Türkiye’de Yasaklanan OnlyFans’a Nasıl Girilir?

Daha çok yetişkinler için içerikler üretilen bir platform olan OnlyFans, Türkiye’de İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Haziran tarihli kararıyla erişime engellendi. Çoğu OnlyFans hesap sahibi ve aboneler, bu karardan itibaren yasaklanan Onlyfans’a giriş nasıl yapılır, bunu merak ediyorlar. Aşağıda buna dair bilmeniz gerekenleri bulacaksınız.

OnlyFans Neden Erişime Engellendi?

Platform, Türkiye’de çoğu kişi tarafından özellikle Haziran 2023 yılından itibaren yasaklanması için CİMER’e şikayet edilmişti. Bu şikayetlerin arkasında tahmin edeceğiniz üzere yetişkinlere özel içeriklerin var olması atıyordu. Yoğun şikayetler sonucu ise platform, alınan mahkeme kararı nedeniyle Türkiye’de erişime engellendi.

OnlyFans Erişim Engeli Kaldırılır mı?

OnlyFans’a getirilen erişim engelinin kaldırılabileceğine dair herhangi bir gelişme bulunmuyor. Bununla birlikte öznel bir açıklama yapacak olursak, pek de mümkün görünmüyor. Zira ülkemizde yetişkinlere özel olan hemen hemen tüm sitelere erişim yasağı getiriliyor. OnlyFans de dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de daha çok yetişkinlere özel kişiler için içerikler üreten kişilerin uğrak yeriydi. Elbette çok farklı kategorilerde, örneğin müzik, yemek, sinema gibi kategorilere uygun içerikler de bulunuyor. Fakat sizin de bildiğiniz üzere platformun tüm dünyada popüler olmasını sağlayan durum, 18+ içeriklerin paylaşılmasıydı.

Onlyfans Üreticileri, Yasaktan Sonra Ne Yaptılar?

Türkiye’de Onlyfans’a girişin yasaklanması, çoğu üreticinin bu platformdan ayrılmasını sağladı. Bazıları ise kalıcı olarak içerik üreticiliğini bırakmış durumda.

Bununla birlikte önemli sayıda takipçi sayılarına sahip çoğu Onlyfans üreticisi ise farklı bir platformu aktif olarak kullanmaya başladılar. Fansly adındaki bu platforma şimdilik erişim engeli bulunmuyor. Bu sebeple Onlyfans alternatifi olarak bu platforma göz atmayı deneyebilirsiniz.

Telefondan ve Bilgisayardan Yasaklı OnlyFans’a Nasıl Girilir?

VPN ile Yasaklı OnlyFans’a Girme

Yasaklanan OnlyFans’a giriş yapmak için öncelikli yapmanız gereken şey, bir VPN kullanmaktır. Bildiğiniz üzere OnlyFans’ın bir mobil uygulaması bulunmuyor. Bu sebeple platformu kullanmak için Chrome, Safari, Opera gibi bir tarayıcı kullanmalısınız.

Telefondan Safari ve Chrome tarayıcı ile OnlyFans’a girmek için yapmanız gereken şey, bir VPN uygulaması yüklemektir. Bunun için geliştirilen pek çok uygulama bulunmaktadır. Türkiye’den OnlyFans’a erişmek için buradaki VPN programlarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Bunlar arasında en iyi tercih Opera gibi görünüyor. Zira Opera’da yerleşik bir VPN servisi bulunmaktadır. Opera’yı bilgisayarınıza yükledikten sonra VPN’i aktif ederek OnlyFans’a tekrar giriş yapabilirsiniz.

Opera VPN’i aktif etmek için tarayıcıyı başlatıp ardından sol üst köşede bulunan “Menü“ye tıklayın ve açılır menüden “Ayarlar“ı seçin. Eğer bir Mac kullanıcıysanız, “Opera” ve ardından “Tercihler“e tıklamanız gerekecektir.

Opera ayarları sayfasının sol panelinde “Gizlilik ve Güvenlik” yazılı bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıklayarak Opera tarayıcı VPN’ini etkinleştirebilirsiniz. Ardından ekranı aşağıya doğru kaydırarak “VPN” bölümüne gidin. Buradan “VPN’i Etkinleştir” kutusunu işaretleyin. Böylelikle Opera VPN’ini etkinleştirmiş olacaksınız.

Etkinleştirme işleminin ardından adres çubuğunun sol tarafında mavi bir VPN rozeti göreceksiniz. Mavi VPN düğmesine tıklayarak web’de gezinirken ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Opera VPN’ini istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca konumunuzu seçebilir veya varsayılan “En İyi Konum” ayarını kullanabilirsiniz.

DNS Ayarlarını Değiştirerek OnlyFans’a Girme

DNS ayarlarını değiştirmek, yasaklı sitelere girmek ve kullandığınız internet hizmetini daha iyi deneyimlemek için faydalanabileceğiniz bir diğer yöntemdir.

Bu yöntemde ayrıca bir VPN programı kullanmanıza gerek kalmadan OnlyFans gibi yasaklı çoğu siteye girebilirsiniz. Bu anlamda kullanabileceğiniz en iyi ve hızlı DNS önerileri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde yasaklı sitelere girmenizi sağlayacak alternatifler de yer alıyor. Kişisel olarak kullandığım DNS adresi Yandex DNS. Bu DNS ayarı ile herhangi bir VPN aracına ihtiyacım olmadan yasaklı çoğu siteye girebiliyorum.

OnlyFans’a Girmek İçin Hangi VPN Kullanılır?

Aslında bunun için belirleyici olan kıstaslar, sizin VPN’i tam olarak ne için kullanmak istediğinizle alakalı. Eğer OnlyFans gibi yasaklı tüm sitelere girmek istiyorsanız, öncelikle sizi şuradaki makalemize yönlendirmek isteriz. Buradan OnlyFans dahil olmak üzere yasaklı tüm sitelere nasıl girebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında bir VPN kullanmak istiyorsanız, ücretsiz ve kullanışlı olmasına dikkat etmenizi öneririz. Bu sebeple hazırladığımız bir diğer makale olan ücretsiz VPN programı önerilerimize göz atabilirsiniz.

OnlyFans Ücretsiz Video İzleme Nasıl Yapılır?

Premium OnlyFans videolarını ödeme yapmadan veya ücretsiz olarak izleyebilmeniz mümkündür. Bunu yapabildiğini iddia eden pek çok araç vardır. Aşağıda bunlardan birkaçını göreceksiniz. Peki bu araçlar nasıl çalışıyor?

Öncelikle yukarıdaki sitelerden birine gidip OnlyFan hesabını kullanan kişinin kullanıcı adını girin ve ardından Proceed veya Connect yazılı seçeneğe tıklayın. Bundan sonra videoları ve fotoğrafları izlemek için kilidi açabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En İyi 10+ Driver İndirme Programı