PUBG Mobile Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile’da arkadaş ekleme veya silme konsepti, Facebook’la fazlasıyla benzerlik gösterir. Yani kişi araması yapabilir, platform üzerinden bağlantıda kalmak için diğer kullanıcılara arkadaşlık istekleri gönderebilirsiniz. Bununla birlikte PUBG Mobile’da en fazla 369 arkadaşınız olabilir. Bu sayının ötesine geçmenize yardımcı olacak herhangi bir geçici çözüm olmasa da yeni arkadaşlar edinmenin hala yolları var.

PUBG Mobile geliştiricileri, kullanıcılara yeni arkadaş eklemek istediklerinde diğer arkadaşlarını silebilecekleri bir seçenek sundu. Şimdi bu seçenekten faydalanarak PUBG Mobile’da arkadaş silme nasıl yapılır, buna bir bakalım.

PUBG Mobile Arkadaş Silme Adımları

PUBG Mobile oyuncularının çoğu, oyundan arkadaş silmenin nasıl yapılacağını hala bilmiyor. Aslında bu işlem, toplam 2 dakikanızı bile almaz. Şimdi bunu yapmak için izlemeniz gereken adımlara geçelim:

  • Lobi ekranının sol tarafında yer alan ‘Arkadaşlar‘ sekmesine dokunun. Bu kısım yeni arkadaşlar eklemenize, diğer arkadaşlarla enerjinizi senkronize etmenize ve arkadaşlarınıza jeton göndermenize olanak tanır.
  • Ardından ekranın sağ tarafındaki seçeneklerden ‘Oyun Arkadaşları‘na dokunun. Bu kısmı seçtiğinizde tüm arkadaşlarınızı görüntülemiş olacaksınız. Arkadaşı silmek için ismin yanındaki sil seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.
  • Arkadaşınızı silme işlemini bitirmek için ‘Tamam‘a dokunun. Ardından bu kişi arkadaş listenizde görünmeyecektir.

PUBG Mobile’da Toksik Oyunculardan Nasıl Uzak Durulur?

Bu kişilere yardımcı olmak yerine onlardan uzak durmak, çoğu zaman en etkili çözüm yoludur. Online oyun oynamanın zevki, bazen toksik oyuncular tarafından bozulabiliyor. Bu sebeple bazı adımlar atarak bu kişilerin oyun zevkinizi bozmasını engelleyebilirsiniz.

Sesli Sohbeti Kapatın

PUBG Mobile, kişilerle sohbet edebilmenize olanak tanıyan bir özelliğe sahip. Eğer bir oyuncunun konuşmalarından veya davranışlardan rahatsızlık duyuyorsanız, sesli sohbet özelliğini kapatabilirsiniz.

Kibar Olun

Evet, kibarlık ülkemizde bazı kişiler tarafından zayıflık olarak görülebiliyor fakat evrensel açıdan baktığımızda kibar olmak, geçerliliği olan bir davranış biçimidir. Karşı tarafta olumlu etki bırakarak, toksik olan o oyuncunun davranışlarını değiştirmesi açısından etkili olabilir. Her ne kadar duymak istemediğiniz şeylerle karşılaşsanız da kibar olmaya devam edin.