Telefon Numarasından Mail Bulma | En İyi 8 Yöntem

Bazı zamanlarda farklı bir mail adresi kullanmak zorunda kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu durumda aklımıza gelen ilk adresi kullanarak mail oluşturabiliyoruz. Sorun şu ki alelacele oluşturulan mail adresleri aklımızda kalmayabiliyor. Bu durumda telefon numarasından faydalanabiliriz. Aşağıda telefon numarası ile mail bulma nasıl yapılır, bunu öğreneceksiniz.

Telefon Numarasından Mail Bulma Yolları

Sadece bir telefon numarasıyla bir e-posta adresi bulmak aslında oldukça kolay. Google aramalarından güçlü iletişim veritabanlarına kadar, geçerli bir e-posta adresi bulmak için kullanabileceğiniz araçların sayısı bir hayli fazladır. Şimdi bunların neler olduğuna bakacağız.

Bir Mail Bulma Aracı Kullanın

Sadece telefon numarası olan bir e-posta adresini bulmanın en basit yolu bir e-posta bulma aracı kullanmaktır. UpLead‘in e-posta bulma aracı, e-posta adresi bulmanızı her zamankinden daha kolay hale getirir.

Aradığınız kişinin telefon numarasını ve adını girmek için gezinmesi kolay bu platformu kullanabilirsiniz. E-postaları şirkete veya URL’ye göre de arayabilirsiniz. Saniyeler içinde gerçek bir e-posta adresi elde edeceksiniz.

Google’ı Kullanın

Google, sadece bir telefon numarasıyla bir e-posta adresini hızlı bir şekilde bulmanın bir başka denenmiş ve doğru yöntemidir. Telefon numarasını yazarak aramaya başlayın. Böylelikle bir işletme için iletişim sayfası veya bir birey için LinkedIn profili bulabilirsiniz. Ayrıca bir kişinin iletişim bilgileri için ödeme yapmanızı gerektiren çok sayıda beyaz sayfa web sitesiyle de karşılaşacaksınız; ancak bu hizmetler genellikle pahalıdır ve doğru bilgilere sahip değildir.

Aramanızı hassaslaştırmak için birkaç numara kullanabilirsiniz. Google’da belirli sembolleri ve arama yapılarını kullanmak sonuçlarınızı daraltabilir ve ihtiyacınız olan bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayabilir. Tırnak işareti kullanmak, arama sonuçlarının tam telefon numarasını içermesini gerektirecektir. Ayrıca telefon numarasını ve ardından “+ e-posta” girebilirsiniz. Bu, Google’ın aradığınız kişiyi tespit etmesine yardımcı olacaktır.

Şirket Web Sitesinde Arama Yapın

Google’da bir telefon numarası ararsanız, bir şirketin web sitesiyle veya iletişim sayfasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu, bir e-posta adresi bulmanın basit yollarından birisidir ancak bulduğunuz iletişim verileri belirli bir kişiye bağlı olmayabilir. Sitede bir şirket rehberi varsa, e-posta adresini veya diğer ilgili iletişim bilgilerini arayabilirsiniz

Sosyal Medyayı Kontrol Edin

Sosyal medya, telefon numarası kullanarak e-posta adresi bulmak için yeterince kullanılmayan bir yöntemdir. Facebook ve LinkedIn gibi siteler, kullanıcıları telefon numarasına göre aramanıza izin verir ve birçok kişi e-posta adreslerini herkese açık olarak listeler. LinkedIn’de bir e-posta adresini bulmak için telefon numarasını aratın ve ilgili profile gidin. Başlıktaki menü simgesine tıklayıp ardından “İletişim Bilgileri“ni seçin.

İletişim veya Hakkımızda Sayfasını Bulun

Bir iletişim veya hakkımızda sayfasını bulmak, bir telefon numarası kullanarak bir e-posta adresini bulmanın basit ve kolay bir yoludur. Ancak bu manuel işlem zamanınızı alabilir ve araştırmanız gereken çok sayıda e-posta varsa, bunları bulmanın en etkili yolu olmayabilir. İletişim veya hakkımızda sayfalarında da istediğiniz e-posta adresleri bulunmayabilir.

Ters Telefon Arama Kullanın

Ters telefon arama araçları, internet üzerindeki çeşitli kaynaklardan iletişim bilgilerini tespit edebilen veritabanlarıdır. Genellikle etkili olsalar da, e-posta adresine erişmeden önce her telefon numarası araması için ödeme yapmanız gerekebilir. Kısa bir liste üzerinde çalışıyorsanız bu yöntem mantıklı olabilir, ancak daha uzun telefon numarası listeleri maliyetli olabilir.

E-posta Permütasyonunu Deneyin

E-posta permütatörleri, belirli bir kişi hakkındaki genel bilgilere dayalı olarak potansiyel e-posta adreslerinin kombinasyonlarını oluşturan araçlardır. Bir e-posta permütatörü kullanın. Kişiniz hakkında bilinen bilgileri girebilirsiniz ve olası e-posta adreslerinin bir listesini oluşturacaktır.

Sezgisel olsa da bu araçlar her zaman geçerli, aktif e-posta adresleri oluşturmaz. Bu yöntem, verilerinizi doğru e-posta adresine daraltırken çok fazla deneme yanılma gerektirir.

Yönetici veya Destek Personeline Ulaşın

Bir idari asistan veya sekreterle kişisel bir bağlantı kurmak, aradığınız mail adresini bulmanıza yardımcı olabilir. Aradığınız kişinin çalıştığı şirketi biliyorsanız, destek personeli ekibinden birine ulaşıp ulaşamayacağınıza bakın. Niyetiniz konusunda dürüst ve açık olun ve güçlü bir kişisel bağlantı kurun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Fotoğrafa Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır?