Instagram Notlara Müzik Ekleme Yok [Çözümü]

Instagram, kısa bir not yazabileceğiniz ve müzik ekleyebileceğiniz kısa hikayeler eklemenize olanak tanıyan Instagram Not adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bazı kullanıcılar ise Instagram Notlarına müzik ekleme konusunda şikayetçiler. Kullanıcılar, Instagram Notlarına müzik ekleyemediklerini söylüyorlar.

Siz de aynı sorundan muzdaripseniz doğru yerdesiniz. Bu makalede, notlara nasıl müzik ekleneceği de dahil olmak üzere tüm cevaplarınızı ayrıntılı olarak alacaksınız.

Instagram Notlara Müzik Ekleme Hakkında

Instagram Notları özelliği, kullanıcıların sohbet kutusunun hemen üstünde görünmektedir. Yazı, emoji gibi birçok şeyi destekleyen Notlar özelliğine yakın zamanda müzik de eklendi. Instagram Notlarına müzik eklendikten sonra ilk etapta sadece birkaç ülkede kullanıma sunuldu.

Instagram Notları için 60 karakter sınırı bulunuyor. Bu tıpkı Instagram Hikayeleri gibi sohbet kutusunun üstünde 24 saat boyunca görünmektedir. Eğer bütün bir paragraf yazmak istiyorsanız, Instagram buna izin vermemektedir. Bu nedenle 60 karakteri en iyi şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Giderek gelişen bu özellik ile arkadaşınızın notlarından herhangi birinde yazılanları anlamıyorsanız, Not’a dokunup ardından Çeviriyi Göster’e dokunabilirsiniz. Notlara müzik ekleme özelliği ise şirket tarafından yapılan en iyi işlerden biridir. Favori bir şarkı varsa ve takipçilerinizin bu şarkıyı dinlemesini istiyorsanız, Notlara 30 saniyelik bir şarkı ekleyebilirsiniz.

Bununla ilgili şöyle bir kısıtlama var: Instagram dışından herhangi bir müzik klibi ekleyemezsiniz. Aradığınız şarkı Instagram müzik arşivinde mevcutsa ekleyebilirsiniz, aksi durumda ekleyemezsiniz. Ancak Instagram’ın müzik arşivi çok geniş olduğu için aradığınız müziği orada bulabilirsiniz.

Instagram Notlarına Nasıl Müzik Eklenir?

Bu kısımda Instagram notlarına müzik eklemek için hangi adımları izlemeniz gerektiğine odaklanacağız.

Adım 1: Uygulamanız güncel değilse Google Play Store veya App Store’a giderek Instagram’ı güncelleyin. Özellikle sorun yaşamak istemiyorsanız güncellemek önemlidir.

Adım 2: İşiniz bittikten sonra cihazınızda Instagram’ı bulun ve açmak için üzerine dokunun.

Adım 3: Takip ettiğiniz kişilerin rastgele gönderilerini göreceksiniz. Şimdi sola kaydırın. Mesaj kutunuzu ve takip ettiğiniz kişilerin Notlarını en üstte bulacaksınız.

Adım 4: Not yazılı kısmın üzerine dokunun.

Adım 5: Müzik simgesine dokunun.

Adım 6: Notunuzda istediğiniz şarkıyı arayın.

Adım 7: Şarkıya tıklayın. Şimdi şarkıyı dinleyin ve 30 saniyelik müzik klibini ayarlayın.

Adım 8: Şarkıyı ekleyin ve Paylaş üzerine tıklayın.