İsimden Herhangi Birinin Gmail Hesabını Bulma | 5 Yöntem

Birisiyle iletişime geçmek mi istiyorsunuz fakat elinizde sadece ismi mi var? Telaş yapmanıza gerek yok. Bu makale ile birinin e-posta adresini bulabilmenizi sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz.

Peki herhangi birinin Gmail adresini neden bulmak istiyorsunuz? Bu sebeplerden bazıları şunlar olabilir:

 • Ünlü birine ulaşmak istiyorsunuzdur.
 • Birine cevabını merak ettiğiniz bir soru sormak istiyorsunuzdur.
 • Satışını yaptığınız bir ürünü potansiyel bir müşteriye ulaştırmak istiyorsunuzdur.
 • Eski sevgiliniz veya arkadaşınıza ulaşmak istiyorsunuzdur.

Sebebiniz ne olursa olsun, herkesin Gmail hesabını bulabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler kişinin ismi, doğru yöntemlere başvurmak ve biraz da şans.

Bir Kişinin Gmail Hesabını İsmiyle Bulma Yolları

Bir Gmail hesabını kişinin adıyla bulmanızı sağlayacak pek çok yol vardır. Yine de bunların hiçbirinin kesin sonuç elde etmenizi sağlamayacağını unutmayın. Bu yöntemlerle kişinin e-posta adresini %90 oranında bulma ihtimaliniz bulunuyor.

Kişi Listenizi Kontrol Edin

  Daha önce Gmail hesabını bulmak istediğiniz kişiye mesaj gönderdiniz mi? Veya onlar size e-posta gönderdiler mi? Eğer durum böyle değilse, bu yöntemi atlayıp bir sonraki yönteme geçin. Ancak daha önce biriyle iletişim kurduysanız (ve şimdi e-posta adresini hatırlayamıyorsanız), bu kişiyi bulmak için bakmanız gereken en iyi yer kişi listenizdir.

  Peki neden? Çünkü Gmail, 10 yıl önce bile olsa daha önce e-posta gönderdiğiniz herkesin kaydını tutar.

  Şimdi Gmail arama çubuğuna ilgili kişinin adını yazın ve enter tuşuna basın. Gmail, eski maillerinize göz atıp bir eşleşme olup olmadığını kontrol edecektir.

  Arama seçeneklerini göster‘e tıklayarak sorgunuza daha fazla kriter (bazı anahtar kelimeler) ekleyerek aramanızı daraltabilirsiniz.

  Google’da Arama Yapın

   Yukarıdaki yönteme başvurduğunuzda, Gmail hesabınızda hiçbir şey bulamadınız mı? O zaman yaptığınız aramayı biraz daha genişletmenin zamanı gelmiş demektir. Bunu yapmak için en iyi yol, bir arama motoru kullanmaktır.

   Bu yöntemde, elbette Google’ı kullanacağız. Ancak bunu Bing veya DuckDuckGo gibi diğer alternatif arama motorlarında da deneyebilirsiniz.

   Şimdi Google’ı açıp arama kısmına kişinin adını + e-posta adresini yazın. Şu sorguları da deneyebilirsiniz:

   • “İsim Soy isim” + “@gmail.com”
   • “İsim Soy isim” + “şirket”
   • “İsim Soy isim” + “iletişim”

   Bunun ortalama %10 işe yarayacağını fakat yine de denemeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Ancak aradığınız kişinin ismi Ahmet, Ayşe gibi en çok kullanılan bir isimse, muhtemelen çok fazla sonuçla karşılaşacaksınız. Dolayısıyla hangi e-posta adresinin doğru adres olduğunu bulmak konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

   E-posta Arama Araçlarını Kullanın

   Hala aradığınız Gmail adresine dair bir ize rastlayamadınız mı? O zaman bir e-posta arama aracı kullanmayı düşünebilirsiniz.

   Bu araçların hemen hepsi aynı şekilde çalışmaktadır. Yani kişinin adını veya web sitesini girmeniz yeterli olacak. Sonrasında araç, e-posta adresini bulmaya çalışacaktır.

   Çok kolaymış gibi görünüyor olabilir fakat tüm e-posta arama hizmetlerinin iyi sonuçlar çıkarmadığını bilmelisiniz. Bazıları gerçekten çok iyi çalışıyor fakat bazıları çalışmıyor olabilir.

   Biz de en güvendiğimiz e-posta arama araçlarını aşağıda listeledik. Bunları deneyin:

   • Bouncer
   • Clearout
   • Emailable
   • Neverbounce
   • Zerobounce

   Web Sitelerini Ziyaret Edin

    Gmail hesabını bulmak istediğiniz kişinin bir web sitesi var mı? Eğer varsa, o kişinin Gmail adresini bulmak için hala bir şansınız var demektir. O halde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarına bir bakalım:

    • İletişim sayfasına gidin: İlk olarak sitenin iletişim sayfasını ziyaret edin. Burada kişiye veya o kişinin kurumuna ait Gmail hesabı belirtilmiş olabilir.
    • Yazar sayfası: Her blog sitesindeki yazarların kendilerine ait benzersiz bir info URL’si bulunur. Burayı ziyaret ederek kişinin bilgileri arasında Gmail adresi olup olmadığını kontrol edin.
    • Hakkımızda sayfasını ziyaret edin: Bir web sitesinde Gmail adresi bulmak için, sitenin Hakkımızda kısmına da göz atmayı unutmayın. Çoğu kişi veya kurum, bu sayfayı kendilerini tanıtmak için kullanır.

    Sosyal Medya Sayfalarında Arama Yapın

     Sosyal medyanın ne kadar büyük bir cevher olduğunu bilirsiniz. Gmail hesabını aradığınız kişinin Facebook, Twitter veya Linkedin profilini ziyaret ederek profillerini inceleyin. “Hakkında” yazılı bölüme göz atarak kişinin Gmail adresinin burada yazılı olup olmadığına bakabilirsiniz.