Coinbase Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Coinbase, birçok kişi için faydalı bir uygulama olsa da bazıları çeşitli nedenlerle hesabını silmek isteyebilir. Kripto paranızı farklı bir cüzdana aktarmak isteyebilir veya artık Coinbase’i kullanmak istiyor olabilirsiniz. Eğer siz de bu kişilerden birirseniz, bu makale ile Coinbase hesabını nasıl sileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Coinbase Nedir?

Coinbase, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi dijital para birimlerini alıp satmanıza izin veren bir kripto para borsasıdır. 2012 yılında kurulan Coinbase’in merkezi San Francisco, California’dadır.

Coinbase, en kullanıcı dostu borsalardan biri olarak kabul edilir. bu da onu kripto para biriminde yeni olanlar için popüler bir seçim haline getirir. Coinbase, kripto para alım satımına ek olarak dijital varlıklarınızı saklayabileceğiniz bir cüzdan ve web sitenizde kripto para ödemelerini kabul edebileceğiniz bir ödeme ağ geçidi de sunar.

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Mali Suçları Uygulama Ağı (FINCEN) tarafından denetlenmektedir. Dünya çapında Türkiye dahil 100’den fazla ülkede mevcut olan Coinbase hesabınızı silmek için neler yapmanız gerektiğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Coinbase Hesap Silme İşlemi Mümkün mü?

Artık ihtiyacınız yoksa bir Coinbase hesabını silebilirsiniz. Birçok kişi Bitcoin satın almak için daha iyi alternatifler aramak için Coinbase hesabını silmeye başladı. Zira Coinbase’in sunduklarından hoşlanmayan kişilerin sayısı bir hayli artmış durumda.

Hesabınızı silmeden önce Coinbase ve Coinbase Pro hesabı arasındaki farkı bilmek de önemli. Coinbase.com ve Coinbase Pro ayrı hesaplar olsa da Pro versiyonu, profil bilgilerinizin ve ayarlarınızın çoğunu paylaşır.

Coinbase ve Coinbase pro farklı ürünler olduğu için fiyatlar da farklı oluyor. Ayrıca ikisinin farklı kitlelere yönelik olduğunu da söylemek gerek. Coinbase, çoğunlukla son kullanıcılara yöneliktir ve satın alma deneyimini insanlar için kolaylaştırmayı hedefler. Coinbase Pro ise kripto paralara daha hakim kişiler için geliştirilmiştir. Önemli bir not olarak; Coinbase hesabınızı sildiğinizde Coinbase Pro hesabınızın da silineceğini unutmayın.

Genel olarak, kalıcı bir işlem olduğu için Coinbase hesabınızı silmenizi önermeyiz. Hesabınızda herhangi bir şüpheli etkinlik fark ederseniz, yapabileceğiniz en iyi şey hesabınızı devre dışı bırakmaktır. Çünkü bu işlem geçicidir, dilerseniz hesabınızı daha sonra yeniden etkinleştirilebilirsiniz.

Coinbase Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hangi adımları izleyeceğinizi bildikten sonra Coinbase hesabınızı silmek kolaydır. Ancak öncesinde hesabınızdaki bakiyenizin sıfır olduğundan emin olmalısınız. Kalan bakiyenizi başka bir Coinbase kullanıcısına gönderebilir veya harici bir cüzdana aktarabilirsiniz.

Hesap bakiyenizi hallettikten sonra sıra Coinbase hesabınızı nasıl silebileceğinize geldi. Öncelikle Bitcoin’inizi Coinbase’ten çekmek için bir Bitcoin adresiniz olmalı. Yani Coinbase’teki kripto paralarınızı kaybetmemek için ilk adımınız oradaki parayı çekmek olsun.

Bunu gerçekleştirdikten sonra Coinbase hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Bilgisayarınızdaki tarayıcı ile Coinbase hesabınıza giriş yapın.
  • Oturum açmak için hesap bilgilerinizi girip tekrar Giriş Yap‘a tıklayın.
  • Şimdi hesabınızdan Ayarlar yazılı bölüme gidin.
  • Buradan Etkinlik yazılı kısma gidin.
  • Hesabı Kapat seçeneğini bulana kadar ekranı aşağı doğru kaydırın.
  • Açılır kutuya hesabınıza ait şifreyi girin.
  • Hesabımı kapat seçeneğine tıklayarak Coinbase hesabınızı kapatmak istediğinizi onaylayın.

Bu işlemler, Coinbase hesap silme işleminin bir parçası olarak Bitcoin bakiyenizi çekmenize olanak tanıyacaktır. Bakiyenizi çektikten ve hesabınızda Bitcoin kalmadıktan sonra Hesabı Kapat‘a tıkladığınızda bu sefer hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.