En İyi 7 Apple Watch Kadran Uygulaması

Bir Apple Watch’a sahip olmanın en büyük avantajlarından birisi, saat kadranını değiştirebilmektir. Örneğin antrenman için aktiviteye dayalı bir saat kadranı kullanmak veya iş için sessiz bir kadran uygulaması kullanmak isteyebilirsiniz. Apple’ Watch kadran koleksiyonuna iPhone’daki Watch uygulamasından erişebilirsiniz. Kronograf, astronomi, infograf, kaleydoskop gibi farklı kategorilerdeki mevcut saat kadranlarına göz atabilirsiniz.

Her saat kadranı renk, stil, yazı tipi değiştirme ve komplikasyon ekleme gibi çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte üçüncü taraf uygulamalar için komplikasyonlar dahi ekleyebilirsiniz. Önceden yüklenmiş Watch uygulamasında çok sayıda saat kadranı mevcut olsa da, daha fazla seçeneğe ulaşmak için üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Çoğu Apple Watch kadran uygulaması, koleksiyonun tamamına erişmek için premium abonelik gerektirse de en iyileri indirebileceğiniz çok sayıda ücretsiz saat kadranı bulunmaktadır.

Apple Watch Kadran Uygulama Önerileri

Watch Faces by Facer

Watch Faces by Facer, Wear OS ve Tizen akıllı saatler için kullanılabilen, en popüler kadran uygulamaları arasındadır. Uygulamayı indirip başlattıktan sonra Apple Watch’u seçin ve mevcut kadranları görmek için modelinizi seçin. Facer’ın en iyi özelliklerinden biri, favori markalarınızın kadranlarının bulunmasıdır. Barbie, NASA, Atari, Star Trek, Tetris gibi pek çok markaya ait kadranları görebilirsiniz. Bazı saat kadranları ücretsiz, bazıları ise Facer Premium aboneliği gerektirmektedir. Fiyatlandırmalar 29,99 TL’den 194,99 TL’ye kadar değişmektedir.

Belirli bir saat kadranı aramak için uygulamanın altında bulunan arama simgesine dokunabilir veya sonuçları filtrelemek için üstteki kategorilerden birine dokunabilirsiniz. Mevcut kategoriler arasında Anime, Karikatür, Yaşam Tarzı, Oyun, Minimal ve Uzay gibi kategoriler yer almaktadır. En popüler premium ve ücretsiz saat kadranlarını görüntülemek için Top Charts sekmesine dokunabilirsiniz. Saat yüzlerini paylaşmanıza ve daha sonra kolayca erişebilmeniz için favorilerinize eklemenize olanak tanıyan uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Buddywatch

Buddywatch, Apple Watch için tercih edebileceğiniz kadran uygulamaları arasındadır. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, ücretsiz bir deneme başlatmak isteyip istemediğiniz sorulacak. Bunu kabul etmeden, yani ödeme yapmadan kullanmak için bu seçeneği atlayabilirsiniz.

Ana sayfada Zodyak İşaretleri, Plajlar, Ejderha Yumurtası ve Haftanın En’leri gibi kadran kategorilerini göreceksiniz. Premium kadranlar ise altın bir taç şeklinde ayırt edilmektedir. Uygulama, kıyafetinize uygun bir saat kadranı bulmanıza yardımcı olan Buddy AI adlı sıra dışı bir özelliğe sahiptir. Giydiğiniz kıyafetin fotoğrafını çektiğinizde uygulama size uygun saat kadranlarını gösterecektir. Uygulamada dilerseniz kendi saat kadranınızı da tasarlayabilirsiniz, ancak bu özelliği kullanmak için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak.

Buddywatch yeni kadranlar keşfetmeyi kolaylaştırmıyor fakat en iyilerini bulmak için bir püf noktası var. En üstteki arama simgesine dokunup sonrasında arama çubuğunun yanındaki filtre simgesine dokunarak Apple Watch modelinize ve Casual, Classy, Essential, Health, Nightlife ve daha fazlası gibi kategorilere göre filtreleme yapabilirsiniz. Bir saat kadranına dokunduğunuzda, uygulama eşleşen Apple Watch kordonları öneriyor. Bu uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Watch Faces Gallery #1

Watch Faces Gallery #1, her hafta yeni kadranlarla güncellenen bir saat yüzü uygulamasıdır. Bu uygulamayı açtığınızda bir abonelik satın almanız istenir fakat ana uygulama arayüzüne gitmek için sağ üst köşede yer alan ‘x‘ işaretine dokunabilirsiniz. Diğer birçok kadran uygulamasının aksine tüm premium kadranların kilidini açmak için yalnızca bir kerelik 6,99 dolar (güncel kura göre (149,99 TL) ödemeniz gerekmektedir.

Uygulama renkli bir arayüze sahiptir. Saat kadranları Tactical Color, Chroma Activity, Health Care, Clear ve Meridian Classics gibi kategorilere ayrılmış durumda. ChatGPT ile entegre şekilde gelen ve bileğinizdeki sohbet robotuna erişmenizi sağlayan bir dizi yapay zeka sohbet robotu saat kadranı dahi bulunuyor.

Çoğu saat kadranı kullanıcıları bir abonelik satın almaya yönlendirir. Bununla birlikte Watch Faces Gallery #1, ücretsiz seçenekleri görüntüleyebilmeniz için sizi Ücretsiz Dene (Try for Free) kategorisine yönlendirir. Ayrıca arama düğmesine dokunabilir ve ücretsiz koleksiyonu görüntülemek için Free’yi seçebilirsiniz. Çeşitli animasyonlu saat yüzleri sunan uygulama, animasyonun otomatik olarak oynatılması için Her Zaman Açık (Always On) ekranının devre dışı bırakılması gerektiğini bilmelisiniz. Uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Clockology

Saat temalı kadran uygulamaları arıyorsanız, Clockology ücretsiz ve premium seçeneklerden oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. Clockology’yi diğer kadran uygulamalarından ayıran şey, hem saatlere hem de saat yüzlerine sahip olmasıdır. Saatler saat kadranı olarak görünmüyorlar. Bunun yerine gerçek zamanlı olarak güncellenen verilerle saat kadranınızın üzerinde çalışan uygulamanın tam ekran, etkileşimli bir sürümüdür. Geleneksel saat kadranları arıyorsanız, mevcut seçenekleri görmek için Watch Faces sekmesine dokunabilirsiniz.

Dijital ve analog saat kadranları arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Üstelik bunların çoğu ücretsizdir. Saat kadranlarını dilerseniz popüler tasarımcılara göre de filtreleyebilirsiniz. Apple Watch Series 7 veya sonraki bir modelini gerektiren saat kadranlarının üstünde bir banner bulunuyor. Burada Clockology+ aboneliği gerektirenleri açık bir şekilde görebilirsiniz. Uygulama, değiştirmesi kolay şablonlarla kendi saat kadranınızı içe aktarabileceğiniz veya oluşturabileceğiniz özel bir çalışma alanı bölümüne sahiptir. Clockology’ye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Watch Faces Gallery & Widgets

Watch Faces Gallery & Widgets uygulaması, geniş bir saat kadranı koleksiyonu sunan ve bunları kolay şekilde bulabilmenizi sağlayan bir arayüze sahiptir. Galeri sekmesi, mevcut tüm saat kadranlarını bulacağınız kısımdır. Wonderland, Hogwarts Mystery, Depth Effect ve Sci-Fi gibi sıra dışı düzinelerce başka kategoriye göz atabileceğiniz bu kadranların çoğu premium abonelik gerektiriyor.

Ücretsiz saat kadranlarını bulmak için Galeri (Gallery) sekmesindeki Ücretsiz (Free) kategorisine dokunun. Ayrıca arama simgesine dokunarak daha fazla ücretsiz saat kadranı görüntülemek için Ücretsiz Seçim’i (Free Pick) seçebilirsiniz. Ayarlar sekmesinde Apple Watch modelinizi seçerek saat kadranlarının buna göre özelleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı premium abonelikleri bulunan Watch Faces Gallery & Widgets uygulamasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Watch Faces & Widgets Wizard

Watch Faces & Widgets Wizard, Apple’ın kendi uygulamasında bulabileceğinizin çok ötesinde çeşitli saat görünümleri sunan bir başka Apple Watch uygulamasıdır. Uygulama, içerik kütüphanesini düzenli olarak günceller. Cadılar Bayramı için ürkütücü veya Noel için sıcak ve rahat bir görünüm arıyorsanız, burada istediğinizi bulabilirsiniz. Uygulamanın geliştiricisi olan Appdrove, Watch Faces & Widgets Wizard’ın kütüphanesinde 100.000’den fazla saat yüzü olduğunu belirtiyor.

Diğer birçok alternatifte olduğu gibi bu saat görünümleri basit veya karmaşık olabilir. Karmaşık olanlar, hava durumu ve adımlarınız gibi önemli verileri doğrudan arayüze entegre eder. Adından da anlaşılacağı gibi uygulamada widget’lar da mevcuttur, ancak bunların çoğuna erişmek için premium plana geçmeniz gerekir. Uygulamanın kendisini ücretsiz olarak indirebilirsiniz ancak tüm saat yüzlerini istiyorsanız 8,99 dolar, yalnızca canlı saat yüzleri ve arka planları açmak istiyorsanız 2,99 dolar ve premium özelliklerin tümüne erişmek için 6,99 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

WatchMaker

Potato Powered Games’in geliştirdiği WatchMaker, Apple Watch’unuz için binlerce (daha doğrusu 100.000’den fazla) saat yüzüne erişim sağlayan bir diğer popüler uygulamadır. Geliştirici, ürününün saat yüzleri ve arka planları içerdiğini, mevcut saat yüzlerini özelleştirme seçeneği, kendi saat yüzlerinizi tasarlama imkanı, HealthKit ile sınırlı entegrasyonlar (böylece kalp atışı ve adımların ilgili yüzlerde görüntülenmesi) ve hava durumu gibi özellikleri sunduğunu belirtiyor.

Bu tür uygulamaların çoğunda olduğu gibi WatchMaker’ın da bir kısmı ücretsizdir. Geri kalanı için yıllık 29,99 dolar tutarındaki bir aboneliğe ihtiyacınız var. Bu sizin için fazla gelirse, uygulamanın beklediğiniz gibi çalışıp çalışmadığına ve aradığınız içerik türüne sahip olup olmadığına karar vermek için yeterli olması gereken tek haftalık erişim için 3,99 dolar ödeyebilirsiniz. WatchMaker uygulaması, neredeyse tüm Apple Watch modelleriyle uyumludur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Tehlikeli Olduğu İçin Chrome Tarafından Engellendi Hatasının Çözümü