Tinder Benzeri En İyi Uygulamalar | 2024

Tinder hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları olan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Ücretsiz versiyonunda beğeni sınırlaması bulunuyor, bu sebeple dilediğiniz kadar eşleşme yaşayamıyorsunuz. Ücretli versiyonlarında ise nispeten daha fazla imkana sahip oluyorsunuz. Ücretli bir versiyonu olan Tinder Gold ile ilgili geniş çaplı bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılar, ücret ödememek ya da farklı kişilerle tanışma ihtimalinden dolayı Tinder benzeri uygulamalar var mı yok mu, bu konuyu merak ediyorlar. Tabii ki bu anlamda geliştirilmiş birçok uygulama bulunuyor. Tinder gibi uygulamalar arıyorum diyorsanız, hazırladığımız listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tinder Nedir?

Tinder, kullanıcıların coğrafi konumlarına göre başkalarıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyan bir flört ve sosyal ağ uygulamasıdır. Hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen uygulamada kullanıcılar, resimler ve kısa bir biyografi içeren bir profil oluşturup ardından olası eşleşmeleri bulmak için diğer kullanıcıların profillerine göz atabilirler. İki kullanıcı birbirinin profillerini “beğenirse” bir eşleşme yapılır ve sohbet edilebilir.

Tinder, kullanıcıların ilgilerini belirtmek için bir profil üzerinde sağa kaydırabildikleri veya geçmek için sola kaydırabildikleri “kaydırma” özelliğiyle bilinir. Bir kullanıcı bir profil üzerinde sağa kaydırırsa ve diğer kullanıcı da sağa kaydırırsa, bir eşleştirme yapılır ve kullanıcılar uygulama içinde birbirlerine mesaj gönderebilir.

Tinder, ister romantik ilişkiler ister arkadaşlıklar olsun, genellikle yeni insanlarla tanışmanın bir yolu olarak kullanılır. Milyonlarca aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler flört uygulamalarından biridir.

Tinder Nasıl Çalışır?

Tinder’ı kullanmak için öncelikle App Store veya Google Play Store’dan uygulamayı indirmeli ve bir hesap oluşturmalısınız. Adınız, yaşınız ve konumunuz gibi bazı temel bilgileri verip bazı resimler ve kısa bir biyografi içeren bir profil oluşturmanız gerekecek.

Hesabınızı ayarladıktan sonra olası eşleşmeleri bulmak için uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tinder size bölgenizdeki diğer kullanıcıların bir dizi profilini gösterecek. O kişiyle bağlantı kurmak istiyorsanız bir profil üzerinde sağa, ilgilenmiyorsanız sola kaydırabilirsiniz. İkiniz de birbirinizin profillerini sağa kaydırırsanız, bir eşleşme yapılır ve uygulama içinde birbirinize mesaj atmaya başlayabilirsiniz.

Profilleri kaydırmaya ek olarak, diğer konumlardaki profillere göz atmak için “Keşfet” özelliğini de kullanabilirsiniz. Ayrıca profilinizi belirli bir süre için yığının en üstüne yerleştiren ve diğer kullanıcılar tarafından görülme olasılığınızı artıran ücretli sürümlerini de kullanabilirsiniz.

Tinder Yerine Neden Başka Bir Uygulama Kullanmalıyım?

Tinder en popüler flört uygulamalarından biri olsa da farklı özellikler sunan ve ihtiyaçlarınıza daha uygun olabilecek birkaç başka uygulama daha bulunuyor. Tinder yerine veya Tinder’a ek olarak başka bir uygulama kullanmayı düşünmenize sebep olabilecek şeylerden bahsedecek olursak:

 • Her flört uygulamasının kendi kullanıcı tabanı vardır. Dolayısıyla Tinder’da doğru eşleşmeleri bulamıyorsanız, farklı bir demografiye sahip başka bir uygulamada şansınız daha fazla olabilir.
 • Bazı uygulamalar, ilk adımı atan kadınlar için Bumble veya daha ciddi ilişkiler arayan insanlar için Hinge gibi belirli ilişki türleri veya ilgi alanları için tasarlanmıştır.
 • Gizlilik ve güvenlik sizin için bir endişe kaynağıysa, bu özelliklere öncelik veren uygulamaları kullanmayı düşünebilirsiniz.
 • Tinder’ın algoritması öncelikle konum ve kaydırma davranışına dayalı olsa da, diğer uygulamalar kullanıcıları uyumluluk, ortak ilgi alanları veya kişilik özelliklerine göre eşleştirmek için daha gelişmiş algoritmalar kullanabilir.
 • Flört deneyimini daha keyifli hale getirebilecek ve diğer kullanıcılardan sıyrılmanıza yardımcı olabilecek video profilleri veya uyumluluk testleri gibi kendine has özellikleri bulunan uygulamalar kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sonuç olarak kendiniz için en iyi flört uygulaması, kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hangisinin sizin için en uygun olduğunu görmek için aşağıdaki uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

Tinder Benzeri Uygulamalar

Plenty of Fish

Plenty of Fish (POF), 150 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en popüler Tinder benzeri flört uygulamalarından biridir. Ücretsiz kullanılabilen bu uygulama, kendinize uygun kişiyi bulmanıza yardımcı olacak çeşitli özellikler sunar.

POF’u dünya genelinde popüler yapan şeylerden birisi, büyük sayıdaki kullanıcı tabanıdır. Bu durum, aynı şeylere ilgi duyan birisini bulma olasılığınızı daha da yüksek hale getirecektir. POF ayrıca anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma ve forum gibi diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak çeşitli özellikler sunar.

POF’un bazı dezavantajları da yok değil. Örneğin en fazla gelen şikayetlerden birisi, platformda çok sayıda sahte profil olmasıdır. Ayrıca çok sayıda spam mesajlar içerdiği için bu da sinir bozucu olabilir.

Genel olarak baktığımızda POF’u flört için iyi bir seçenek olarak nitelendirebiliriz. Ücretsiz kullanılabiliyor olması, büyük bir kullanıcı tabanına sahip olması ve diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacak çeşitli özellikler sunması, Plenty of Fish’i oldukça cazip hale getirmektedir. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Jaumo

20 milyondan fazla üyesi bulunan Jaumo, piyasada ismi pek görünmese de dünya genelinde oldukça popüler bir flört uygulamasıdır. Uygulamanın amacı, kendinize uygun olan partneri bulmanıza yardımcı olmak ve aranızda bir diyalog başlatmak. Bunun için uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz. Eğer uygulamanın size sunduğu deneyimden memnun kalırsanız, Pro (ücretli) versiyonu ile daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz.

Bu tarz uygulamalar, kullanıcılarda kişisel verilerin güvenliği konusunda şüphe oluşturabilir. Jaumo, bu konuda oldukça hassas bir platform. Siz istemediğiniz müddetçe kim olduğunuz ve nerede yaşadığınız gibi bilgiler tamamen gizli kalacaktır.

Diğer arkadaşlık uygulamaları gibi Jamuo’da da kendinize uygun ayarları belirleyebilmeniz için filtreleme sistemi bulunuyor. Lokasyon, yaş gibi filtre ayarlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu ilgi çekici Tinder benzeri uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Happn

happn

Happn, Tinder’dan farklı olarak yolunuzun kesiştiği kişileri karşınıza çıkarıyor. Yani siz herhangi bir yerde gezinirken, o esnada yanınızdan geçen kişilerin profillerini uygulamada görüyorsunuz. Karşınıza çıkan profillerden istediğinize beğeni gönderip aynı kişiden de size beğeni geldiğinde eşleşmiş oluyorsunuz. Gizlilik prensibine dayalı olan uygulama, beğenmediğiniz kişilere konumunuzu asla göstermiyor. Yalnızca yolunuzun kesiştiği kısım görülüyor.

Happn’da kendinizi ön plana çıkarmak için FlashNote isimli özellikten faydalanabiliyorsunuz. Premium abonelik sisteminde yer alan bu özellik, ilgini çeken kişilere bildirim gitmesini sağlıyor. Happn Premium abonelik bedeli 1 ay için 59.99 TL, 6 ay için 199.99 TL ve 12 ay için 269.99 TL olarak belirlenmiş durumda. Dilerseniz bu aboneliklerden bir tanesini de seçebilirsiniz. Happn’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Connected2.me

Kimliğinizi saklayarak insanlarla sohbet edip tanışma fikrine ne dersiniz? Connected2.me, insanlarla sohbet ederken kimliğinizi saklamanıza ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlayarak arkadaşlıklar kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. Aslında kimliğinizi tam olarak sakladığınızı söyleyemeyiz çünkü illa ki profilinize bir fotoğraf yüklemeniz gerekecek. Fakat elbette bu kısmı size ait olmayan bir görüntü ile doldurabilirsiniz. İşte o zaman tam anlamıyla anonim bir kimlik oluşturmuş olursunuz.

Rastgele sohbet edeceğiniz milyonlarca insanın bulunduğu Connected2.me’de ilgi çekici pek çok özellik bulunmaktadır. Örneğin uygulamada kimlerin online ve sohbet için uygun olduğunu görmek için Karıştır adlı özelliği kullanabilirsiniz. Bunun dışında kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Yani kafanızı karıştıracak herhangi bir ekranla karşılaşmayacaksınız.

Oldukça eğlenceli bir uygulama olan Connected2.me’nin Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Bumble

bumble

Tinder’da eskiden çalışan bir kişi tarafından geliştirilen arkadaşlık uygulaması Bumble, daha farklı bir çalışma prensibine sahip. Bumble’da da tıpkı Tinder’da olduğu gibi swipe (kaydırma) bulunuyor fakat ilk konuşmayı kadın başlatabiliyor. Eğer gelen mesaja 24 saat içerisinde cevap verilmezse eşleşme kayboluyor. Bazı kullanıcıların Tinder’a nazaran daha kaliteli bulduğu Bumble, tercih edilesi arkadaşlık uygulamaları arasında.

Bumble’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

OkCupid

OkCupid

OkCupid, Tinder’la birlikte dünya genelinde en popüler olan arkadaşlık uygulamalarından bir tanesidir. Türkiye’de de kullananı oldukça fazladır. Uygulamayı ilk kez açtığınızda karşınıza bazı sorular çıkacak. O sorulara verdiğiniz cevaplar, size en uygun karakter yapısına sahip insanlarla eşleşmenizi sağlayacak. Yani eşleşme, sadece dış görünüşe göre gerçekleşmiyor. Bu açıdan bakıldığında epeyce fark yarattığını söyleyebiliriz.

Son zamanlarda kullanıcılar tarafından beğeni sayısının azaldığına yönelik eleştiriler gelmiş olsa da OkCupid, kullanmaya değer gibi görünüyor. Uygulamayı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Badoo

badoo

Yeni bir arkadaş / partner bulma konusunda Badoo, Tinder’dan çok daha öncesine dayanan bir geçmişe sahip. Yeni birileriyle tanışma konusunda sunduğu seçenekler, diğer birçok uygulamaya göre daha fazla. Tıpkı Happn’da olduğu gibi uygulama, yolunuzun kesiştiği kişiler de dahil olmak üzere yakınınızda bulunanları karşınıza çıkarıyor. Görüntülü sohbet de yapabileceğiniz uygulamada profil onay özelliği de bulunmakta. Dilerseniz uygulama içi satın alma opsiyonlarını kullanarak eşleşme şansınızı daha da arttırabilirsiniz.

Badoo’da, özellikle İstanbul’da yaşayan kullanıcıların sıklılıkla belirttiği bir konu var: Endonezyalı kadın kullanıcılar. Uygulamayı indirdiğinizde, özellikle İstanbul’daki erkek kullanıcılar sıklıkla bu ülkeden kadın kullanıcılar görecekler. Yaptığım ufak bir araştırma sonucu bunun sebebi şuymuş: Badoo üzerinden Endonezyalı bir kadın ile Türk YouTuber’ın tanışmasıymış. Bu durum ülkede o kadar ses getirmiş ki Endonezya’daki birçok kadın, bu umutla lokasyonu İstanbul yaparak böyle bir ihtimali değerlendirir olmuş. Bu ufuk açıcı bilginin ardından uygulamanın indirme linklerini de bırakalım:)

Badoo’yu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Pembepanjur

pembepanjur

Pembepanjur, mottosu ‘yalnızca yeni insanlarla tanışmak değil, bir sonraki evre olan evliliğe ilk adım‘ olan bir uygulamadır. Uygulamayı açtığınızda karşınıza kişilik testi çıkacak ve sorulan sorulara cevaplar vermeniz istenecek. Sonrasında ise bu verdiğiniz cevaplara uygun profillerle eşleşmeniz sağlanacak. Kişilik testlerini bilimselliği kanıtlanmış şekilde oluşturduğunu belirten uygulama geliştiricileri, kullanıcılarının gizliliğine de ayrıca önem verdiklerini belirtiyor.

Uygulamada Gold paketleri mevcut;

 • 1 Aylık 59.99 TL
 • 3 Aylık 99.99 TL
 • 6 Aylık 129.99 TL

Dilerseniz bu paketlerden bir tanesini seçerek eşleşme olasılığınızı daha da arttırabilirsiniz. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Sociable

sociable

Sociable, yeni insanlarla tanışmayı daha sosyal şekilde sağlamayı hedefleyen bir uygulamadır. Tanıştığınız insanlarla oyun oynayıp (tavla, okey, 101, pişti, amiral battı, satranç gibi) sohbet edebiliyorsunuz. Sociable’da kendinize ait bir profil oluyor ve bu profil üzerinden fotoğraf ya da video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz profillere ait paylaşımları da takip edebiliyorsunuz. Sociable’ın konsept olarak Tinder’la benzerlik gösterse de daha fonksiyonel olduğunu söyleyebiliriz.

Kredi sistemiyle hareket eden uygulamada bazı özelliklerden faydalanabilmeniz için krediye ihtiyaç duyuyorsunuz. Elbette bunlar ücretli oluyor fakat ücretsiz olarak kredi elde edebilmenin de yolları bulunuyor. Örneğin uygulamaya arkadaşınızı davet ettiğinizde size kredi veriliyor. Uygulamanın YouTube kanalından paylaştığı şu videoyu izleyerek ücretsiz kredi kazanma yollarını görebilirsiniz.

Sociable’ı Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Zoosk

Zoosk, dünya çapında 40 milyondan fazla üyeye sahip dinamik bir arkadaşlık uygulamasıdır. Kısa ve uzun süreli ilişki arayanlara hitap eden bu uygulamayı kullanmak için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız yok. Zoosk ile premium üyelere ücretsiz olarak mesaj gönderebilir, bunun yanında ek avantajlar kazanmak için Zoosk Coins’i de kullanabilirsiniz.

Zoosk, uygulamayı kullanmaya başladığınızda sizin yaş aralığınızdaki ve kriterlere uyan kişileri rastgele karşınıza çıkarır. Her arkadaşlık uygulamasında olduğu gibi Zoosk’ta da genç kitle ağrı basıyor fakat 50 yaş ve üzeri kullanıcıların sayısında da bir hayli artış söz konusu.

Güvenlik konusuna oldukça önem veren platform, kadınların uygulamayı güvenle kullanabilmesi için sürekli olarak yeni profilleri tarayarak gerçek kişi olduklarını doğrular. Ülkemizde pek bilinmese de dünya genelinde oldukça popüler olan Zoosk’u Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

eHarmony

eHarmony, internet ortamında aradığınız aşkı bulma konusunda 2 milyondan fazla insanın kullandığı, haftalık olarak eşleşmeler arasında 2.3 milyon mesajın gönderildiği Tinder benzeri bir uygulamadır.

Size çevrimiçi olarak aşkınızı bulma şansınızı artırmak için özel bir uyumluluk eşleştirme ve Kişilik Profili sistemi sunan uygulamanın ana özellikleri şunlardır:

 • Kişiselleştirilmiş süreç: eHarmony, sizin için en uygun eşleştirmeleri yapar. Hakkınızda 80 uyumluluk testi sorusunu yanıtlayacaksınız. Bunu, Kişilik Profilinizi oluşturmak ve kimin sizin için ideal kişi olacağını belirlemek için yapmanız şart.
 • Puanlama sistemi: Test sonuçlarınız, yaşam hedefleriniz, alışkanlıklarınız ve ilgi alanlarınıza dayalı olarak 60 ila 140 arasında bir eHarmony uyumluluk puanı oluşturulur. Puanınız eşleşmeden eşleşmeye değişmekle birlikte karşılıklı uyumluluğunuza bağlı olarak belirlenir. eGarmony’ye göre her bir eşleşme için 100, en iyi uyumluluk başlangıç noktasıdır ve size 100 veya daha yüksek bir puanı olan eşleşmelere başvurmanızı teşvik eder.
 • Başarı oranı: 2000 yılından itibaren eHarmony’nin 125’ten fazla ülkede 2 milyondan fazla kişinin aradığı aşkı bulmasını sağladığı iddia ediliyor.

Yapısı itibarıyla ilginç fakat kullanmaya da değer olan eHarmony’yi Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

ToChat – Meet New Friends

Tochat, görüntülü sohbet yoluyla yeni arkadaşlar bulmanızı sağlayacak bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Dünyanın farklı bölgelerinden yeni insanlarla bire bir canlı görüntülü sohbetler yapabileceğiniz bu uygulama, Tinder alternatifi uygulama arayanlar için idealdir.

Tochat’in öne çıkan bazı özellikleri şunlar:

 • Görüntülü sohbetlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için cinsiyet, yaş ve mesafe gibi filtreleri kullanma
 • Gerçek zamanlı rastgele canlı görüntülü sohbet
 • Yeni arkadaşlar edinmek için kaydırma özelliği
 • En sevdiğiniz kişilerin kısa videolarını izleme
 • Profilinize kısa videolar ekleme
 • Anlık mesaj sohbeti
 • Filtreler ve efektler içeren güzellik kamerası
 • Gerçek kişi doğrulaması

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Skout

skout

Konum tabanlı flört uygulamaları arasında yer alan Skout’un temelleri 2012 yılına dayanıyor. Döneminin kullanıcı konumuna odaklanan ilk arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Skout, sosyal yapısıyla dikkat çekiyor. Tanıştığınız kişilerle hediye alışverişi yapabilmenizi sağlayan Skout, favori kullanıcıları takip etmenize de olanak tanıyor. Dünyanın her yerinden insanlarla tanışabileceğiniz Skout, bazı uygulama içi satın alma paketlerine sahip. Bunlardan kendinize ve bütçenize en uygun olanı seçebilir ya da dilerseniz nispeten daha kısıtlı özelliklerle ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Skout’u Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

iHappy

iHappy

Standart bir arkadaşlık uygulaması olan iHappy, yeni insanlarla tanışmanızı sağlayacak alternatiflerden bir tanesi. Benzer görüşlere ve ilgi alanlara sahip kişileri eşleştirmeye çalışan iHappy, aradığınızı bulmanızı sağlayabilir. Bu sebeple denemekten bir zarar gelmez. 5 milyondan fazla kullanıcısı olan iHappy, 12 TL’den başlayan uygulama içi satın alma ögelerine sahip.

iHappy, yalnızca Android telefonlar için geliştirilmiş durumda. Olur da iOS için de gelirse gerekli güncellemeyi yapıp sizleri haberdar edeceğiz. Uygulamayı Android cihazlar için şuradan indirebilirsiniz.

FaceChat

FaceChat

FaceChat, tüm bu saydığımız Tinder benzeri uygulamalardan biraz daha farklı bir mekaniğe sahip. Aslında amaç aynı; yeni insanlarla tanışmanıza vesile olmak. Fakat bunu alışılmışın dışında bir şekilde sağlıyor. Şuradan ulaşacağınız FaceChat’e önce Facebook bilgilerinizle giriş sağlamalısınız. Ardından karşınıza tüm dünyadan insanların yer aldığı kocaman bir sohbet odası açılmış olacak.

Siteye girdiğinizde ‘Dünya’ adı altında bir sohbet ekranı karşınıza çıkacak. Sağ tarafta ise bu sohbete katılan kişilerin yer aldığı bir liste göreceksiniz. Listeyi en aşağı doğru getirdiğinizde view all users (tüm kullanıcıları gör) seçeneği karşınıza çıkacak. Sonra kiminle sohbet etmek isterseniz o kullanıcının üzerine bir kez dokunun ve sohbet etmeye başlayın. Kişisel ve dünya sohbet ekranını kişiselleştirebileceğiniz bazı özelleştirmeler de mevcut. Mesela ortak sohbet alanında özellikle bir kişinin mesajlarını görmek istiyorsanız, sağ taraftaki Message color‘a dokunarak renk atayabilirsiniz. Böylelikle özellikle konuşmak istediğiniz kişinin mesajlarını kaçırmamış olursunuz.

Açıkçası biraz ‘takıldıkça’ insanın çıkası da gelmiyor. Bir de ‘yabancı dilimi geliştirmeme yardımcı olur’ mantığıyla yaklaşırsanız, zamanınızın biraz daha verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

EZMatch

EZMatch

Yalnızlığınıza derman olabilecek uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama, hesap kimlik kartı veya ehliyet ile doğrulanmalı olduğu için tüm kullanıcıların gerçek olduğunu söylüyor. Bunun dışında uygulamanın özellikleri gerçekten de dikkat çekici. Örneğin uygulama, tıpkı Happn’da olduğu gibi yakınınızdaki veya tesadüfen karşılaştığınız kişileri görmenizi sağlıyor. Bununla birlikte sesli giriş özelliği ile eşleştiğiniz kişiyle sesinizi karşılıklı olarak duyabilirsiniz.

Uygulama, LGBT bireyleri de unutmuş değil. LGBT bireyleri de bu uygulama üzerinden kendilerine bir partner bulabilirler. Sürekli güncellenerek tazeliğini koruyan uygulama, App Store’da 4,6 gibi oldukça yüksek bir puana sahip. Bu da güvenilirliğinin ve ne kadar beğenildiğinin açık bir göstergesi niteliğinde.

EZMatch’i Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

makromusic for Spotify

makromusic-for-Spotify

Partnerinizin müzik tarzı, ilişkiniz için ne kadar belirleyici bir kriter? Eğer cevabınız ‘çok’ ise makromusic for Spotify’ı muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

Uygulama, aynı müzik tarzına sahip insanların birbirleriyle eşleşip sohbet etmesine imkan tanıyor. Üç farklı şekilde eşleşme seçeneği ile (anlık eşleşme, profile göre eşleşme ve keşfet) partnerinizi bulabilirsiniz. Yine biraz Happn’ı andırsa da makromusic for Spotify’ın orijinallik konusunda hakkını vermek lazım.

makromusic for Spotify’ı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Mamba

Mamba

Türkiye dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede kullanılan, en popüler arkadaşlık uygulamaları arasındadır. Gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde bot hesapları kısa sürede tespit ederek platformdan uzaklaştıran Mamba, bu anlamda kullanıcılarının da güvenini kazanmayı hedefliyor.

Eşleşme için tıpkı Tinder’da olduğu gibi eşleşmek için sağa kaydırma yapabilirsiniz (tam tersi için de sola). Ücretsiz sürümü olduğu gibi premium üyelik versiyonu da vardır. Tabii ki ücretli sürümü, kullanıcılarının birçok özellikten faydalanmasını sağlıyor. Örneğin yaş ve medeni durumunuzu güncelleyebilir, sadece favori kullanıcıların görebilmesi için profilinizi gizleyebilirsiniz.

Arkadaşlık uygulamaları marketlerde pek yüksek puan almazlar. Fakat Mamba hem iOS hem de Android’de hiç de fena görünmeyen puanlara sahipler. Bu sebeple uygulamanın genel itibarıyla beğenildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mamba’yı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Qeep

Qeep

Birbirleriyle eşleşen kullanıcıları evliliğe kadar uzandıracak bir ilişkinin temelini inşa etme üzerine geliştirilen bir uygulamadır. En azından uygulama geliştiricileri, kendi misyonlarını bu şekilde açıklıyorlar.

Arkadaşlık uygulamalarının temel prensibi olarak birbirini beğenen iki kişinin eşleştiği uygulama, söylendiğine göre tamamen gerçek kullanıcılardan oluşuyor. Uygulama içi satın alma ögelerini kullanarak kameralı görüşme gibi seçeneklerden de faydalanabilirsiniz.

Qeep’i Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Hoop

Hoop

Snapchat odaklı bir arkadaşlık uygulaması olan Hoop, eşleştiğiniz kişilerden Snapchat kullanıcı adını alarak iletişiminizi devam ettirmeyi amaçlıyor. Beğendiğiniz kişilerin Snapchat kullanıcı adını alabilmeniz için elmas toplamanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlar:

 • Profilinizi paylaşın (ödül, pazar günleri iki katı olacak şekilde verilir).
 • Her gün Hoop’u açın.
 • Hoop ile 20 Snapchat arkadaşı ekleyerek seviye atlayın.
 • Bir video izleyin.

Snapchat kullanıcı adı isteğini siz gönderdiğiniz gibi bu istek size de gelebilir. Bu yüzden profilinizin olabildiğinde dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz.

Hoop’u Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

InMessage

Flört uygulamaları arasında popülerliğini gittikçe arttıran bir başka uygulama da InMessage. Tinder benzeri olarak kullanabileceğiniz bu uygulama, yakındaki kullanıcılarla veya Instagram’da beğendiğiniz bir kişiyle sohbet başlatarak tanışmanıza olanak tanıyor.

Akıllı öneri motoruna sahip olan InMessage, uygulamayı kullandıkça size eşleşme ihtimalinizi arttıracak kullanıcıları gösteriyor. Instagram hesabınızla giriş yaparak kullanabileceğiniz uygulama, yeni bir partner bulabilmeniz açısından iyi bir tercih olabilir. Uyumlu olmadığınızı düşündüğünüz kişileri engelleyebilmenize olanak tanıyan uygulama, kullanıcılara konforlu bir alan sunmayı hedefliyor.

Yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilen (Android sürümü şu an kapalı görünüyor) uygulamayı şuradaki bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

Hinge

Hinge, kullanıcıların uzun soluklu ilişkiler bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir flört uygulamasıdır. Kullanıcıları ilgi alanlarına, değerlerine ve kişisel tercihlerine göre eşleştirmek için bir uyumluluk algoritması kullanan Hinge’ın benzersiz özelliklerinden birisi de kullanıcılara günde sınırlı sayıda potansiyel eşleşme göstermesidir. Bu da yüzlerce profil arasında gezinmenin yarattığı yükün azalmasına yardımcı olur. Ayrıca kullanıcıların yüz yüze randevuları hakkında geri bildirimde bulunmalarına olanak tanıyan ve uygulamanın, kullanıcılarının ne aradığını daha iyi anlamasına yardımcı olan “Tanıştık” adlı bir özelliği de vardır.

Hinge, genel olarak ilişkilere odaklanması ve kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle kullanıcıların favori uygulamaları arasında yer almıştır. Fakat bazı kullanıcılar, uygulamanın sınırlı sayıda potansiyel eşleşmesinden şikayetçiler. Ayrıca hızlıca kaydırmak için seçeneklerinin tükendiğini söylüyorlar.

Tüm flört uygulamalarının artıları ve eksileri olduğunu unutmayın. Hinge kullanmayı düşünüyorsanız, sizin için doğru olup olmadığını görmek için incelemeleri okuyup kendinizin denemesi iyi bir fikirdir. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Flava

Flava, kullanıcı gizliliğine öncelik veren ve Apple Kimliği ile anonim kayıt olma imkanı sunan bir çevrimiçi arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcılara sohbet mesajlarını ve fotoğraflarını gizli tutma seçeneği sunar. Ayrıca genel aramalarda görünmeyi engellemek için bir gizlilik modu da bulunmaktadır. Flava aynı zamanda sınırsız beğeni yapma, sizi beğenenleri görme ve kullanıcılara göre arama yapma seçeneği gibi ek özellikler sunan premium bir abonelik sunmaktadır.

Flava’nın bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Apple Kimliği ile anonim kayıt olma imkanı.
 • Sohbet mesajları ve fotoğraflar kaydedilemez, uygulama kayıt veya ekran görüntüsü almaya çalışanların ekranını gizler ve bildirim gönderir.
 • Kullanıcılar, galerilerindeki fotoğrafları özel hale getirebilir ve yalnızca eşleştikleri ve beğendikleri kişiler tarafından görülebilir.
 • Kullanıcılar genel aramalarda görünmemek için gizli moda geçebilirler.
 • Sınırsız beğeni yapma, sizi beğenenleri görme yeteneği ve etkin kullanıcılara göre arama yapabilme gibi ek özellikler sunar.
 • Abonelik Apple Kimliği üzerinden yapılır ve otomatik olarak yenilenir.
 • Tüm abonelikler, ödenen dönemin bitiminden en az 24 saat önce iptal edilene kadar otomatik olarak yenilenir.
 • Kişisel veriler, gizlilik politikasına uygun olarak işlenir.
 • Flava’yı kullanmak için kullanıcıların en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir.

Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Lovoo

Lovoo, Türkiye, Almanya ve Avusturya’da popüler olan bir flörtleşme uygulamasıdır. Kullanıcıların kendi bölgelerindeki diğer kullanıcılarla sohbet etmelerini ve potansiyel olarak tanışmalarını sağlayan uygulamanın bazı özellikleri arasında profilinizi kimin görüntülediğini görme yeteneği ve o anda yakında bulunan kullanıcıları gösteren canlı bir radar yer alır.

Bazı kullanıcılar uygulama aracılığıyla olumlu deneyimler yaşadıklarını ve ilginç insanlarla tanıştıklarını bildirse de sahte profillerle karşılaştıklarını veya aboneliklerini iptal etmekte zorlandıklarını belirtenler de mevcut.

Herhangi bir flört uygulamasında olduğu gibi dikkatli olmanın ve ilk buluşmanın halka açık bir yerde yapılması gerektiğini unutmayın. Bir arkadaşınızı veya aile üyenizi buluşmanız hakkında bilgilendirmek gibi önemli detaylar da aklınızda olmalı. Yalnızca iOS için geliştirilen bu uygulamayı şuradaki bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Tinder’da Sizi Beğenenleri Nasıl Görebilirsiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Instagram Fotoğraf Sığdırma Nasıl Yapılır?