Roblox’ta Bedava Robux Nasıl Kazanılır? (2024)

Robloxta-Bedava-Robux-Nasil-Alinir-

Son günlerde herkes, popüler oyun Roblox’un para birimi olan Robux’un bedava nasıl alınabileceğini araştırıyor. Biz de bazı yöntemleri kullanarak bedava Robux nasıl kazanılır? sorusuna tüm detaylarıyla açıklık getirdik.

Makalemize başlamadan evvel şunu söylemek istiyoruz; bu yazıda herhangi bir hile, hack gibi yöntemler olmayacak. Bu gerçekten de unutmamanız gereken en önemli detaydır çünkü ortalık, Robux’u bedava dağıttığını iddia eden kişilerle dolu. Bu kişiler, yüksek ihtimalle Roblox hesabınızı çalmaya, hakkınızda özel bilgiler almaya veya bilgisayarınıza virüs yüklemenizi sağlamaya çalışan kişilerdir.

Robux Nedir?

Robux, online oyun platformu olan Roblox’ta kullanılan sanal para birimidir. Karakter görünümleri veya oyun içi ekipman gibi ögeler satın almak veya platformdaki belirli özelliklere veya oyunlara erişmek için kullanılabilir.

Oyuncular, Roblox’un Ortaklık Programı’na katılarak veya Roblox Developer Exchange’de sanal ögeler satarak Robux kazanabilirler. Robux gerçek para ile de satın alınabilir ve tek bir satın alma ile satın alınabilecek Robux miktarı platforma göre değişir.

Bedava Robux ise popüler çevrimiçi oyun Roblox’ta sanal bir para birimini ücretsiz olarak elde etmek için kullanılan bir terimdir. Robux’u oyun içinde kıyafetler, aksesuarlar ve oyun biletleri gibi sanal ögeler satın almak için kullanabilirsiniz.

Oyunda çeşitli oyun içi etkinlikler yoluyla ve yarattıklarını Roblox pazarında satarak Robux kazanabiliyorken, bazı web siteleri veya kişiler ücretsiz Robux sunduğunu iddia ediyor. Ancak bu tür iddialarda bulunan kişilere karşı her zaman tetikte olmanızı öneririz. Bununla birlikte elbette bir ücret ödemeden bedava Robux kazanabileceğiniz bazı yöntemlerin de olduğunu unutmayın. Birazdan bu konuya değineceğiz.

Robux’un Roblox’taki Önemi Nedir?

Robux, Roblox’ta kullanılan sanal para birimidir ve oyuncular tarafından giysi, aksesuar, animasyon, oyun geçişleri, geliştirici ürünleri gibi çeşitli ögeleri satın almak için kullanılır. Robux, avatarı kişiselleştirme, premium özelliklere erişme ve geliştiricilerin yarattıklarını destekleme gibi konularda önem arz etmektedir.

Robux’un Roblox oyunundaki önemine dair bazı örnekler verecek olursak:

Özelleştirme: Robux, oyuncuların avatarlarını çeşitli giysi, aksesuar ve animasyonlar ile özelleştirmelerini sağlar. Bu da oyuncuların yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlayarak avatarlarının oyunda bir adım öne çıkmasını sağlar.

Geliştiricileri desteklemek: Oyuncular, geliştiricilerin ürettiği şeyleri destekleyen ve onları Roblox topluluğu için yüksek kaliteli oyunlar ve içerik geliştirmeye devam etmeye teşvik eden oyun kartları ve geliştirici ürünleri satın almak için Robux’u kullanabilirler.

Toparlarsak Robux, oyunculara avatar kişiselleştirme, premium özelliklere erişme ve geliştiricilerin yaratıcılıklarını destekleme ve sonuç olarak genel oyun deneyimini geliştirme araçları sağladığı için Roblox’un en önemli parçasıdır.

Robux Nasıl Kullanılır?

Robux’u kullanmak için öncelikle bir Roblox hesabınızın ve hesap bakiyenizde bir miktar Robux’un olması gerekir. Robux’u Roblox’un resmi web sitesi veya Roblox uygulaması aracılığıyla bir kredi kartı veya başka bir ödeme yöntemi kullanarak satın alabilirsiniz. Hesabınızda Robux olduğunda, bunları platformdaki oyunlarda alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Robux ile satın alma işlemi yapmak için, satın almak istediğiniz ürünü seçip ardından Robux ile ödeme seçeneğini seçmelisiniz. Öge envanterinize eklendikten sonra maliyeti Robux bakiyenizden düşülecektir.

Roblox dünyasında sanal ögeler oluşturma ve satma yeteneği gibi Roblox’taki belirli özelliklere ve hizmetlere erişmek için de Robux’u kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için sanal ögeler oluşturmanıza ve satmanıza izin veren bir Roblox Developer Exchange (RDE) hesabınızın olması gerekir.

Özetle, Robux’u kullanmak için bir Roblox hesabınızın ve hesap bakiyenizde bir miktar Robux’un olması gerekiyor. Daha sonra platformdaki oyunlarda satın alım yapmak veya Roblox’ta belirli özelliklere ve hizmetlere erişmek için Robux’unuzu kullanabilirsiniz.

Roblox Premium Nedir?

Roblox Premium, oyunculara çeşitli avantajlar sağlayan ücretli bir Roblox üyelik programıdır. Roblox Premium’un bazı özellikleri ve avantajları şunları içerir:

 • Aylık Robux ödeneği: Bir Roblox Premium üyesi, Roblox kataloğundaki ögeleri satın almak için aylık bir Robux ödeneği alır.
 • Özel ögelere erişim: Roblox Premium üyeleri, üye olmayanların erişemeyeceği özel ögelere erişebilir. Bu ögeler arasında özel teçhizat, aksesuarlar ve diğer sanal ögeler yer alabilir.
 • Beta özelliklerine erken erişim: Premium üyeler, yeni özellikleri ve güncellemeleri genel kullanıma sunulmadan önce test edebilir.
 • Reklamsız: Premium üyeler, Roblox oynarken herhangi bir reklam görmezler.
 • Öncelikli destek: Premium üyeler, Roblox müşteri hizmetlerinden öncelikli destek alır.
 • Özel Roblox etkinlikleri: Premium üyeler, Roblox’ta özel etkinliklere ve deneyimlere erişebilir.

Gördüğünüz üzere Roblox Premium, kullanıcılara belirli fiyatlar karşılığında bedava Robux vermenin yanında bazı avantajlar sunuyor. Eğer satın almayı düşünürseniz, Roblox Premium’un resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Bedava Robux Kazanma Yolları

Bedava Robux Kodları

Robux kodları, Roblox oyuncularının başvurduğu ücretsiz Robux alma yöntemleri arasında yer alır. Bu kodları kullanarak Roblox kıyafetlerini ve eşyalarını almaya başlayabilirsiniz. Yalnız tüm Robux kodları eşit sayıda Robux dağıtmıyor. Alacağınız Robux miktarı her zaman farklıdır ve kodun kendisine bağlıdır.

bedava-robux-nasil-kazanilir
 • SPIDERCOLA = Spider Cola omuz aksesuarı
 • TWEETROBLOX = The Bird Says omuz aksesuarı

Move Adası Roblox Promosyon Kodları

Island of Move’da promosyon kodu kullanımı için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 1. Öncelikle oyunu açıp PLAY IT! yazısının olduğu yere doğru yürüyün ve dokunun.
 2. PLAY IT! seçeneğine dokunduktan sonra “KOD KULLAN” (ya da benzeri bir seçenek) butonuna tıklayın.
 3. Açılacak ekrana aşağıdaki kodları tek tek yazabilirsiniz:
 • DIY = Kinetik Asa sırt aksesuarı
 • GetMoving = Hızlı Gözlük
 • SettingTheStage = Yapılabilir Sırt Çantası
 • StrikeAPose = Hareket Şapkası
 • VictoryLap = Kardiyo Kutu Kupa Şapkası
 • WorldAlive = Kristal Yoldaş omuz aksesuarı

Kodları yazdıktan sonra her biri için onaylama işlemini tamamlamayı unutmayın. Böylece ödüller hesabınıza eklenecektir.

Roblox Ortaklık Programı Yönlendirmeleriyle Bedava Robux Kazanma

Bu madde, pek çok oyuncunun farkında olmadığı bir yöntemi içeriyor. Roblox Tavsiye sistemini kullanabilmeniz için izlemeniz gereken adımları tek tek açıklayacağız.

Robux’u ücretsiz edinmenin en kolay yöntemlerinden birisi, ‘Roblox Ortaklık Programı‘dır. Basit ve kolay bir yöntem olsa da bu metotla istediğiniz kadar Robux alamayacağınızı da unutmayın.

Yapmanız gereken şey, oyunun Ortaklık Programı bölümüne gitmek ve programın bir üyesi olmak. Ardından kişisel bir bağlantı alacaksınız. Bu, roblox.com/kullanıcı adınız gibi görünecek. Bu bağlantı üzerinden kaydolan oyuncunun platformdan satın aldığı Robux’un %5’ini siz alacaksınız. Yani gönderdiğiniz bağlantı üzerinden kaydolan oyuncular ne kadar Robux alırlarsa siz de o kadar ücretsiz Robux elde etmiş olursunuz.

bedava-robux-nasil-alinir

Olayın en tatlı yanı ise bunu dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Bu şekilde tonlarca arkadaşınıza bağlantı gönderebilir ve bedava Robux kazanabilirsiniz. Bu yöntemde herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Roblox’ta Robux’u Ne İçin Harcayabilirsiniz?

Robux, oyun alanında en çok satan oyun içi para birimlerinden biridir. Robux ile kullanıcı adınızı değiştirebilir, oynaması ücretli oyunlara erişebilir ve avatarınızı kıyafetler, ifadeler ve ögelerle özelleştirebilirsiniz.

Roblox’ta illa Robux kullanmanıza da gerek yoktur. Bu nedenle oyunun tadını ücretsiz olarak çıkarmaktan kendinizi mahrum etmeyin.

Robux ile İlgili Sorunları Giderme

Robux’la ilgili yaşadığınız herhangi bir sorununuz, en iyi Roblox destek ekibi tarafından ele alınacaktır. Roblox’un web sitesini ziyaret edip “Bize Ulaşın” bağlantısını kullanarak veya resmi sosyal medya hesaplarından Roblox desteğiyle iletişime geçebilirsiniz.

Genel olarak Robux ile sorun yaşıyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç şeyi aşağıda bulabilirsiniz:

 • Roblox hesabınızda doğru şekilde oturum açtığınızdan emin olun.
 • Satın alma işlemini gerçekleştirmek için yeterli Robux’a sahip olduğunuzdan emin olmak adına hesap bakiyenizi kontrol edin.
 • İnternet bağlantınız veya cihazınızla ilgili herhangi bir teknik sorun yaşamadığınızdan emin olun.
 • Bir satın alma işlemi yapmaya çalışıyorsanız, ödeme yönteminizin güncel olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olun.
 • Hâlâ sorun yaşıyorsanız, daha fazla yardım için Roblox destek ekinine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler, Robux’u ücretsiz olarak kazanmanın en iyi yollarından bazılarıydı. Bahsettiğimiz ücretsiz Robux kodları ve yöntemleri sayesinde hiçbir ödeme yapmanıza gerek kalmadan tonlarca Robux’u kolay ve güvenli bir şekilde edinebilirsiniz. Bu yöntemlerden işe yarayanları yorumlar kısmından belirtirseniz, sizin gibi ücretsiz Robux arayan diğer kişilere de yol göstermiş olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gerçek para ile Robux satın alınabilir mi?

Evet, Robux’u gerçek para kullanarak direkt olarak Roblox’tan satın alabilirsiniz. Roblox, kredi kartı, PayPal veya diğer ödeme yöntemleriyle satın alınabilen çeşitli Robux paketleri sunmaktadır.

Roblox’ta oyun oynayarak Robux kazanmak mümkün mü?

Evet. Bazı oyun geliştiriciler, belirli görevleri veya başarıları tamamlayan oyuncular için oyun içi ödüller veya bonuslar sunmaktadırlar. Ancak bu ödüller genelde küçük çaplıdır ve büyük miktarlarda Robux satın almak için kullanılamazlar.

Robux’u diğer oyuncularla takas edebilir miyim?

Evet. Robux’u Roblox ticaret sistemi aracılığıyla diğer oyuncularla takas edebilirsiniz. Ancak diğer oyuncularla ticaret yaparken dikkatli olmalı ve sadece güvendiğiniz kişilerle ticaret yapmalısınız.

Ücretsiz Robux veren uygulamaları kullanırsam Roblox’tan banlanır mıyım?

Bu yöntem Roblox’un kullanım koşullarına aykırı olduğu için banlanma ihtimaliniz oldukça yüksek. Bununla birlikte bu uygulamaları kullandığı için oyundan banlanan kişi sayısı son derece azdır.

İlgili Yazılar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar
Roblox Benzeri En İyi Oyunlar |Ücretsiz
Minecraft Benzeri En İyi Oyunlar