Discord’da Silinen Mesajlar Nasıl Görülür?

İnternet dünyası için klasik görüşlerden birisi, oraya konulan tüm bilgilerin hep orada kalacağı yönündedir. Buna Discord’da silinen mesajlar da dahildir. Yani Discord’da bir mesaj silindiğinde ve tekrar erişmek istediğinizde, bunu dört adımda yapabilirsiniz.

Unutmayın ki Discord’da silinen mesajları görebiliyorsanız, bunu karşıdaki kişiler de görebilir. Aynısı düzenlenen mesajlar için de geçerlidir.

Discord’da Silinen Mesajlar Görülür mü?

Discord’un gizlilik politikasında, gönderdiğiniz mesajlar gibi belirli bilgi türlerini sildiğinizde bunların temelli olarak silindiği belirtilir. Bu da Discord’dan silinen mesajları yerel olarak geri yüklemenin bir yolu olmadığı anlamına gelir, çünkü silinen mesajlar Discord’un sunucularından da anında silinir.

Ancak botlar veya eklentiler gibi üçüncü taraf araçları kullanarak bir mesaj günlüğü tutabilirsiniz. Böylelikle silinen Discord mesajlarını kendi takdirinize bağlı olarak kurtarabilirsiniz

Discord’da Silinen Mesajları Görme | PC

BetterDiscord Uygulamasını İndirin

BetterDiscord, Discord’un işlevselliğini arttıran bir uygulamadır. Bu uygulama ile sunucuda silinmiş veya düzenlenmiş mesajları geri getirebilirsiniz. Uygulamayı şuradan yükledikten sonra Discord otomatik olarak açılacak. Ardından da yüklediğiniz BetterDiscord sürümünü gösteren bir açılır pencere görünecek.

MessageLoggerV2’yi İndirin

MessageLoggerV2, bir sunucudan silinmiş veya düzenlenmiş mesajlara erişmenizi sağlamak için kullanabileceğiniz bir BetterDiscord eklentisidir. Eklentiyi şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MessageLoggerV2’yi Eklentilere Ekleyin

BetterDiscord’u kurup MessageLoggerV2 eklentisini de indirdikten sonra eklentiyi kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Bilgisayarınızdan Discord’u açın.
 • Dişli simgesine (Ayarlar‘a) tıklayıp ardından Kullanıcı Ayarları‘nı seçin.
 • Sol kitarafta BetterDiscord başlığını bulana kadar sayfayı aşağı kaydırın.
 • BetterDiscord başlığının altında bulunan Eklentiler‘e (Plugins) tıklayın.
 • Ardından Eklentiler Klasörünü Aç‘a (Open Plugins Folder) tıklayın.
 • İndirdiğiniz MessageLoggerV2 eklentisinin bulunduğu klasörü açın.
 • MessageLoggerV2 eklentisini Discord’daki Eklentiler klasörüne sürükleyin.
 • Onay kutusunu seçerek veya eklentinin yanına geçerek MessageLoggerV2 eklentisini etkinleştirin.
 • Şimdi eksik kitaplıklar hakkında bir uyarı karşınıza çıkabilir. Eksik kitaplıkları yüklemek için Şimdi indir‘e tıklayın.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra XenoLib ve ZeresPluginLibrary’yi etkinleştirin.

Sunucuyu Seçin ve Tutulan Kayıtları Açın

Şimdiye kadar kurulması gereken her şey kurulmuş olmalı. Bundan sonra geriye doğru sunucuyu seçmek ve mevcut kayıtları bulmak kalıyor. Son kez şu adımları izleyin:

 • Sunucu listenizden ilgili sunucuyu bulun.
 • Sunucuya sağ tıklayın.
 • Bir gezinme penceresi görünecek, buradan Message Logger‘ı seçebilirsiniz.
 • Bir günlük penceresi görünecek. Buradan Open Logs‘a tıklayın.

Open Logs’a tıkladıktan sonra karşınıza neyi görmek istediğinize dair bazı sekmeler görünecek. Bunlardan ilgili olana tıklayarak silinen mesajlarınızı görebilirsiniz.

Dyno Bot ile Silinen Discord Mesajlarını Geri Getirme

Dyno Bot’un ‘Eylem Günlüğü‘ (Action Log) adlı bir özelliği vardır. Buradan, sunucunuzda gerçekleşen üye katılımı ve ayrılmasından silinen mesajlara kadar farklı şeyleri takip görebilirsiniz. Şimdi bunu nasıl ayarlayabileceğimize bir bakalım.

Dyno Bot’u Sunucunuza Ekleyin

 • Botu sunucunuza eklemek için Dyno Bot’un web sitesine gidin ve ‘Sunucuya Ekle‘ye (Add to Server) tıklayın.
 • Ardından sunucunuzu seçebileceğiniz yeni bir sekme göreceksiniz.
 • Bundan sonra ‘İleri‘ye (Next) ve ardından ‘Yetkilendir‘e (Authorize) tıklayın ve Dyno Bot’u sunucunuza eklemek için captcha’yı tamamlayın. Ardından Dyno Bot web sitesine yönlendirilerek botun kurulumunu tamamlayabileceğiniz bir ekrana yönlendirileceksiniz. Dyno Bot kurulumunu tamamlamak için istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Bir Mesaj Günlüğü Kanalı Oluşturun

Sunucunuza geri dönüp mesaj günlüğünüz için özel bir metin kanalı oluşturun.
Bu kanala Dyno Bot’u üye olarak ekleyin. Sunucunun günlüklerine erişmesini istemediğiniz başka bir kişiyi eklemeyin.

Dyno Bot’un Eylem Günlüğünü Ayarlama

Dyno Bot’un web sitesi ana sayfasına geri dönün ve buradaki ‘Sunucuları Yönet‘ (Manage Servers) yazılı kısma tıklayın. Yönetmek istediğiniz sunucuyu seçin ve ekranın sol tarafındaki ‘Modüller‘ (Modules) seçeneğinin yanındaki küçük oka tıklayın. Bir açılır liste görünecektir. Buradan ‘Eylem Günlüğü‘ne (Action Log) tıklayın.

Ardından ‘Günlük Kanalı’ bölümünü bulmak için biraz aşağı kaydırın. Burada, mesaj günlüğü için yeni oluşturduğunuz kanalı seçin.

Günlük Kanalı‘ (Log Channel) bölümünün altında bir ‘Events‘ bölümü bulacaksınız. Günlük içinde izlemek istediğiniz tüm seçenekleri seçin. Bu eğitimin amaçları doğrultusunda aşağıdaki olayları seçeceğiz; Mesaj Silme, Mesaj Düzenleme ve Resim Silme. Bu şekilde, birisi bir mesajı sildiğinde veya düzenlediğinde, belirlenen kanalda bir günlük oluşturulacaktır.

Şimdi bir mesaj her silindiğinde veya düzenlendiğinde, özel kanalda mesajın içeriğini de içeren bir mesaj alacaksınız.

BetterDiscord Telefonda Çalışıyor mu?

Hayır, BetterDiscord telefonlarda çalışmaz. BetterDiscord, mobil Discord yapısının tamamen farklı yapı kullandığını ve bunların BetterDiscord ile uyumlu olmadığını belirtiyor. BetterDiscord, Chromebook veya tarayıcılarda da çalışmaz çünkü düzgün yüklenmesi için tam masaüstü uygulamasına ihtiyaç duyar.

Discord’da Silinen Mesajları Görme | Android APK

BlueMods tarafından geliştirilen BlueCord adlı üçüncü taraf eklentiyi kullanarak Discord’daki silinmiş mesajları görebilirsiniz.

BlueCord’u kullanarak telefonda Discord’dan silinen mesajları nasıl göreceğinize dair adımlar şunlardır:

 • Adım 1: BlueCord APK‘yı indirip cihazınıza yükleyin.
 • Adım 2: Şimdi “Kullanıcı Ayarları“na (User Settings) gidin.
 • Adım 3: “Mavi Modlar“ı (Blue Mods) seçin ve “Sohbet“e (Chat) dokunun.
 • Adım 4: Ardından çıkan ekranda “Reddet“e (Deny) dokunun.
 • Adım 5: Şimdi “Anti-Mesaj Silme“yi (Anti-Message Delete) seçin.
 • Adım 6: Son olarak “Silme Engelle + Günlük“ü (Block Delete +Log) etkinleştirin.

Discord’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Discord sunucunuzun bir yedeğine sahipseniz, bunu kullanarak silinen mesajları geri getirme ihtimaliniz oldukça yüksek. Bir yedekten silinen mesajları geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Discord’daki sunucu ayarlarına gidin.
 • Buradan “Sunucu” (Server) sekmesine tıklayın.
 • Yedekleme ve Dışa Aktar” (Backup and Export) altında, “Yedeği Geri Yükle” (Restore Backup) seçeneğine tıklayın.
 • Geri yüklemek istediğiniz yedek dosyasını seçin.
 • Geri Getir” (Restore) düğmesine tıklayın.

Yedeği geri yüklendikten sonra Discord sunucunuzda silinen mesajları görebileceksiniz. Silinen mesajların Discord sunucularından kalıcı olarak silinmediğini unutmayın. Bunlar yalnızca silinmiş olarak işaretlenir ve sunucunun farklı bir konumuna taşınır. Bu da silinen mesajların üzerine yazılmamışlarsa geri yüklenebileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte Discord, silinen mesajları geri yükleyebileceklerini garanti etmez. Mesajların üzerine yazılmışsa veya uzun zaman önce silinmişlerse, geri yüklenmeyebilirler. Bir yedekten silinen mesajları geri yüklemek için bazı ipuçları:

 • Discord sunucunuzun yakın zamana ait bir yedeğini edinin. Yedeğiniz ne kadar eski olursa silinen mesajları geri yükleme şansınız o kadar az olur.
 • Yedeklerinizi silinme ihtimali olmayan bir yerde saklayın. Bunu yaparak yedeklerinizin kaybolmasını veya zarar görmesini önleyebilirsiniz.
 • Yedeklerinizi düzenli olarak test edin. Yedekleriniz düzgün şekilde çalışırsa silinen mesajları geri getirme ihtimaliniz yüksektir.

Discord’da Kayıtlı Neleri Görebilirim?

Yukarıdaki yöntemi kullanarak mesajı, mesajın tarihi ve ne ile ilgili olduğunu kullanıcı dahil olmak üzere dört farklı şekilde görebilirsiniz.

Silinen mesajlar, birçok nedenden dolayı silinen mesajlardır. Düzenlenen mesajlar ise basit bir yazım düzeltmesi olabilecek veya yazdığınız şeyi tamamen değiştirmiş olabilecek kişilerin düzenlediği mesajları görmenizi sağlar.

Hayalet pingler de birinin sizi bir kanal aracılığıyla bilgilendirdiği ancak daha sonra hızlı bir şekilde sildiği yerdir. Discord sunucusuna kimin bir şey istediğini görmek için geldiğinizde fakat herhangi bir şey göremediğinizde burayı kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord’da birden fazla mesaj nasıl silinir?

Aynı anda birden fazla mesajı silmek için bir Discord botu kullanabilirsiniz. Bunun için bazı popüler botlar arasında MEE6 ve Dyno bulunuyor. Birden fazla mesajı silmek için sunucudaki “Sohbeti Temizle” (Clear Chat) özelliğini de kullanabilirsiniz.

Discord’da bir mesajı sildiğimde ne olur?

Discord’da mesajı sildiğinizde mesajınız sohbetten kaldırılacak ve artık diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecektir. Ancak silinen mesajlar kısa bir süre için Discord’un sistem kayıtlarında görünmeye devam eder.

Discord sunucusunda başka birinin gönderdiği bir mesajı silebilir miyim?

Uygun izinlere sahipseniz, bir Discord sunucusundaki herhangi bir mesajı silebilirsiniz. Ancak gerekli izinlere sahip değilseniz, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen mesajları silemezsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Instagram-Toplu-Mesaj-Silme
Instagram Toplu Mesaj Silme | 3 Farklı Yöntem