WhatsApp, Meta’nın Son Yapay Zeka Modeli Llama İçin Sınırlı Testlere Başlıyor

WhatsApp son Android beta sürümü, popüler platformun Meta yapay zekanın farklı ülkelerde sınırlı testlerine başlama kararını ele alıyordu.

Yeni deneme, aramaya entegrasyonunun ardından kullanıcıların en son Meta AI arayüzüne verdiği tepkiyi keşfetmek için tasarlanmıştı. Sadece bir deney olduğu için özellik sınırlı sayıda kullanıcıyla sınırlı tutulmuştu.

Şimdi ise bu konu hakkında WhatsApp beta için yayınlanan yeni güncellemede görüldüğü üzere yeni güncellemenin Meta yapay zekanın daha modern modeller aracılığıyla nasıl geliştirmekle bağlantılı olduğu hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Bu yeni teklif, kullanıcıların platform aracılığıyla hangisini kullanacaklarını seçebildiği en son Meta Llama’yı ön plana çıkarıyor.

Bunun yakında yayınlanması planlanıyor ancak özelliğin açıklamasında belirtildiği gibi tüm yapay sohbetlerini nasıl etkilemeyi amaçladığını doğrulayabiliyoruz. Kullanıcılar, gereksinimlerine bağlı olarak tercih ettikleri bir modeli seçerek yapay tabanlı konuşmalar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilecekler.

Hızlı ve basit istemler için varsayılan modeli kullanmak isteyenler bunu kullanabilirler. Ancak biraz daha karmaşık bir şey arıyorsanız, zorlu istemlerinize katılmak için daha gelişmiş olduğu için görüntülenen daha yeni sürümü kullanabilirsiniz.

Yani temel kural, günlük kullanım için varsayılan model, modern versiyon ise en iyi yardımı almak için gelişmiş teklifler ve karmaşık görevler içindir. Şimdilik kullanıcıların hangi Meta yapay zeka Llama modelini kullanabileceklerini seçme seçebileceklerini ve bunun gelecekteki bir güncellemenin bir parçası olarak herkes tarafından nasıl kullanılabileceğini biliyoruz. Bunun ne zaman olacağı konusunda bizden haber bekleyin.

Bu güncellemeyle ilgili olarak, WhatsApp’ın kullanıcılara görevlerinin karmaşıklığına göre tercih ettikleri yapay zeka modelini seçme konusunda daha fazla çeşitlilik sunması, gelecekte Meta AI için daha fazla kolaylık ve daha fazla iyileştirme anlamına geliyor.

Öte yandan bazı uzmanlar, Meta’nın gizlilik uygulamaları ve kullanıcı verilerinin işlenmesiyle ilgili geçmişteki tartışmalarına atıfta bulunarak, olası gizlilik riskleri ve veri güvenliği konusunda endişelerini dile getiriyorlar. Entegrasyonun bu sorunları daha da kötüleştirebileceğini iddia ediyorlar.