Minecraft Benzeri En İyi 25 Oyun

Minecraft-Benzeri-En-İyi-Oyunlar

Minecraft, tarihin en popüler oyunlarından biri olsa da popülaritesiyle birlikte yoğun bir rekabet ortamı da oluştu. Oyun geliştiricileri, Minecraft’ın özelliklerini kullanarak oyunun başarısından faydalanmaya başladılar. Minecraft, 2009’dan beri piyasada olan nispeten eski bir oyundur. Eğer Minecraft benzeri oyunlar arıyorsanız ki bazıları ücretsiz, bu makale tam da size göre.

Bu yazıda Minecraft benzeri şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunları inceledik. Bazıları Minecraft klonu olarak adlandırılsa da yine de iyi birer alternatif olarak değerlendirilebilirler. Her geçmiş oyundan esinlenerek geliştirilmiş iyi oyunlar mutlaka olur. Aşağıda göreceğiniz tüm oyunlar, onları orijinalinden daha iyi veya daha kötü yapan özelliklere sahip olabilirler. Bu sebeple seçim yaparken biraz daha ince eleyip sık dokumanız yararlı olabilir.

Minecraft Benzeri Oyunlar

CubeWorld

CubeWorld, Picroma tarafından geliştirilen bir açık dünya aksiyon rol yapma oyunudur. Temmuz 2021’de Microsoft Windows, macOS ve Linux için piyasaya sürülen oyun, Minecraft benzeri oyun arayanlar için oldukça ideal.

CubeWorld’de oyuncular, prosedürel olarak oluşturulmuş küplerden oluşan dünyaları keşfederler. Oyunda bazı görevleri tamamlayıp düşmanları yenerek karakterlerinin seviyesini yükseltebiliyorsunuz. Oyun, her biri kendi benzersiz düşmanlarına ve ganimetlerine sahip ormanlar, çöller, karlı alanlar ve daha fazlasını içeren çeşitli biyomlara sahiptir. Oyuncular, her biri kendi benzersiz yeteneklerine ve oyun tarzına sahip olan savaşçı, korucu, büyücü ve haydut gibi çeşitli sınıflardan biri olarak oynamayı seçebilir.

CubeWorld’ün göze çarpan özelliklerinden biri, prosedürel olarak oluşturulmuş dünyalardır. Bu da yeni bir oyuna her başladığınızda keşfedilecek yeni ve benzersiz bir dünya elde edeceğiniz anlamına gelir. Diğer bir dikkate değer özellik ise oyuncuların karakterlerinin görünümünü ve ekipmanını seçmelerine ve seviye atlamalarına, yeni yetenek ve becerilerin kilidini açmalarına olanak tanıyan karakter özelleştirmesidir.

CubeWorld genel olarak keşfedilecek pek çok içeriğe sahip eğlenceli ve ilgi çekici bir aksiyon rol yapma oyunudur.

İndirme Bağlantıları: Steam

Terraria

Terraria

Terraria, Minecraft benzeri oyunlar arasında en popüleri olabilir. Minecraft’ın 3D dünyasına benzer mekaniklere sahip 2D bir ortama sahiptir. Genelde ücretsiz oyun tavsiyelerinde bulunuruz fakat Terraria’yı Minecraft alternatifi olarak belirtmeden geçmek haksızlık olur.

Terraria’daki yolculuğunuza başladığınızda, canavarlar ve hazinelerle dolu bir gezegende çökmüş geminizin yanında uyanıyorsunuz. Ama o kadar da heyecanlanmayın, çok geçmeden ülkeye barış ve refahı geri getirmenin düşündüğünüz kadar kolay olmayacağını anlayacaksınız. Dünyanın sonuna kadar kazı yapacak, düşmanlarla savaşacak ve hazinelerinizi sergilemek için benzersiz evler inşa edeceksiniz.

Terraria için yaratıcılık anlamında birçok olanak sunan bir oyun diyebiliriz. Oldukça eğlenceli olan oyunla ilgili tek sorunun yeterince iyi yapı malzemelerine sahip olmamasını söyleyebiliriz. Bunun dışında gerçekten çok iyi bir Minecraft alternatifi olduğunu söylememiz gerek.

Oyunda eşyalarınızı saklamak için sandıklar ve dolaplar bulunuyor. “Keşke çetelerden bir an önce kurtulmak daha kolay olsaydı” diyebilirsiniz, bu da sizi biraz hırslandırması açısından iyi olabilir. Oyunda Minecraft’taki gibi düşmekten ölmezsiniz. Bunun bir nedeni de oyunun 2D, Minecraft’ın da 3D olmasıdır.

Oyunla ilgili söyleyebileceğimiz daha birçok detay olabilir fakat heyecanın çok da kaçmasını istemiyoruz. Bu sebeple direkt olarak indirme bağlantılarını aşağıya bırakıyoruz.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOSSteam

Roblox

Roblox için Minecraft benzeri değil, Minecraft için Roblox benzeri dersek daha doğru olur. 2005 yılında piyasaya sürülen Roblox, oyun yapma odaklı çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Oyuncular, nesne yönelimli programlama sistemi ve Lua programlama dilini kullanarak kendi oyunlarını tasarlayıp toplulukla paylaşmak için platformu kullanabiliyorlar.

Roblox sadece bir sanal alan değil, gelişmekte olan geliştiricilerin başlaması için basit bir platformdur. Bir içerik oluşturucu olarak oyununuzu ve ögelerinizi, topluluklara Roblox’un oyun içi para birimi olan Robux karşılığında satabilirsiniz. Diğer oyun içi para birimlerinin aksine Robux’unuzu nakit para ile değiştirebilirsiniz.

Bu arada para birimi Robux’u ücretsiz elde edebileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Dilerseniz buradaki makaleden bedava Robux elde etme yöntemlerine göz atabilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOS Xbox

Block Story+

Block-Story

Block Story+, oyuncuların voksel tabanlı sanal alan oluşturmaya çalıştıkları bir oyundur. Oyunun temel amacı, hazırlanmış silahlarınızı kullanarak düşman çetelerini yenerek hayatta kalmaktır. Oyunda zaman geçtikçe daha gelişmiş yapım teknikleriyle daha muazzam yapılar oluşturmanızı sağlayacak yeni özelliğin kilidini açacaksınız.

Minecraft’a fazlasıyla benzeyen bu oyunun ilginç yanı, aynı zamanda bir canavar olarak da oynayabiliyor olmanız. Bu da belirli karakterlerin uçma, emekleme ve blokları kazma gibi özel yetenekleri olduğu anlamına geliyor. Bu yetenekleri etkinleştirmek için belirli canavarları avlamanız ve ruhlarını özümsemeniz gerekir.

Minecraft benzeri oyunları seviyorsanız, hem mobilde hem de bilgisayarda oynamak için iyi bir alternatif olabilir. Tıpkı Minecraft gibi Block Story+’ın da bağımlılık yapabileceğini unutmayın.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOSSteam

Starbound

Starbound, yaratıcılığı, macerayı, keşfi ve aksiyonu galaktik bir serüvene birleştiren 2D yandan kaydırmalı bir oyundur. Tek bir dünya ile sınırlı kalmayan Starbound, oyuncuları çeşitli kaynaklar, yerliler ve diğer zorlukların bulunduğu çok sayıda procedural olarak üretilmiş gezegeni keşfetmeye teşvik eder.

Starbound bir dizi kum havuzu tasarım özelliğine sahip olmasına rağmen, temel deneyim, maceralarına genel bir amaç vermek isteyenler için hala önemli bir yapı sunar. Oyuncuların isteklerine göre hikaye ilerlemesi ile genel keşif arasında kolayca geçiş yapma yeteneği bulunur. Ana hikaye, oyuncuların Arka’yı açan birkaç artefaktı bulmaya çalışmak için belirli türdeki gezegenleri ziyaret etmelerini gerektirir.

Genel olarak bu ana görevler, Starbound maceranızın sadece küçük bir parçasıdır ve karşılaştığınız dostu olmayan NPC’ler tarafından sağlanan gemi ve ekipman yükseltmeleri için önemli yan görevler vardır. Başka yaygın bir son oyun hedefi ise Koleksiyon Kütüphanesi’nin tamamlanmasıdır. Bu, oyuncuların evren boyunca evcil hayvanlar, aksiyon figürleri, fosiller, böcekler ve yemek tarifleri topladıkça kendini dolduran bir oyun içi penceredir.

Daha fazla özelleştirme ve zorluk, ölüm cezalarını değiştiren ve hayatta kalma zorlukları ve üstü seviyelerde açlık mekaniğini tanıtan casual, survival ve hardcore olmak üzere üç farklı oyun modu ile sunulmaktadır.

İndirme Bağlantıları: SteamXbox

Cubic Castles

Cubic Castles, oyunculara tam kontrol sağlayan bir kum havuzu çok oyunculu oyunudur. Hesap oluşturabilir ve kendi küp oyun dünyasının parçasını eviniz olarak ilan edebilirsiniz. Bu alan, kendi sanal araziniz olarak hareket eder ve oynama süresiniz boyunca ürettiğiniz çeşitli küpler ve eşyalarla özelleştirilebilir. Bu da başarılarınızı sergileme ve yeni ve eski arkadaşlarınızla yaratımlarınızı paylaşma fırsatı verir.

Bu kaynakları çiftlik yetiştirmek için Cubic Castles dünyasını gezmeniz gerekecek. Orman, çöl, kutup ve dağ biyomları arasında dolaşmalı, küpleri çıkarmalı ve bunları kendi alanınıza götürmelisiniz. Küp türlerinin ve sonraki zanaat reçetelerinin sayısı tasarımınıza karar verirken karar vermeniz gereken birçok seçenek sunar. Ancak her zaman seçeneklerinizden memnun hissedeceğiniz sabit bir hızda açılır.

Madenlerden, zanaat yapmaktan ve etkinliklerden küpler kazanarak, oyuncuların yüzlerce seçenek sunan Cubic Castles, bazı özelliklere sahip olanları içerir. Temel cam, alçı, kil, toprak, altın, çim, kar, lav ve diğerleri, temel inşa bloklarınızken, çiçeklerin, çalıların ve yaprakların bitki bloklarından dekoratif varillere, fenerlere, levhalara ve mobilyalara kadar olanaklarınızı sınırlayan tek şey hayal gücünüzdür.

Etkileşimli benzersiz bloklar, Cubic Castles’ın gerçekten üstün olduğu yerdir ve aynı zamanda diğer oyuncularla deneyimler oluşturmanız ve paylaşmanız için zengin olanaklar sunar. Bunu tampon blokları, topçuları, sandıkları, ticaret kasa makbuzlarını, zarları, havai fişekleri, şarkı notalarını ve birçok diğerini içeren bloklarla gerçekleştirebilirsiniz.

Herkesin kendi alanına sahip olduğunu düşününce, Cubic Castles’ın küp tabanlı dünyası mekanlarla dolup taşmış durumda, bu nedenle istediğiniz yere kolayca teleport etmek için gökyüzü haritası devreye girer. Bu, biyom madenlerine ulaşmak, bir arkadaşı ziyaret etmek veya sadece diğer oyuncuların alanlarında ne yaptıklarını keşfetmek için işe yarar. Popüler tasarımlar genellikle çeşitli blokları tehlikeli ve zorlayıcı bir platform yolu olarak birleştirme veya sadece sanatsal tasarıma odaklanma eğilimindedir ve aynı zamanda edindikleri daha nadir blokların bazılarını sergiler.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOSSteam

Block Craft 3D: City Building Simulator

Block-Craft-3d-City-Building-Simulator

Block Craft 3D, her şeyi inşa edebileceğiniz eğlenceli bir şehir kurma simülatörüdür. Şehrinizde yaşayan insanlar için evler inşa edebilir sonra onları ayak işleri için gönderebilirsiniz. Ne kadar çok ev varsa, o kadar çok insan işe ihtiyaç duyar. Dolayısıyla yapabildiğiniz kadar ev ve iş inşa etmeniz gerekir. Ayrıca ağaçlarla ve diğer bitkilerle ilgilenebilir, mini oyunlar oynayabilirsiniz. Bu oyunla ilgili bir diğer hoş detay da tamamlamanız gereken görevler olması. Yani oyunda yapacak işleriniz asla bitmeyecek.

Birçok oyuncu, oyunun bağımlılık yaptığına dair geri dönüşümlerde bulunuyor. Eğer Minecraft gibi bir oyun arıyorsanız, Block Craft 3D’nin harika bir seçim olabileceğini söyleyebiliriz.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOS

Exploration Craft 3D

Exploration-Craft-3D

Exploration Craft, Minecraft’a en çok benzeyen oyunlardandır. Exploration Craft’ta arzu ettiğiniz her şeyi bir 3D ortamda inşa edebilirsiniz.

Oyunda kendi dünyanızı oluşturmak için seçebileceğiniz birkaç farklı blok içeren geniş bir harita bulunuyor. Tek veya çok oyunculu modda tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Exploration Craft’ta ejderhalara binebilir, üsler kurabilir, diğer oyunculara karşı savaşabilir ve kendi yapılarınızı geliştirmek için kaynak toplayabilirsiniz. Oynaması ücretsiz olan bu oyunu aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

İndirme Bağlantısı: Android

MultiCraft

MultiCraft

Android ve iOS platformları için geliştirilmiş, Minecraft’a ne kadar benzer olduğuna inanamayacağınız bir oyundur. Hayatta kalmak için binalar ve silahlar oluşturabileceğiniz oyunda karşınıza sadece hayvanlar değil korkunç canavarlar da çıkacak.

Hayatta kalabilmek için aç kalmamalı, eğer durum tehlikeli boyutlara varırsa yiyecek aramalısınız. Yeni kaynaklar bulmak için denizlerde yüzmeli, araziler üzerinde gerekirse uzun seyahatler etmelisiniz.

Oyunda istediğiniz zaman uçuş modu ile uçabilir, hızlanma moduyla da yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: iOSAndroid

Stardew Valley

Stardew-Valley

Stardew Valley, oyunda yüzlerce saat geçirmiş ve yine de doyamayan birini gördüğünüzde şaşırmamanız gereken bir oyundur. Amacınız, öncelikle darmadağınık bir çiftliğin kontrolünü ele geçirdikten sonra bir arazi parçasını kullanıma uygun hale getirmek. Daha sonra da istikrarlı bir gelir elde etmeye başlamak için mahsulleri hasat etmek ve satmak.

Hasatınızı fasulyeye, patatese ve yumurtaya varıncaya kadar genişleterek kazancınızı kademeli olarak arttırmalısınız. Ayrıca oyunda yiyecek arama ve balık tutma gibi diğer etkinliklere de katılabilirsiniz. Genel olarak oyuncuların oynamaktan keyif aldığı Stardew Valley’i aşağıdaki platformlardan ücretli olarak indirebilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOSSteam

Eco

Eco

Eco, içinde tüm bir uygarlığı inşa ettiğiniz bir açık dünya simülatörüdür. Bunu da sanal bir dünyayla farklı şekillerde etkileşime girip diğer oyuncularla işbirliği yaparak yaparsınız.

Oyunda daha iyi teknolojileri araştırmalı ve elinizdeki doğal kaynakları kullanarak yapılar inşa etmelisiniz. Ancak aşırı sömürüye karşı da dikkatli olun. Eco, oyuncuların kaynak toplama ve geliştirme unsurlarını dengede tutan bir toplum oluşturmaya çalışmalarını amaçlar.

Eco’daki nihai amacınız, ölümcül bir meteorun o dünyadaki her şeyi yok etmesini durduracak kadar gelişmiş bir toplum yaratmaktır. Minecraft alternatifi oyunlar arasında Eco’yu ilk sıralara alabilirsiniz.

İndirme Bağlantısı: Steam

Survivalcraft

Survivalcraft, Minecraft’a benzer bir deneyim sunan oldukça popüler bir oyundur. Minecraft: Pocket Edition’ın birçok özelliğini ve bazı farklı mekanikleri ortalama yarı fiyatına sunan Survivalcraft, mobilde sandbox hayatta kalma türünün bir alt bölümünü yakalamayı başarmış durumda. 2011’deki orijinal sürümünden bu yana pek çok güncelleme alan Survivalcraft, sürekli geliştirilmekte olan bir oyundur.

Survivalcraft, başlangıçta oyuncuları sonsuz blok tabanlı bir dünyanın kıyılarına yerleştiriyor. Keşfetmeye, kaynak toplamaya, işçiliğe ve uygun gördüğünüz şekilde inşa etmeye vurgu yapan bir sandbox tasarımı sunan Survivalcraft’ta spesifik bir amacınız yok. Yol boyunca nadir bulunan mineralleri ve sürülebilen ve korunabilen bazı hayvanları saklayan rastgele oluşturulmuş hoş manzaralarla karşılaşacaksınız. Açlık, hava durumu, tekne, patlama ve zırhı yönetme dahil olmak üzere etkileyici bir şekilde geliştirilmiş tanıdık mekaniklerle karşılaşacaksınız.

Minecraft’ın aksine Survivalcraft, oyunculara bir amaç duygusu kazandırmaya yardımcı olma konusunda biraz yetersizdir. Bu da nihai hedefleri seven oyuncuların odaklanamama ve motivasyon yetersizliği gibi duygulara kapılmasına sebep olabilir.

İndirme Bağlantıları: iOSAndroidMicrosoft

Unturned

Unturned

Unturned, zombilerle dolu bir dünyaya sahip olsa da Minecraft ile pek çok benzerliğe sahip bir oyundur. Karakteriniz bir oyun haritasında ortaya çıkar çıkmaz, yiyecek ve silah gibi gerekli malzemeleri bulmaya başlamalısınız.

Buradaki nihai amacınız zombi saldırılarından kurtulmak. Oyuncular aralarında işbirliği yapabilir hatta birbirlerine karşı da savaşabilirler. Karakteriniz aynı zamanda sağlığınızı da korumalıdır. Oyundaki karakteriniz ya zombiler tarafından saldırıya uğradıklarında ya da “ölü bölgelere” girdiklerinde radyasyona maruz kalırlar. Tehlikeli madde koruyucu giysiler giyerek bunu önlemeye çalışmalısınız. Steam’den ücretsiz olarak edinebileceğiniz oyunun indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İndirme Bağlantısı: Steam

The Forest

The-Forest-

Yoğun bir ormanın ortasına zorunlu iniş yaptınız ve hayatta kalan tek kişi sizsiniz. Siz olsanız ne yapardınız? Açık dünya oyunu olan ‘The Forest’taki amacınız, sonunda kurtarılana kadar ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır.

Oyunda, ormanın içerisinde birçok düşman yaratık bulunuyor. Bunların arasında küçük köylerde yaşayan ve geceleri aktif hale gelen insan yiyen mutantlardan oluşan bir kabile de var. Bu yaratıklar genellikle oyundaki karakterinize karşı sürekli saldırgan bir tavır sergileyecektir. Oyunda ilerledikçe mutasyona uğramış yaratıklar ile karşılaşacağınız yer altı tünellerini keşfedeceksiniz.

Minecraft’a benzer şekilde oyun gece/gündüz döngüsüne sahiptir. Gündüzleri malzeme toplayabilir, hayvanları avlayabilir, barınak ve diğer yapıları inşa edebilirsiniz. Geceleri ise hayatta kalmak zorundasınız.

İndirme Bağlantısı: Steam

Subnautica

Subnautica

Subnautica, Minecraft benzeri tercih edebileceğiniz oyunlardan bir tanesidir. Hayatta kalma temeli üzerine inşa edilmiş oyunda düşman yaratıklarıyla çevrili su altında hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyunda sadece sağlıklı kalmak için yiyecek toplamanız gerekmiyor, aynı zamanda okyanusun derinliklerine inerken yeterli oksijen aldığınızdan emin olmanız gerekiyor.

İnşa etme ve hayatta kalma oyunlarında genellikle hikaye eksikliği hissedilir. Ancak Subnautica, akıldan çıkmayacak kadar güzel oluşturulmuş bir olay örgüsüne sahiptir.

Oyun ayrıca oyunculara daha önce hiç olmadığı kadar sürükleyici bir deneyim sunan VR desteğine de sahiptir.

İndirme Bağlantısı: Steam Epic GamesPlayStation

Colony Survival

Colony Survival, oyuncuların kendi kolonilerini yönettikleri voksel tabanlı bir strateji oyunudur. İki kişilik bir ekip olan Pi Games tarafından geliştirilen Colony Survival’da oyuncular kaynakları kazacak, yapılar inşa edecek ve kolonilerini üslerine saldıran düşmanlara karşı savunacaklar. Oyunda gündüzleri kaynak toplayıp materyalleri yükseltecek, geceleri ise düşman saldırılarını savurmaya çalışacaksınız.

Colony Survival’ın en dikkat çeken yönlerinden birisi, kolonilerinizde yaşayan karakterleri kontrol etmeseniz de günlük olarak yaşamlarına devam edecek olmalarıdır. Buna yemek yemek, uyumak ve çalışmak gibi rutin davranışlar da dahildir.

Oyunda koloninizi büyüttükçe, karakterlerin mutlu olmalarına ve sağlığına dikkat etmeli, hayatta kalmak adına ihtiyaç duydukları tüm kaynakları sağlamalısınız. Grafikleri ve bina mekaniğiyle Minecraft’ı fazlasıyla andıran Colony Survival’ı aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla indirebilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: Steam

LEGO Worlds

LEGO-Worlds

Birçok kişi Minecraft’ı gerçek hayattaki legoyu kopyaladığını tanımlar. Bu da oyunun genelde sanal lego olarak adlandırılmasına sebep olmuştur. LEGO Worlds, legodan yapılmış açık dünyayı keşfetmeye çalışacağınız bir oyundur.

Tasarımı Minecraft’a çok benzeyen bir oyundur. Bununla birlikte kullanıcılar, dünyayı değiştirmek ve yeniden çerçevelemek için inşa etme araçlarını kullanabilirler.

Minecraft’ın aksine LEGO Worlds’ün oyunculara sunacağı çok şey var; birçok karakter, araç, benzersiz yapılar gibi. Oyunda kullanıcıların sandbox ve aynı zamanda RPG deneyimi yaşamasını sağlayan farklı modlar da bulunuyor.

İndirme Bağlantıları: Steam, PlayStation, Xbox

Ark Survival

Ark-Survival

Tehlikeli bir ortamda hayatta kalmak için dinozorları evcilleştirmek zorunda olduğunuz bir oyun Evet, doğru duydunuz. ARK: Survival Evolved, bir adada mahsur kalıp etrafınızın dinozorlar (birçoğu) ve antik yaratıklarla çevrili olduğu bir açık dünya hayatta kalma oyunudur.

Oyundaki hedefiniz, ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaktır. Bunu bir üs kurarak ve saldırganları savuşturmak için ateş veya silahlar kullanarak yapabilirsiniz.

Oyunun en çekici tarafı ise şüphesiz avlayabileceğiniz veya evcilleştirebileceğiniz dinozorlardır. Evcilleştirilmiş bir dinozor, hayatta kalma yolunda size beklenmedik şekilde yardımcı olabilir. Oyunu mobil platformlarda ‘ücretsiz‘ olarak indirip oynayabilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: AndroidiOSSteamEpic GamesPlayStationXbox

Creativerse

Creativerse

Creativerse, tek başınıza veya başkalarıyla birlikte oynayabileceğiniz ancak yalnızca Steam üzerinden çevrimiçi olarak ücretsiz oynayabileceğiniz bir oyundur. Creativerse’te keşiflerde bulunabilir, savaşabilir, çiftlik yapabilir, inşa edebilir, makineler yaratabilir, mevsimlik etkinliklere (her biri yaklaşık bir ay sürer) katılarak özel ödüller ve işçilik tarifleri toplayabilirsiniz.

Oyundaki tüm bloklar, kazma için gerekli madencilik hücreleri elde edildikten sonra inşa için ücretsiz olarak alınıp yerleştirilebilir. Sadece bloklar değil, aynı zamanda birçok farklı türde yapı oluşturmak için her türden birçok 3D nesneyi kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz oyun, oyunculara başarılar veya bir anlatı sunmaz. Bunun yerine kısa bir oyun içi araç ipuçları ve yardım girişleri sunar. Mobil versiyonu da en az PC versiyonu kadar donanımlı olan oyunda kaynaklar ve değerli taşlar için toprakları araştırıp güçlü araçların kilidini açmalısınız. Karşınıza olmadık zamanlarda yırtıcı canavarlar çıkacak. Onların saldırılarını bertaraf etmek için savaş becerilerinde ustalaşmanız gerekiyor.

İndirme Bağlantısı: Steam

Terasology

Terasology

Terasology, gelişmiş grafikleri ve benzer bloklu doğası ile bir nevi Minecraft’ın modifiye edilmiş bir versiyonu gibidir. Oyun, birçok yönden klasik sandbox oyunlarına benzer. Ekranın köşesinden çıkan delinebilir bloklara ve dikdörtgen ellere kadar Minecraft’ı andıran birçok ögeye sahiptir.

Terasology, Minecraft’ın yalnızca yüksek çözünürlüklü bir karbon kopyası değildir. Oyunda birçok farklılık da bulunuyor. Açık kaynaklı bir oyun olan Terasology, bu nedenle sürekli olarak yenilikler kazanıyor. Oyunu ilk kez oynayan oyunculara bile topluluğa girme ve oyunun geliştirilmesine katkıda bulunma izni veriliyor.

Terasology’de yapılarınızı korumak için kölelerden oluşan ordu oluşturmak gibi Minecraft’ta olmayan bazı özellikler vardır. Oyun sürekli olarak geliştirilme aşamasında olduğundan hangi güncellemelerin gelebileceğini söylemek pek mümkün olmuyor.

Oyunu Windows, Mac ve Linux platformları için şuradan ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Hytale

Hytale

Hytale, birçok farklı dünya düzenleme aracını içeren hem tek hem de çok oyunculu blok tabanlı yapıya sahip bir oyundur. Oyuncuların oyun içinde kod oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyan bir Java komut dosyası sistemi de mevcut.

Kapsamlı bir rol yapma oyununun derinliğiyle birleştirilen oyun, oyuncuları sallanan kulelerin ve derin zindanların zengin ödüller vaat ettiği, prosedürel olarak oluşturulmuş bir dünyaya sokuyor. Yaratıcı oyuncular düşünülerek tasarlanan Hytale’nin motoru, blok blok kale yapımından komut dosyası oluşturmaya ve kullanımı kolay ve güçlü araçlar kullanılarak sağlanan özelleştirmeye kadar her şeyi destekler.

Oyunculara özel bir yerleşik modlama stüdyosu, yeni bir inşa etme, saldırı, keşif sistemi sunan Hytale, hepsinden öte Minecraft’ın gerçekçi hareketlere ve özerk eylemlere sahip hayvanların yer aldığı bir versiyonu gibidir.

Hytale’i oynamak için oyunun şuradaki resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MyThruna

MyThruna

MyThruna, bina, el sanatları ve rol yapma gibi sandbox dünyaları oluşturmak için birçok ögeye sahip bir oyundur. Paul Speed ​​tarafından geliştirilip tasarlanan Mythruna, oyunculara ilk etapta sandbox topluluğunun altına girmiş başka bir oyunmuş izlenimi uyandırsa da Minecraft’tan çok daha fazlasını sunuyor.

Geliştirici, MyThruna’nın oldukça iddialı bir proje olduğunu ve sürekli olarak daha iyi oyun deneyimini artırdığını belirtiyor. Zira oyunu oynayan birçok oyuncu da geliştiriciyle benzer fikirlere sahip.

Mythruna, tüm Minecraft oyun severlerin mutlaka denemesi gereken bir oyun. Ücretsiz olarak erişebileceğiniz oyunu indirmek için şuradaki resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mythruna’yı Windows, macOS ve Linux platformlarında oynayabilirsiniz.

PixARK

PixARK

Popüler ARK serisine (ARK: Survival Evolved) dayanan, ancak Minecraft ve diğer sandbox hayatta kalma oyunlarında gördüğümüz bazı özellikleri kullanan yeni bir oyundur.

Oyunda avlanırken ve hasat ederken dinozorlara karşı savaşacak, doğal tehlikelerden korunmak için barınaklar inşa edecek ve hayvanları evcilleştirebileceksiniz. Oyunda gördüğünüz hemen hemen her şey, istediğiniz şekilde yok edilebilir, hasat edilebilir ve yeniden inşa edilebilir. Bu geniş dünyadaki harika manzaraları keşfederken hafif Minecraft esintisiyle karşılaşacaksınız.

PixARK’ta vaktinizi daha çok yüksek bir kale inşa etmek veya büyük bir mağarada bir göreve çıkmak için kullanmalısınız. Bir ejderhanın üzerinde uçarak düşmanları sihirli bir değnekle vurabilir veya güçlü bir T-Rex’e binerek rakiplerinizi roketatarlarla havaya uçurabilirsiniz.

İndirme Bağlantıları: SteamXbox

Minetest

Minetest

Minetest, “sonsuz bir dünyaya yakın blok sanal oyun ve bir oyun motoru” olarak adlandırılan, Minecraft’ın belki de en eksiksiz alternatifidir. Çok oyunculu oyunları ve alt oyunları destekleyen Minetest, bir dizi arazi oluşturucuya ve farklı varsayılan biyomlara sahiptir. Ayrıca Lua’da modlar oluşturmak için oldukça kullanıcı dostu bir API’ye de sahiptir.

LGPL kapsamında açık kaynaklı olan Minetest, C++ ile yazılmıştır. Bu nedenle diğer yazılmış birçok dile kıyasla oldukça hızlıdır. Minetest, Windows, macOS, Linux, Android ve muhtemelen diğer birçok platformda da oynanabilir. Oyunun tüm platformlar için indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Freeminer

Freeminer

Minecraft’tan ilham alınarak geliştirilen, açık kaynak kodlu bir oyundur. Sonsuz bir voksel dünyada dolaşacağınız Freeminer’da kazı yapıp inşa edecek, yol boyunca karşınıza çıkacak ham maddelerden dilediğiniz her şeyi yapabileceksiniz.

Kullanıcılar tarafından barındırılan sunucular sayesinde onlarca oyuncunun yer aldığı çok oyunculu desteğe sahip Freeminer, açıktan ziyade neredeyse sonsuz bir dünya sunuyor. Windows, Linux ve macOS cihazlarda ücretsiz oynayabileceğiniz oyuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Minecraft APK Ücretsiz İndir
Minecraft Havai Fişek Yapımı
En İyi Minecraft Sunucu Adresleri
Her Birine Hayran Kalacağınız Minecraft Ev Modelleri
En İyi Simülasyon Oyunları – PC