PUBG Mobile Kariyer Sonuçları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile’da arkadaş listenizdeki herkes, toplam eşleşme sayısından RP sıralamanıza ve yarış sonuçlarınıza kadar her şeyi görebilirler. PUBG’de koşu istatistiklerini göstermek veya paylaşmak isteyen belirli kullanıcılar varken, bu istatistikleri paylaşmak istemeyen oyuncular da var. Bununla birlikte PUBG Mobile, oyuncuların maç sonuçlarını arkadaşlarından veya diğer oyunculardan gizlemelerine olanak tanıyor. Yani kariyer başarılarından memnun olmayan bir oyuncuysanız, PUBG Mobile’daki kariyer başarılarınızı bu şekilde gizleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Kariyer Sonuçları Nedir?

PUBG Mobile, son 30 gün içinde tamamladığınız arcade dahil olmak üzere tüm maç sonuçlarınızı sunar. Burası, geri bildirim sütununun altında yer alan ok işaretine dokunarak genişletebileceğiniz bireysel maç sonuçlarınızı göreceğiniz yerdir.

Performansınıza bağlı olarak her maçta kaç puan kazandığınızı gösteren puan hesaplamalarından bahsetmek istiyoruz. Yukarıdaki ekran görüntüsüne baktığınızda, ikinci sırada bitirilen iki maç göreceksiniz. Yeni oyunda iki öldürme daha alınmış olmasına rağmen sadece sekiz öldürmenin yer aldığı maçta daha yüksek bir puan alınmış durumda.

PUBG Mobile Kariyer Sonuçları İçin Bazı Önemli Ölçümler

PUBG Mobile kariyer sonuçlarında dikkate alınması gereken diğer bazı önemli ölçümler şunlardır:

 • Ortalama Hayatta Kalma Süresi: Bu ölçüm, bir oyuncunun bir maçta ortalama olarak ne kadar süre hayatta kalabileceğini gösterir. Bir oyuncunun tehlikeden kaçınma ve daha uzun süre hayatta kalma becerisinin iyi bir göstergesidir.
 • Kazanma Yüzdesi: Kazanma yüzdesi, bir oyuncunun kazandığı maç sayısının oynanan toplam maç sayısına bölünmesiyle gösterilir. Bir oyuncunun oyundaki genel performansının iyi bir göstergesidir.
 • Kafadan Vuruş Yüzdesi: Bu metrik, oyuncunun kafadan vurarak öldürmelerinin yüzdesini gösterir. Yüksek bir kafadan vuruş yüzdesi, bir oyuncunun iyi nişan alma becerilerine sahip olduğunu ve rakiplerini isabetle alt edebileceğini gösterir.
 • Maç Başına Hasar: Bu ölçüm, bir oyuncunun maç başına verdiği ortalama hasar miktarını gösterir. Bir oyuncunun saldırganlığının ve silahlı çatışmalara girme yeteneğinin iyi bir göstergesidir.
 • Maç Başına Canlanma: Bu metrik, bir oyuncunun bir maçta takım arkadaşlarını ortalama kaç kez dirilttiğini gösterir. Bir oyuncunun takım çalışmasının ve takımını destekleme isteğinin iyi bir göstergesidir.

PUBG Mobile Kariyer Sonuçları Gizleme Adımları

 • Cihazınızda PUBG Mobile oyununu başlatın.
 • Oyunun tüm kaynaklarını yüklemesine izin verin, birkaç dakika sürecektir. Bu esnada cihazınızın WiFi ile bağlı olduğuna emin olun.
 • Oyun tamamen yüklendikten sonra bir lobi ekranını göreceksiniz.
 • Bu ekranın sağ alt köşesinde yer alan dişli simgesine dokunarak Ayarlar‘ı açın.
 • Burada temel, grafikler, kontroller gibi farklı bölümlerin yer aldığını göreceksiniz.
 • Temel Ayarlar bölümünde ekranı aşağı kaydırıp “Başkalarının sonuçlarınızı görmesine izin ver” seçeneğini bulun.
 • Bunu devre dışı bıraktığınızda tüm sonuçları diğer oyunculardan gizlemiş olacaksınız.
 • Bu seçenekte ayrıca “Kıyafet Göster” seçeneği de bulunmaktadır. Bunu devre dışı bıraktıktan sonra kimse kıyafeti göremeyecek.

Son derece basit birkaç adımla birlikte PUBG Mobile’daki kariyer sonuçlarını gizlemiş olacaksınız. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız, durumu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Mobile kariyer sonuçları nasıl görülür?

PUBG Mobile’da kariyer sonuçlarınızı görüntülemek için oyunu açıp “Kariyer Sonuçları” bölümüne gidin. Burada genel istatistiklerinizle birlikte Classic, Arcade ve EvoGround gibi her bir oyun modu için istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

PUBG Mobile’da K/D oranı ne kadar önemli?

K/D oranı, bir oyuncunun rakiplerini kendilerini öldürmeden alt etme yeteneğini gösterdiği için PUBG Mobile’da önemli bir ölçümdür. Ancak strateji, takım çalışması ve şans gibi diğer faktörlerin de oyunda önemli bir rol oynaması nedeniyle yüksek bir K/D oranının tek başına bir oyuncunun yetenekli olduğu anlamına gelmediğini belirtmek önemlidir.

İlgili Yazılar

Hepsi Birbirinden Güzel PUBG Duvar Kağıdı Örnekleri
PUBG Mobile’da Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?