiniz en iyi ve hızlı DNS önerileri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde yasaklı sitelere girmenizi sağlayacak alternatifler de yer alıyor. Kişisel olarak kullandığım DNS adresi Yandex DNS. Bu DNS ayarı ile herhangi bir VPN aracına ihtiyacım olmadan yasaklı çoğu siteye girebiliyorum.

DNS ayarlarını nasıl değiştireceğiniz bilmiyorsanız, hem en iyi ve hızlı DNS adreslerini hem de bu ayarları nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için şuradaki makaleye göz atabilirsiniz.

OnlyFans’a Girmek İçin Hangi VPN Kullanılır?

Aslında bunun için belirleyici olan kıstaslar, sizin VPN’i tam olarak ne için kullanmak istediğinizle alakalı. Eğer OnlyFans gibi yasaklı tüm sitelere girmek istiyorsanız, öncelikle sizi şuradaki makalemize yönlendirmek isteriz. Buradan OnlyFans dahil olmak üzere yasaklı tüm sitelere nasıl girebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında bir VPN kullanmak istiyorsanız, ücretsiz ve kullanışlı olmasına dikkat etmenizi öneririz. Bu sebeple hazırladığımız bir diğer makale olan ücretsiz VPN programı önerilerimize göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
‘Instagram Kullanıcı Bulunamadı’ Hatasının Sebepleri