Elon Musk, ABD Liderlerinin ‘Tesla’ Kelimesini Anmamasına Fena İçerledi

elon-musk-tesla-hisselerini-satmaya-basladi

Tesla’nın çalışkan çocuğu, dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bu sefer ABD liderlerine sarmış durumda. ABD Başkanı Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve yönetimin diğer üyelerinin Tesla kelimesinden bahsetmeyi reddetmelerine kafayı takan Musk, Twitter’da bununla ilgili bazı paylaşımlarda bulundu.

elon-musk-twitter-tesla-hisse-satma-anket-sonucu

Öncesinde Elon Musk’ın, Biden’a neden yüklendiğine değinelim. ABD Başkanı Biden, geçtiğimiz hafta araç üreticisi General Motors’un CEO’su Mary Barra’nın elektrikli otomobil sektörüne öncülük ettiğini söyledi. Üstelik kendilerinin, ABD’nin elektrikli otomobil alanında bu misyonu üstlenmeye devam edeceklerini de belirterek bir nevi Tesla’yı görmezden geldiğini belli etmiş oldu. Harris de Biden’ın sözlerini destekleyince Twitter’da bu iki isme karşı mizahi eleştiriler gelmeye başladı. Harris’in 2011’den 2017’ye kadar Kaliforniya’nın başsavcısı olarak görev yapmasına rağmen hiç Tesla otomobil görmemiş olabileceği konusunda şakalar yapmaya başladılar.

Elon Musk’ın ‘karbon vergisi’ önerisinin ‘siyasi açıdan çok zor’ denilerek Biden yönetimi tarafından veto edilmesi ve akabinde GM ile ilgili övgü dolu açıklamalar, Musk’ı biraz ateşlemiş olmalı ki Twitter’da şöyle bir paylaşımda bulundu: “Bakalım onlara ‘Tesla’ kelimesini söyletebilecek miyiz!

Elon Musk, paylaşımın devamında takipçilerini herkesin ABD Başkanı ve Başkan Yardımcısına “Tesla” kelimesini söyletip söyletemeyecekleri konusunda göreve çağırdı. Bu öneriye, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında çok sayıda cevap geldi. Bakalım iki tarafın aralarındaki bu tatlı sert atışmanın sonu nereye varacak.