Tinder Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tinder, banlanan hesaplar konusunda oldukça katı bir politikaya sahiptir. Kullanıcılarının güvenliğini her şeyin önünde tuttuğunu belirten Tinder, politikalarının ihlalini asla hafife almıyor. Eğer Tinder’dan yasaklandıysanız, normal şartlarda Facebook hesabını ve/veya telefon numaranızı kullanarak Tinder’a tekrar kaydolamazsınız. Fakat yine de deneyebileceğiniz bazı yollar elbette bulunmaktadır.

Tinder Ban Nedir?

Öncelikle Tinder’da banlanmanın ne demek olduğunu iyice anlayalım. Tinder’da ban yemek, Tinder hesabınızın tamamen kapatılması anlamına gelmektedir. Yani bu aşamadan sonra hiçkimse profilinizi göremez veya sizinle etkileşime geçemez. Daha basit ifadeyle Tinder hesabınız sona erer.

Ayrıca Tinder’dan ban yediğinizde, artık uygulamayı o telefon numarasıyla kullanamazsınız. Premium kullanıcısı iseniz, sahip olduğunuz tüm özellikleri de kaybedersiniz.

Bununla birlikte bazı Tinder kullanıcıları shadowban ile karşılaşabiliyorlar. Bu da shadowban ile cezalandırılan kişilerin profillerini görüntüleyemeyecek veya onlardan herhangi bir mesaj alamayacağınız, üzerine onların bu değişiklikten haberdar olmayacakları anlamına gelmektedir. Ayrıca hiçkimse için eşleşme alamazsınız. Yani uygulamadaki herkes için görünmez olursunuz.

Tinder’da banlanmanın başka bir kullanıcı tarafından engellenmekle aynı şey olmadığını unutmamalısınız. Bu yöntem, bir Tinder kullanıcısının başka bir kişiyle iletişime geçmesini engellemek için kullanılır. Tinder’da ban kaldırma yöntemlerini öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin.

Tinder 40303 Hatası Nedir?

Tinder hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız sırada 40303 hata kodu alıyorsanız, bu, hesabınızın Tinder’dan yasaklandığı anlamına gelir. Topluluk yönergelerini veya hizmet şartlarını ihlal etmek gibi gerekçeler yüzünden hesabınız banlanmış olabilir.

Birçok kullanıcı, ilk kez gördükleri bu hata kodu nedeniyle endişeye kapılmış durumda. Fakat hemen panik olmayın; biraz çaba göstererek Tinder’daki yasağınızı kaldırabilirsiniz.

Tinder Hesabım Neden Yasaklandı?

Tinder profilinizi kullanılabilir durumda tutabilmenin temel kuralı yasaklanmamaktır. Tinder, profil yasaklama için müstehcen profiller ve uygunsuz fotoğraflar gibi eylemlerde bulunması gerekiyor. Tinder’ın hesabınızı banlamasının başlıca sebepleri şunlar:

Uygunsuz Mesajlar Göndermek

Tinder’ın bir hesabın yasaklamasının en belirgin sebeplerinden birisi, kullanıcıların müstehcen bir dil kullanarak diğer kullanıcılara istenmeyen veya uygunsuz mesajlar göndermesidir. Bu davranış sadece Tinder’ın kullanım kurallarına aykırı değildir, aynı zamanda çoğu kullanıcının uygulamada görmek istemeyeceği türden davranışlardır.

Birden Fazla Tinder Hesabı Oluşturmak

Tinder’de istenmeyen mesajlar gönderilmesi dışında bir hesabın yasaklanmasının diğer bir yaygın nedeni de kullanıcının daha fazla eşleşme kazanmak için birden fazla hesap oluşturması veya profilini güçlendirmek için bot kullanmasıdır. Tinder’ın kullanım şartlarına aykırı olan bu eylemler, uygulamanın en çok ciddiye aldığı şeylerden birisidir.

Kullanıcılara İstenmeyen Mesajlar, Fotoğraflar Göndermek

Tinder, diğer kullanıcıların istemedikleri türden fotoğraflar, mesajlar veya bağlantılar göndermeye karşı katı bir politikaya sahiptir. Bu tür eylemler, neredeyse tüm kullanıcılar için epey rahatsız edicidir.

Bu konuda son birkaç yıldır istim üzerinde olan oluşumların başında OnlyFans geliyor. Son iki yılda OnlyFans kullanıcıları, Tinder’a üye olan kişileri OnlyFans hesaplarına çekmek platforma akın etmiş durumdalar. Cinsel içerik odaklı iş yapan kişiler, potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için Tinder’ı kullanabiliyorlar. Bu da kullanıcının Tinder’dan banlanmasına sebep olabilir.

Sahte veya Çalıntı Fotoğraflar Kullanmak

Tinder, hesabınızın güvenilir olduğunu diğer kullanıcılara aktarabilmeniz için hesap doğrulama özelliğini getirdi. Mavi tik şeklindeki hesaplar, fotoğraflarını Tinder’a göndererek platformu gerçekten kullandıklarını ispatlamış oluyorlar. Tabii bu özelliği kullanmadan da Tinder’ı kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise bundan faydalanarak Tinder’ı sahte veya çalıntı fotoğraflar ekleyerek kullanabiliyorlar. Tinder böyle bir durumu fark ettiğinde hesabı sorgusuz sualsiz banlayacaktır.

Başka Bir Kişinin Kimliğine Bürünmek

Son olarak Tinder, başka bir kişinin kimliğine bürünerek hesap açtığınızı fark ettiğinde hesabınızı banlayacaktır. Bu, tıpkı çalıntı fotoğraflar başlığında anlattığımız gibi fake (sahte) hesap kullanmaya giriyor. Bu yalnızca Tinder’ın hizmet koşullarına ve topluluk ilkelerine aykırı olmakla kalmayıp ayrıca kimliğine büründüğünüz kişileri zor durumda bırakabilir.

Tinder’dan Banlandığımda Ne Olur?

Tinder’da ban, Tinder’ı tekrar kullanmanıza izin verilmeyen bir durumdur. Bu durum, Tinder’ın sizi uygulamadan attığı ve geri dönmenizi istemediği anlamına gelmektedir.

Tinder sizi banladığında sohbetleriniz, eşleşmeleriniz ve uygulamayla ilgili her şeyi kaybedersiniz. Çünkü Tinder hesabınıza erişiminizi engeller.

Temel olarak Tinder yasak, Tinder’ın kurallarını ihlal ettiğiniz için uygulamayı kullanmanıza izin vermemesi demektir. Tinder’ın kurallarını ihlal ettiyseniz, uygulamadan dışlanırsınız.

Tinder Ban Ne Kadar Sürer?

Büyük ihtimalle sonsuza kadar. Yasaklanan bir hesap genellikle sonsuza kadar olduğu gibi kalır, tabii yaptığınız itirazın işe yaraması dışında.

Çoğu platformdan bağımsız olarak Tinder yasağı genellikle kalıcıdır. Bazen önce topluluk kurallarını ihlal etmiş olabileceğinizi belirten bir uyarı mesajı alırsınız. Böyle bir durumda bunu ciddiye almalısınız, zira yasaklı bir Tinder hesabına sahip olmadan önce başka bir uyarı alamayabilirsiniz.

Hesabınız yasaklandığında her şeyinizi kaybetmiş olursunuz. Tüm eşleşmelerinizi, tüm konuşmalarınızı, her şeyi. Bu yüzden Tinder’dan yasaklanmaktan kaçınmayı önceliğiniz haline getirmelisiniz. Eğer yeni bir hesap açarsanız veya hesabınızı sıfırlarsanız, lütfen bu sefer işleri düzgün yaptığınızdan emin olun.

Önce Tinder’ın Çöküp Çökmediğini Kontrol Edin

Tinder’a giriş yapamadığınız için platformdan banlanmış olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Fakat öncesinde Tinder’ın çalışıp çalışmadığını veya teknik sorunlar yaşayıp yaşamadığını bilmelisiniz. Belki de sorun tamamen Tinder’ın kendisindedir.

Tinder’ın çöküp çökmediğini veya teknik sorunlar yaşayıp yaşamadığını kontrol etmenin en kolay yolu, Tinder’ın resmi web sitesini ziyaret etmektir. Bu web sitesinde, uygulamada şu anda bilinen herhangi bir kesinti veya sorun olup olmadığını görebileceksiniz.

Diğer bir seçenek ise Tinder’ın Facebook veya Twitter sayfaları gibi sosyal medya profillerine bakmaktır. Bu platformlarda, devam eden herhangi bir teknik sorun ve Tinder hesabınıza tekrar giriş yapmanız için olası çözümler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Tinder’dan Ban (Yasak) Nasıl Kaldırılır?

Müşteri Hizmetleri ile İletişime Geçin

Tinder’dan banı kaldırmak için başvurabileceğiniz tek resmi yol, Tinder Müşteri Destek ekibiyle iletişime geçmektir. Tinder, hesabınızın yasaklanması için itiraz edebileceğiniz herhangi bir resmi başvuru yolunun olmadığını belirtse de [email protected] mail adresi üzerinden kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Tinder’dan banlanmanız gerçekten bir hata sonucu oluştuysa, hesabınızı tekrar geri alabilme şansınız az da olsa mümkündür. Eğer Tinder’dan banlanma sebebinizle ilgili hiçbir fikriniz yoksa, bu durumu Tinder yönetimine bildirerek hesabınızın tekrar açılmasını talep edebilirsiniz.

Talep Gönderin

Tinder’ın kullanıcılarının sorunlarını çözmek amaçlı bir Talep Gönderme özelliği bulunmaktadır. Şuradaki bağlantıya tıklayarak Tinder’dan sebebini bilmediğiniz bir gerekçeyle banlandığınıza dair detaylı bir açıklama yapın. Hesaba kaydolmak için kullandığınız e-posta adresinizi, telefon numaranızı ve açıklama kısmını şeffaf ve doğru bir şekilde doldurun. Ardından Tinder’ın size dönüş yapmasını bekleyin.

Bağlantıya tıkladığınızda Tinder’ın size geri dönüş konusunda bir garanti vermediğini göreceksiniz. Bu sebeple beklentilerinizin büyük olmaması gerektiğini unutmayın.

Tinder Hesabınızı Sıfırlayın

Tinder, hesabı banlanan çok fazla kişinin bu teknikten yararlandığını fark etti. Bu sebeple söz konusu tekniğin kullanılması artık Tinder’ın politikalarına aykırı hale geldi. Tinder, hesabınızı sildikten veya hesabınız banlandıktan sonra üç ay boyunca sizinle ilgili tüm verileri saklıyor. Eğer 3 aydan daha kısa bir süre içinde yeni bir hesap açarsanız, eski bilgileriniz bağlanabilir. Bu da yeni hesabızın tekrar banlanacağı veya hesabınıza shadow ban (gizli yasaklama) atacakları anlamına gelmektedir.

Ancak Tinder hesabınızı doğru şekilde sıfırlarsanız, yeni bir hesap açabilme konusunda şansınız olabilir. Tinder’ın banladığı profil için kullandığınız Facebook hesabınızı, telefon numarasını, telefonu, kredi kartı numarasını kullanmadığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca gözünüzden kaçabilmesi muhtemel bazı detaylardan da haberdar olmalısınız. Örneğin aynı IP adresi ile tekrar Tinder hesabı açmaya çalışmak gibi. IP adresi değiştirme konusunda daha detaylı bilgi almak için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz. Bu sebeple size Tinder hesabınızı sıfırlayabileceğiniz en iyi yöntemden bahsedeceğiz.

Hard reset yöntemi ile Tinder hesabınızı şu adımları takip ederek sıfırlayabilirsiniz:

 • Tinder hesabınızı silin.
 • Tinder uygulamasını kaldırın.
 • Başka bir telefon kullanın veya mevcut telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın.
 • Modeminizi yeniden başlatın veya farklı bir internet bağlantısı kullanın.
 • Yeni bir Apple Kimliği veya Google hesabı oluşturun.
 • Tinder’ı tekrar yükleyin.
 • Yeni fotoğraflar yükleyin.
 • Farklı bir e-posta, telefon numarası ile yeni bir hesap oluşturmayı unutmayın.

Fark ettiğiniz üzere bu yöntem banlanan hesabın tekrar açılmasını değil, sorunsuz bir yeni hesap açabilmenizi içeriyor. Tinder’ın banladığı hesabınızı tekrar kullanabilmeniz için yalnızca bahsettiğimiz ilk iki yöntemin işe yaraması gerekiyor.

Tinder’ı Web Modunda Kullanın

Bu yöntemin daha kolay olmasının nedeni, Tinder’ı cihazınıza yüklemenizin gerekmemesinden dolayı Tinder’ın sizin olduğunuzu anlayamamasıdır

Yeni bir Tinder hesabı oluşturmak için önceki adımları takip ettikten sonra uygulamayı yüklemeden sırasıyla şunları yapın:

 • Tarayıcıyı açın ve tinder.com adresine gidin.
 • Tamamen yeni bilgilerle Tinder yeni hesabınızı oluşturun.
 • Önceki (yasaklanan) Tinder hesabınızda yaptığınız herhangi bir bilgiyi girmeyin.

Başka bir ‘Web’ yöntemi olarak DuckDuckGo kullanma

DuckDuckGo, verilerinizi toplamaya izin vermeyen bir arama motoru olarak iddia edilen bir gizlilik koruma arama motorudur.

DuckDuckGo, son zamanlarda insanlar tarafından yasaklandıktan sonra yeni Tinder hesapları oluşturmak için kullanılmıştır. Aşağıdaki adımları izleyerek DuckDuckGo’dan faydalanabilirsiniz:

 • Telefonunuza DuckDuckGo uygulamasını yükleyin.
 • Şimdi DuckDuckGo’yu açın ve tinder.com adresine gidin.
 • Yeni bir IP adresi kullanın veya daha önce yasaklanan hesapta kullandıysanız yeni banka bilgilerinizi kullanın.
 • Yeni sahte numaranızı, resimlerinizi veya e-postanızı kullanarak yeni bir hesap oluşturun.

Tinder’da Banlanmamak İçin Ne Yapmalıyım?

Tinder’dan banlanmamak için takip etmeniz gereken bazı ipuçları bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Tinder’ın kurallarını ve yönergelerini öğrenip bunları ihlal eden davranışlarda bulunmadığınızdan emin olun.
 • Saldırgan bir dil kullanmaktan veya profilinizde uygunsuz içerik yayınlamaktan kaçının.
 • Aynı mesajı birden çok kullanıcıya tekrar tekrar göndermeyin veya etkileşimlerinizi otomatikleştirmek için bot kullanmayın.
 • Diğer kullanıcılarla etkileşimlerinizde saygılı olun. Ayrıca taciz veya zorbalık içeren davranışlardan kaçının.
 • Profilinizde gerçek adınızı ve fotoğraflarınızı kullanın, sahte veya yanıltıcı bilgiler kullanmaktan kaçının.
 • Birden çok hesap oluşturmak Tinder’ın hizmet şartlarına aykırıdır. Bu da hesabınızın banlanmasıyla sonuçlanabilir.
 • Tinder’da herhangi bir sorun veya ihlalle karşılaşırsanız, uygun işlemi yapabilmeleri için bunları Tinder desteğine bildirebilirsiniz.

Hiçbir Yöntem İşe Yaramazsa Farklı Uygulama Kullanın

Eğer bu başlığa gelmişseniz, muhtemelen uyguladığınız yöntemler işe yaramadı. Bunun dışında Tinder banlanma için yaptığınız itirazın dönüşünü beklemek istemiyor da olabilirsiniz. O halde Tinder gibi milyonlarca kişinin kullandığı farklı flört uygulamalarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu anlamda geliştirilen 20’den fazla uygulama bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna şuradaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tinder’ı ücretli kullanmam, yasaklanmamı engeller mi?

Bazı kullanıcılar, ücretli Tinder aboneliğine sahip olmanın kendilerini platformdan banlanma şansını azaltacağına inanıyor. Fakat durum elbette sandığınız gibi değil. Aktif bir ücretli Tinder kullanıcısı olsanız dahi topluluk kurallarını çiğnediğiniz için yasaklanabilirsiniz.

Banlandığımda Tinder Gold / Platinum üyeliğim ne olur?

Tinder’dan banlandığınızda Tinder Gold veya Platinum abonelikleriniz otomatik olarak iptal edilir. Bu aboneliklerle birlikte gelen özelliklerin hiçbirini kullanamazsınız. Ayrıca zaten ödediğiniz süre için geri ödeme de alamazsınız.

Tinder’dan banlanırsam eşleşmelerim ve mesajlarım görünmeye devam eder mi?

Hayır. Tinder’da banlandıktan sonra eşleşmelerinizi ve mesajlarınızı artık göremezsiniz.

Tinder’da banlandığımı nasıl anlarım?

Tinder’dan banlandığınızda giriş yapmaya çalışırken hesabınızın yasaklandığına dair bir mesaj alırsınız. Ayrıca Tinder’dan banlanma hakkında daha fazla bilgi içeren bir e-posta alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Tinder Sizi Beğenenleri Nasıl Görebilirsiniz?

 1. Ban olayından nasıl kurtulacağımızı güzel açıklamışsın ellerine sağlık. Bir sorum olacak Instagram ve spoftiy uygulamaları ile tekrar giriş yapmak mantıklı mı olur ?

  3 ay süre ile bilgilerimizi sakladığını söyledin bundan sonra eski resimleri eklesek sence bir problem oluşturur mu ?

  1. Bence Instagram veya Spotify ile giriş yapmak mantıklı olmaz çünkü oradaki bilgilerin Tinder hesabınla ilişkisi tespit edildiği anda hesabın tekrar uçar. Ayrıca eski fotoğraflarını da yüklemeni tavsiye etmem çünkü onları da database’lerinde tutuyorlardır.

  2. İçerikteki talimatlara göre sorununuz çözüldümü? Eski fotoğraflarınızı yükledinizmi bu arada.

 2. Benimde hesabım yasaklanmıştı bayağı bir araştırma yaptım aktif olarak kullandığım için çözüm ararken arkadaşım vasıtasıyla Google’da “matchgo Shopier” adresini buldum 48 saate hesabım açıldı öneririm

 3. Merhaba ald çok teşekkür ederim sayende hesabımı tekrar aktif hale getirebildim. Techmedya sizede çok teşekkür ederim böyle bir konu açtığınız için.

  1. açılan hesaplar var bunu siz yapamadıysanız benim sorunum değil mac ban veya, ip ban yiyorsunuz ben yöntem gösteriyorum kimisi açılıyor kimisi açılmıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
OkCupid Konum Değiştirme | 2 Farklı Yöntem