Netflix İzleyerek Para Kazanma | 5 Yöntem

Netflix, Amazon ve Apple TV gibi platformların giderek popülerleşmesiyle birlikte, en yeni filmleri izlemek için en iyi yerin sadece sinema salonu olduğu günler geride kaldı. Yayın platformları, izleyicilerin en sevdikleri dizileri ve filmleri ev rahatlığında izlemelerine olanak tanımaktadır. Teknoloji alanındaki gelişmeler ve internete artık daha kolay erişebiliyor olmamızdan ötürü, koltukta oturup video izlemekle geçen saatler artık ek gelir elde etmenin de bir yolu haline geldi.

Netflix Nedir?

Dünya çapında 240 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix, yayın dünyasını adeta yeniden tanımladı. Bu platform akıllı telefonlar, tabletler ve laptoplar gibi binlerce internet erişimli cihazda kullanılabilir. İçerik kütüphanesinde ödüllü diziler, filmler, animeler, belgeseller ve daha fazlası yer almaktadır.

Artık Netflix bize birkaç tıklama kadar uzakta olduğu için istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde dizi ve filmleri izleyerek keyif yapabilirsiniz. Netflix’in web sitesine her hafta yeni içerikler eklemesiyle birlikte keşfedilecek yeni şeyler her zaman olacaktır. En önemlisi de Netflix’te geçirdiğiniz her dakika için para kazanabilirsiniz.

Netflix İzleyerek Para Kazanmanın En İyi 5 Yolu

En sevdiğiniz dizileri ve filmleri izleyerek maaşınız kadar para kazanmanız biraz gerçek dışı gelebilir ancak Netflix’te keyifle bir şeyler izlerken para kazanmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. İster tam zamanlı bir iş ister kiranızı veya yakıt masraflarınızı karşılamak için ekstra gelir arıyor olun, Netflix para kazanmak için en iyi platformlardan biridir. Aşağıda hem patlamış mısırınızın tadını çıkarıp dizi izleyeceğiniz hem de yasal olarak para kazanmanızı sağlayacak yöntemler bulacaksınız.

Netflix Etiketleyici (Tagger) Olarak Para Kazanın

  Seçilebilecek sayısız dizi ve film varken, ruh halinize uygun içeriği bulmak için Netflix’teki tüm içeriklere göz atmak genelde çok sıkıcıdır. Netflix, web sitesinde zaman zaman Netflix etiketleyicileri için iş ilanları duyurur. Etiketleme işi genellikle yarı zamanlıdır ve evinizdeki konforla ekstra gelir elde etmek için uygundur. Ancak Netflix etiketleme işleri çok sık açılmaz. Bu gizemli Netflix etiketleyicileri grubuna girmek ve biraz para kazanmak istiyorsanız, Netflix’in iş ilanları sayfasını takip etmelisiniz ve başvurmaya hazır olmanız gerekmektedir.

  Viggle ile Kazanın

   Viggle uygulaması, markaların ve TV network’lerinin çok sayıda izleyiciye ulaşmasına, marka etkileşimlerini ve sürekli izlenmeleri artırmasına yardımcı olan bir platformdur. Viggle, uygulamanın verimli çalışması için pazar araştırmasında yardıma ihtiyaç duyar. Buradaki yardım istenilen kişi, tahmin edeceğiniz üzere sizsiniz.

   Bu sizin için bir fırsat olabilir çünkü Viggle, abonelerini TV programlarını izlemeleri ve müzikleri keşfetmeleri için ödüllendiren bir pazarlama ve araştırma platformu olarak çalışır. Viggle uygulamasına Netflix oturumlarınızı takip etmesine izin vererek müzik indirmeleri, hediye kartları ve daha fazlası gibi ödüller karşılığında kullanılabilecek puanlar kazanabilirsiniz. Viggle’da kullanıcılar, izlenen her dakika için bir puan ve öne çıkan şarkılar veya diziler için bonus kazanırlar. Kullanıcılar daha fazla ödül için arkadaşlarıyla da etkileşim kurabilir. Netflix dahil olmak üzere 170 TV kanalında kullanılabilirlik ve 19 milyondan fazla ödül verilmesiyle Viggle, aklınızın bir köşesinde olmalı.

   Nielsen Faaliyetlerinizi Takip Etmesine İzin Verin

    Netflix izlemek için cihazlarınızın kullanılmasıyla birlikte ödül kazanmanın garantili yollarından birisi de budur. Nielsen Bilgisayar ve Mobil Panel, tüketici davranışını anlamak için cihaz kullanımınızı inceler. Nielsen’in görevi, insanların internette neyi izlediğini, dinlediğini, satın aldığını ve günlük olarak ne yaptıklarını incelemektir.

    Bu Netflix para kazanma yönteminin kurulumu oldukça basittir. Tek yapmanız gereken yazılımı indirmek, Nielsen Group’un verilerinizi takip etmesine izin vermek ve yıllık 60 dolar kazanmaktır. Ayrıca aylık yapılan çekilişlerde 10.000 dolar kazanma şansınızın da olduğunu unutmayın.

    YouTube Kanalı veya Podcast Oluşturun

     Dünya giderek daha fazla video içeriğine doğru kayıyor ve bu da halka açık bir pazarlama alanı yaratıyor. İnternet ve sosyal medya platformlarında, altın arayanlar için sayısız para kazanma fırsatı var.

     YouTube kanalınızı oluştururken, amacınız, sizi ve dünyanın geri kalanını eğlendiren Netflix programlarını ve filmlerini incelemek ve çözümlemek olmalıdır. Netflix’te niş bir izleyici kitlesine hitap eden harika içerikler olsa da, kanalınızın izlenme sayısını artırmanın en hızlı ve en kolay yolu, daha geniş bir izleyici kitlesine hitap eden programlara odaklanmaktır. Ne kadar çok takipçiye ulaşırsanız, YouTube kanalınızda yayınlanan reklamlar aracılığıyla daha kısa sürede para kazanabilirsiniz.

     Netflix izlerken para kazanmanın harika bir yolu da podcast oluşturmaktır. Netflix’te bu kadar çok içerik varken, inceleyecek ve konuşacak program bulmakta zorlanacaksınız. Podcast’leriniz ne kadar ilgi çekici ve sürükleyici olursa, izleyicilerin içeriğinize çekilmesi o kadar kolay olur.

     Bir Blog Sayfası Oluşturun

     Kamera önünde olmaktan çekiniyor ve lens önünde kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız, kendinizi dışlanmış hissetmeyin. YouTube kanalı veya podcast oluşturmanın en iyi alternatifi bir blog oluşturmaktır. Bazı insanlar kendisini klavyeyle daha iyi ifade etmektedir. Bloglar, Netflix’te en sevdiğiniz filmleri ve programları izlerken para kazanmanın harika bir yoludur. Bir inceleme web sitesi oluşturarak izleyicilerinizi keyif aldıkları içerikleri tartıştıkları ve bunları değerlendirdikleri makaleler yayınlayabilirsiniz. Bunu yaparken blogunuza trafik çekip reklam veya sponsorlu içerikler aracılığıyla para kazanın.

     Netflix İzleyerek Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

     Netflix izlemek, bir sonraki yurt dışı seyahatiniz için uçak bileti almanızı sağlayacak kadar para kazandırmayacak olsa da cüzdanınıza bir miktar para girmesini sağlayacaktır. Netflix dizilerini ve filmlerini izleyerek elde ettiğiniz gelir, bu işe ayırdığınız zamana bağlı olarak değişir.

     Eğer sıkı bir Netflix hayranıysanız ve halihazırda sağlam bir YouTube kanalı, podcast veya blog siteniz varsa, kazancınız epey fazla olabilir. Ancak bunun çok az sayıda insan için geçerli olduğunu söylemeliyiz.

     Çoğu insan için gerçekçi beklentiler daha mütevazıdır. Örneğin bir Nielsen paneli üyesi olarak veya Viggle gibi uygulamaları kullanarak saatte birkaç dolar kazanabilirsiniz. Blog yazmak, YouTube videoları oluşturmak veya podcast’ler kaydetmek daha fazla zaman ve çaba gerektirir ancak potansiyel kazançlarının daha yüksek olduğu da bir gerçektir. Bu yöntemlerle ne kadar kazanabileceğiniz, içeriğinizin kalitesine, ne kadar izleyici çekebildiğinize ve reklam gelirleri gibi para kazanma stratejilerinize bağlıdır.