Tinder Gold Nedir? Tinder Gold Avantajları Nelerdir?

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle arkadaşlık uygulamaları da oldukça popüler olmaya başladı. Tinder da popüler arkadaşlık uygulamalarından biri. Arkadaşlık uygulamaları pandeminin getirdiği zorlu koşullar nedeniyle insanların oldukça fazla tercih ettiği bir tanışma yöntemi haline geldi. Tinder uygulaması aynı ilgi alanlara sahip olduğunuz kişilerle arkadaşlık kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada sohbet edilebilir ve yeni insanlarla tanışılabilir. Uygulama ücretsiz kullanılabildiği gibi Tinder Gold özelliği sayesinde ücretli de tercih edilebilir. Tinder Gold, uygulamanın ücretsiz sürümüne nazaran daha nokta atışı yapmanızı ve tamamen kendinize yakın kişiler bulmanızı sağlar. Peki Tinder Gold Nedir? Tinder Gold avantajları nelerdir? Sizler için Tinder Gold kullanmanın avantajlarını sıraladık.

Tinder Nedir?

Tinder, aynı ilgi alanlarına sahip olduğunuz ve zevklerinizin uyumlu olduğu kişilerle tanışmanızı sağlayan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Konumunuza göre yakınınızdaki kişileri bularak tanışmanızı sağlar. Uygulama ortak ilgi alanlarına sahip kişileri eşleştirir ve sosyal çevrelerini genişletme imkanı sunar. 2021 yılında piyasaya sürülen Tinder uygulamasını aktif olarak 196 ülkede kullanılıyor. Uygulama çoğu kullanıcı tarafından oldukça seviliyor ve hatta en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor.  

Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder uygulamasını kullanmak için öncelikle telefonunuza uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamaya Google Play Store ya da App Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Uygulamada hesap açmak için Google ve Facebook hesabınızı ya da cep telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Profilinin gizli kalmasını isteyen çoğu kişi, Facebook ve Google hesaplarıyla oturum açmak yerine telefon numarasını tercih ediyor. Telefonunuza gelen kodla uygulama hesabınız aktif olacaktır. Ekranınızda sıralanan belli uyarıları onaylamanız gerekir. Daha sonra uygulama adınız, soy adınız ve doğum tarihiniz gibi kişisel bilgilerinizi isteyerek profilinizi oluşturmanıza yardımcı olur. Uygulama da cinsel yönelim tercihinizi de belirtmeniz gerekir. Bu sayede karşınıza çıkan adaylar buna göre filtrelenir. Ayrıca uygulama kullanırken konumuzu da belirtmeniz gerekiyor. Çünkü uygulama karşınıza çıkacak kişileri bu konuma göre filtreliyor. 

Tinder uygulamasını kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Eğer uygulamada dikkat çeken bir profil olmak istiyorsanız, profil fotoğrafınızı özenle seçmeniz gerekiyor. Fotoğrafı seçerken yüzünüzün ve biraz da vücudunuzun göründüğü bir fotoğrafı tercih edebilirsiniz. Çünkü uygulamanın tabanında birini seçmek için en önemli kriter olarak fotoğraflar barınıyor. Profilinizdeki fotoğraflar sizin hakkınızda bilgi verebilecek tek nokta. 
 
Uygulamada sağa-sola kaydırma ekranından çıkıp profilinize giriş yapıldığında adınız, yaşınız ve kullanıcıya ne kadar uzaklıkta olduğunuzu gösteren kısa bir bilgi satırı yer alıyor. Bu satıra hakkınızda birkaç cümle yazarak karşısına çıktığınız profilleri etkileyebilirsiniz. Açıklamada ne istediğinizi ya da ne aradığınızı belirtmek, beğenilme ihtimalinizi arttırır.

Uygulamada biriyle eşleştiğinizde mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. İlk adımı kimin attığının artık bir önemi yok. Bu nedenle eşleşme yaşadığınız anda karşınızdaki kişiye yazın ve eğlenceli bir sohbet başlatın. İlişkilere dair tüm klişeleri unutmalısınız.

Uygulama içinde istediğiniz kişiyi aramanız pek mümkün değil. Çünkü arama yapmak için önce üye olmanız gerekiyor. Ancak üye olduktan sonra bile aradığınız kişiyi bulamayabilirsiniz. Çünkü uygulama sadece karşınızdaki kişi online olduğunda onu bulmanıza izin veriyor.

Ayrıca uygulamayı kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ise karşınızdaki insanla buluşma ayarlarken güvenli bir nokta seçmek. Uygulamada tanıştığınız herkese kolay bir şekilde güvenmemelisiniz. Buluşmaya giderken yanınıza yüklü miktarda para almamalısınız.

Tinder Uygulamasında Nasıl Eşleşilir?

Tinder uygulamasında profilinizi oluşturduktan sonra arkadaşlık kurmak istediğiniz profillerle eşleşebilirsiniz. Uygulamanın ana sayfasında, sistemin sizin için uygun olduğu profiller karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkan profillerden beğendiklerinizi sağa, beğenmediklerinizi ise sola kaydırmanız gerekiyor. Uygulamada beğendiğiniz kişiler daha sonra size mesaj atabilir ya da siz profillere yazabilirsiniz. Mesaj simgesinin olduğu kısımda gelen mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Tinder Ücretli mi?

Tinder aslında ücretsiz bir uygulama ancak daha özel filtreleme sunan paketlere üye olabiliyorsunuz. Bu üyelikler tabii ki ücretli oluyor. Yaşınız arttıkça uygulamaya ödeyeceğiniz ücrette artıyor. Evet yanlış duymadınız. Uygulama gençlere daha düşük ücretlerle paketler sunarken 30 yaş ve üzerine daha yüksek fiyatlı abonelikler sağlıyor. Uygulama cirosunun yüksek bir kısmını orta yaş ve üzeri yaş gruplarından karşılıyor.

Tinder Gold Nedir?

Tinder uygulaması Tinder Gold adı verilen yeni abonelik sistemini bir süredir kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Tinder Gold paketi kullanıcılara kendilerini beğenen kişileri görme imkanı sunuyor. İçerisinde pek çok yeniliği barındıran Tinder Gold paketi, uygulamada geçirilen zamanı kısaltıp kısa sürede arkadaşlık kurulmasını amaçlıyor. Bu sayede kullanıcılar uyumsuz eşleşmeler yerine gerçekten ilgi alanlarının aynı olduğu kişilere daha rahat bir şekilde ulaşabilir.

Tinder Gold Özellikleri

Tinder Gold üyelik, normal üyelere göre oldukça fazla özellik sunmaktadır. Normal üyeler eşleşme yaşamadan kendilerini beğenen kişileri göremezken Gold üyeleri, kendilerini beğenen ve profillerine bakan herkesi görebilir.

Normal üyelikte eşleşme oranı oldukça düşüktür. Ancak Tinder Gold kullanıcılara %60’a varan uyumlu eşleşmeler sunar. Uyumlu eşleşmeler sayesinde kişi, ilgi alanlarının aynı olmadığı kişilerle vakit kaybetmek yerine ortak ilgi alanına sahip kişilerle eşleşir. Bu durum kısa sürede arkadaşlık kurulmasına ve uygulamadan daha fazla verim alınmasına yardımcı olur. 

Tinder Gold’un kullanıcılara sunduğu tüm özellikler şunlar:

 • Tüm eşleşmelerinizi tek bir yerde görerek hangilerini beğendiğinize daha kolay karar verebilirsiniz.
 • Pasaport özelliği sayesinde dünyanın dört bir yanındaki insanlarla eşleşebilirsiniz.
 • Tinder Gold ile sınırsız beğeni hakkınızdan dolayı istediğiniz kadar kişiyi beğenebilirsiniz.
 • Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz aylık Super Like’lar bulunmaktadır. Bu özellik, biriyle eşleşme şansınızı daha da arttırır.
 • 30 dakika boyunca etrafınızdaki en popüler kişilerin dikkatini çekmek için ayda bir Boost özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Son kaydırmayı yanlışlıkla sola kaydırdıysanız, geri alabilirsiniz.

Tinder Gold Satın Al

Tinder Gold satın almak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Tinder uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Ayarlar simgesine dokunun.
 • Tinder Gold” seçeneğine dokunun.
 • Açılan sayfada “Tinder Gold’a Yükselt” seçeneğine dokunun.
 • Hangi abonelik paketini satın almak istediğinizi seçin.
 • Ödeme yapmak için uygun ödeme yöntemini seçin.
 • Ödeme işlemini tamamlamak için ödeme bilgilerinizi girin.

Tinder Gold satın aldıktan sonra profilleri beğenme, “Super Like” ve “Boost” özelliğini kullanma gibi özelliklere erişebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz profillerdeki kişilerin kim olduğunu görme, yanlışlıkla beğendiğiniz profilleri geri alma ve daha fazla eşleşme seçeneği gibi avantajlar da elde edersiniz.

Tinder Gold Üyelik İptal Etme

Tinder Gold üyeliğini iptal etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Tinder uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Şimdi Ayarlar simgesine dokunun.
 • Buradan “Hesap” seçeneğini seçin.
 • Ardından “Ödeme Yönetimi“ne dokunun.
 • Şimdi “Abonelikleri Yönet” seçeneğine dokunup buradan Tinder Gold üyeliğini seçin.
 • Aboneliği İptal Et” seçeneğine dokunun.
 • İptal işlemini onaylamak için “İptal Et” seçeneğine dokunun.

İptal işlemi tamamlandığında Tinder Gold üyeliğiniz sona erecektir ve artık fatura ödemeyeceksiniz. Ancak bu işlemi abonelik sürenizin bitiminden önce yapmanız gerekir. Aksi takdirde bir sonraki fatura dönemi için ödeme yapmanız gerekebilir.

İlgili Yazılar

Tinder Sizi Beğenenleri Nasıl Görebilirsiniz?