Fotoğraftan Yazı Silme | En İyi 4 Yöntem

Bazen yazı eklenmiş bir fotoğrafa bakarsınız ve yazıyı kaldırıp sadece fotoğrafı görebilmeyi dileriniz. Bunun dışında farklı alanlar için kullanmak adına bir resmi dönüştürmek isteyebilir veya telefonunuzda arka plan olarak bir fotoğraf kullanmak isteyebilirsiniz.

Sebebi ne olursa olsun fotoğraftan yazı silmek için basit ve kolaylar bulunmaktadır. Bu kılavuzda, PhotoDirector ve farklı birkaç araç sayesinde fotoğraftan yazı silmenin ne kadar hızlı bir şekilde yapabileceğini öğreneceksiniz.

Fotoğraftan Yazı Silme Yolları

PhotoDirector ile Fotoğraftan Yazı Silme

Eğer bir fotoğraftan yazıyı silmek istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları izleyin.

 • PhotoDirector, fotoğraftan yazıyı silmek için mevcut en iyi uygulamadır. Uygulamayı App Store ve Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. Hem iOS hem de Android cihazlarda çalışan uygulamanın kullanımı ücretsizdir.
  • Programı PC veya dizüstü bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız, indirmek için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • PhotoDirector’u indirdikten sonra, üzerindeki yazıyı kaldırmak istediğiniz fotoğrafı içe aktarın.
 • Fotoğraf albümünden fotoğrafı seçtikten sonra alt çubukta yer alan “Araçlar“ı (Tools) bulun. Ardından “Kaldırma“yı (Remove) seçin.
 • Kaldırma aracıyla yazı alanını el ile fırçalayarak fotoğraftan otomatik olarak sileceksiniz.
 • Bu sırada, fotoğrafı daha da iyileştirmek için denoise veya deblur araçlarını da kullanabilirsiniz.

Fotor ile Fotoğraftan Yazı Silme

Fotor, bir fotoğraftan yazıyı silme işlemini kolaylıkla yapabilmenizi sağlayan bir araçtır. Bunu yapmak için pahalı yazılımlara veya görüntü düzenleme bilgisine ihtiyacınız bulunmuyor. Yapay zeka teknolojisini kullanarak yazı kaldırma aracı ile fotoğraflarınızdaki yazıları tespit edebileceksiniz. Ardından fotoğraflarınızın arka planını yazılar hiç var olmamış gibi yeniden oluşturursunuz.

Manuel olarak hiçbir şey yapmanıza gerek yapmadan bir fotoğraftan yazıyı silmek için şuradaki bağlantıya gidebilirsiniz. Normalde ücretli olan bu aracı ücretsiz deneme sürümü olacak şekilde de kullanabilirsiniz.

ScanWritr ile Fotoğraftan Yazı Silme

ScanWritr ile resim dosyalarından yazıları kolaylıkla kaldırabilirsiniz. ScanWritr, çevrimiçi düzenleyici ve dönüştürücü aracıdır. Bilgisayarınızdan, Dropbox veya Google Drive’dan bir resim dosyası açarak düzenlemeler yapabilirsiniz.

PC, Mac veya diğer cihazlarınızı kullanarak fotoğrafı açın, yazıyı kaldırın ve ardından uygun şekilde resmi doldurun. Ayrıca herhangi bir uygulama kurmanıza gerek kalmadan aracı web sayfası üzerinden kullanabilirsiniz.

ScanWritr ile fotoğraftan yazı silme adımları şunlardır:

 • ScanWritr web sitesini açın.
 • Dosya Yükle” (Upload File) seçeneğine tıklayın ve fotoğrafı seçin.
 • Fotoğraf yüklendikten sonra “Erase” (Sil) seçeneğine tıklayın.
 • Ardından yazının silineceği alanı seçin.
 • Şimdi “Sil” seçeneğine tekrar tıklayın.
 • Yazı silinecek ve fotoğrafın yeni bir sürümü oluşturulacaktır.
 • Son olarak “İndir” (Download) seçeneğine tıklayarak fotoğrafı indirin.

ScanWritr ile fotoğraftan yazı silme işlemi ücretsizdir. Aracı kullanmak için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Clipdrop ile Fotoğraftan Yazı Silme

Clipdrop, bir fotoğraftaki yazıyı saniyeler içerisinde silen, tüm araçlar arasında en zahmetsiz olanıdır. Clipdrop’u kullanmak için yalnızca fotoğrafı yüklemeniz yeterli olacaktır. Onun dışında hiçbir işlem yapmadan bu aracın fotoğraftaki yazıyı silmesini bekleyin. Ardından fotoğrafı cihazınıza indirip “yazısız” şekilde, dilediğiniz gibi kullanmaya başlayın.

Clipdrop’un resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.