En İyi 7 PDF Birleştirme Programı | Ücretsiz

PDF birleştirme, günümüzde insanların en çok aradığı özelliklerden biridir. Tüm önemli bilgilere farklı dosyalarda bakmak yerine tek bir dosyada sahip olmak istiyorsanız, PDF dosyalarını birleştirmek gereklidir. Bu şekilde hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kendinizi farklı uğraşlardan kurtarmış olursunuz.

PDF Birleştirme Programı Nedir?

PDF birleştirme programı, birden çok PDF belgesini tek bir PDF dosyasında birleştirmenize izin veren bir yazılım türüdür. Birkaç PDF dosyasını tek bir tutarlı belgede birleştirme ihtiyacı duyan bireysel kullanıcılar veya işletmeler için kullanışlı bir araçtır. PDF birleştirme programı ile farklı boyut, biçim ve yönlerdeki PDF dosyalarını birleştirebilirsiniz.

PDF birleştirme programı, birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını seçebileceğiniz ve son belgede görünmelerini istediğiniz sırayla düzenleyebileceğiniz basit bir kullanıcı arabirimi sağlar. Dosyaları seçip düzenledikten sonra tek bir PDF belgesinde birleştirmek için “birleştir” (merge) seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Bazı PDF birleştirme programları, birleştirilmiş PDF belgesine filigran, sayfa numarası veya yer imleri ekleme gibi ek özellikler de sağlar. Çeşitli düzeylerde özelliklere ve kullanım kolaylığına sahip, hem ücretsiz hem de ücretli çeşitli PDF birleştirme programları bulunuyor.

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

Birden çok PDF dosyasını tek bir belgede birleştirmeniz gerektiğinde, bir PDF birleştirme programı kullanmak çok yararlı olabilir. Bir PDF birleştirme prograı kullanmak için genel adımlar şunlardır:

 • Bilgisayarınıza aşağıdaki PDF birleştirme programlarından birini indirip kurun.
 • PDF birleştirme programı açın ve dosyaları birleştirme seçeneğini seçin.
 • Birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını ekleyin. Çoğu yazılım, dosyaları yazılıma sürükleyip bırakarak veya “Dosya Ekle” seçeneğine tıklayarak ve bilgisayarınızdaki dosyalara göz atarak dosya eklemenize izin vermektedir.
 • PDF dosyalarını, birleştirilmiş belgede görünmelerini istediğiniz sırayla düzenleyin. Bunu genellikle yazılımın içindeki dosyaları sürükleyip bırakarak yapabilirsiniz.
 • Birleştirilmiş PDF dosyasını kaydetmek için bilgisayarınızda bir konum seçin.
 • Dosyaları birleştirmek için “Birleştir” seçeneğine tıklayın. Bu işlem, PDF dosyalarının boyutuna bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.

İşlemi tamamladığınızda birleştirilmiş PDF dosyası seçtiğiniz konuma kaydedilecektir. Tüm sayfaların doğru sırayla birleştirildiğini doğrulamak için dosyayı açın.

PDF Birleştirme Programları

PDF24

Filigran olmadan %100 ücretsiz bir çevrimiçi PDF birleştirme programı arıyorsanız, bunu yapması için PDF24’e güvenebilirsiniz.

PDF24 ile PDF dosyalarını ve farklı dosyalardan sayfaları sürükleyip bırakabilir, bunları yükleyebilir ve ardından birleştirebilirsiniz. Bu programı kullandığınızda birleştirilmiş PDF dosyası tamamen aynı kalacağı için kalite konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ayrıca bu araç format dönüştürmeyi de desteklemektedir; EPS’yi PDF’ye, PDF’yi Excel’e veya diğer formatları saniyeler içinde dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Program, taramadan önce sayfalarınızı düzenlemeniz gerektiğinde, sayfaları esnek bir şekilde döndürme, silme veya taşıma gibi özellikler de sunmaktadır. PDF24’ün birkaç avantajından bahsetmek gerekirse:

 • Basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.
 • PDF dosyalarını toplu olarak yükleyebilmenizi sağlar.
 • PDF birleştirme esnasında filigran eklemez.
 • Dropbox ve Google Drive entegrasyonuna sahiptir.

Tamamen ücretsiz olan programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PDFMate

PDFMate, kullanıcıların PDF bölme ve birleştirme işlemini yapmalarını kolaylaştıran, popüler bir PDF dönüştürücü yazılımıdır. Birden çok PDF’yi kolaylıkla birleştirmenize olanak tanıyan program, birleştirme için sayfa aralığını belirtebilir. Bununla birlikte kağıttan ve zamandan tasarruf etmek için birini tek başına, ikisi bir arada veya dördü bir arada arada çıktı almanızı sağlar.

Bu programı kullanarak büyük PDF’leri bölerek parçalayabilir, istemediğiniz sayfaları kaldırabilir, dosyaları yeniden düzenleyebilir ve PDF dosyalarının yalnızca önemli kısımlarını birleştirebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz kağıt boyutunu (A5, A4 gibi) ve yönlendirmeyi (dikey veya yatay) istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz PDF’ye şifre de atayabilirsiniz.

Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PDF Reader Pro

PDF Reader Pro, farklı PDF belgelerini kalite kaybı olmadan hızlı bir şekilde birleştirmenizi sağlayacak bir yazılımdır. Bu yazılım ile iki veya daha fazla PDF dosyasını tek bir PDF dosyasında birleştirebilir, sayfaları yeniden sıralayabilir ve birleştirmeden önce sayfa boyutunu özelleştirebilirsiniz.

Program, birleştirme ayarlarını özelleştirebilmeniz için çeşitli sayfa aralığı seçenekleri sunar. Örneğin bir PDF’nin 1 ila 5. sayfalarını başka bir PDF’nin 6 ila 10 numaralı sayfalarıyla birleştirebilirsiniz. Birleştirmeyi seçtiğiniz her PDF dosyasını bu şekilde özelleştirebilirsiniz.

Birkaç PDF sayfasını veya tüm PDF dosyalarını birleştirmek isteyebileceğiniz üç seçenek vardır. Bunlardan bir tanesini kullandıktan sonra yapmanız gereken son şey, birleştirilmiş PDF’yi cihazınızdaki bir hedefe kaydetmek olacak.

Ücretsiz deneme sürümü bulunan programı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PDF Converter

PDF Converter, çoğu dosyanın birleştirilmesi işlemini yapabilecek potansiyele sahip, güvenilir bir PDF birleştirme programıdır. Bu program işe PDF’leri, Word belgelerini, görüntüleri ve daha fazlasını birleştirebilirsiniz. Web tabanlı birleştirme aracının kullanımı kolaydır ve dosyaları yeniden sıralamak için sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. İşinizi tamamladıktan sonra sabit sürücünüzde yer kazanmak için yeni PDF’nizi sıkıştırabilirsiniz.

PDF Converter, saatte ücretsiz olarak yalnızca bir birleştirme gerçekleştirmenize olanak tanır. Yani dosyaları bir kez birleştirdikten sonra Premium aboneliğiniz olmadığı sürece yeni bir birleştirme için 60 dakika beklemeniz gerekecek. Abonelik seçenekleri, öncelikli hesap desteğiyle birlikte gelen aylık, yıllık veya bir kerelik ömür boyu lisansı içerir.

7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunan PDF Converter’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

PDFSam Basic

PDFSam Basic, Windows, Mac ve Linux için masaüstü tabanlı bir PDF birleştirme yazılımıdır. Birçok rakibinin aksine, PDFSam kaç dosya birleştirebileceğiniz veya aracı ne sıklıkla kullanabileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlamaya sahip değildir.

Bu yazılım ile PDF’leri birleştirebilir, bölebilir ve sayfaları yeniden sıralayabilirsiniz. Fakat tüm yapabilecekleriniz bu kadar. PDF’leri otomatik olarak e-posta ile gönderemez veya paylaşamazsınız. Ayrıca dosya dönüştürme özelliğine de sahip değildir. Bu nedenle dosya türlerini eşleştirmek istiyorsanız başka bir araca veya PDFSam Enhanced‘e (ücretli) ihtiyacınız olacak.

Windows, Mac ve Linux destekli olarak çalışan PDFSm Basic’i şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

SmallPDF

Bir PDF birleştirme yazılımı için bir miktar para ayırabilirseniz (yanlış anlaşılma olasın, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur), SmallPDF en iyi seçeneklerden biridir. Bu platform, sınırsız sayıda dosyayı birleştirmenize ek olarak, belge biçimleri arasında dönüştürme, PDF’leri imzalama ve dosyaların güvenliğini sağlamaya yönelik araçlar içerir. PDF’leri, Word belgelerini, Excel elektronik tablolarını ve JPG’leri sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz.

Kullanıcılarına PDF’lerinin küçük resimlerini gösteren SmallPDF, bu dosyaları yeniden sıralamak için kolayca sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Dilerseniz belgeleri birleştirirken tek tek sayfaları da silebilirsiniz. PDF’lerinizi birleştirdikten sonra dosyayı indirebilir veya direkt olarak Dropbox veya Google Drive’a kaydedebilirsiniz.

Chrome eklentisi de bulunan SmallPDF’in web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

ILovePDF

ILovePDF, PDF dosyalarını basit bir şekilde birleştirmenizi sağlayan en iyi çözümlerdendir. Birleştirme işlemini başlatmak için PDF’lerinizi çevrimiçi platforma yüklemeniz gerekir. Ancak bu işlem, sürükle ve bırak seçeneği sayesinde çok daha kolay olmuştur. ILovePDF’yi Google Drive veya Dropbox hesaplarınıza da bağlayabilirsiniz.

Dosyalarınız çevrimiçi olduğunda, birleştirme sırasını yeniden düzenlemek için sayfaları döndürebilir veya PDF’leri sürükleyip bırakabilirsiniz. Platform, dosyalarınızla çalışmayı kolaylaştırmak için her sayfanın küçük resimlerini görüntüler. Her şey hazır olduğunda ‘PDF’yi Birleştir’i tıklamanız yeterlidir. Son işlemle birlikte yeni belgenizi otomatik olarak indirmiş olacaksınız.

ILovePDF’in PDF dosyalarını birleştirebileceğiniz web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Foxit Reader

Foxit Reader, PDF birleştirme dahil olmak üzere çeşitli özelliklere sahip olan popüler bir PDF okuma programıdır. Bu program Windows, Mac ve Linux’ta ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Foxit Reader kullanarak iki veya daha fazla PDF’yi birleştirmek için şu adımları izleyin:

 • Foxit Reader’ı açın ve “Araçlar” (Tools) menüsüne tıklayın.
 • Buradan “Dosyaları Birleştir“i (Combine Files) seçin.
 • Dosya Ekle” (Add Files) seçeneğine tıklayıp birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını seçin.
 • Birleştir” (Merge) seçeneğine tıkladığınızda program, PDF dosyalarını tek bir dosyada birleştirecektir.
 • Birleştirilmiş PDF dosyasını kaydetmek için “Kaydet” (Save) yazılı kısma tıklayın.

Foxit Reader, çeşitli özelliklere sahip, kullanımı kolay bir PDF birleştirme programıdır. Kullanımı ücretsiz olan programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

PDF Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?
En İyi 15 PDF Okuyucu ve Düzenleme Programı