Getir Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Getir, sipariş verdiğiniz tüm market ve yemek ürünlerini evinize kadar getiren bir çözümdür. Son yıllarda yaptığı satın alma girişimleri ve yurt dışına açılmalarıyla adından sıkça söz ettiren Getir, alanının söz sahibi girişimleri arasındadır.

Hizmet portföyünü sürekli genişleten Getir; GetirBüyük, GetirYemek hatta GetirBitaksi gibi çözümlere de sahiptir. Buna rağmen bazı kullanıcılar, Getir’i artık kullanmak istemedikleri için hesap silme işlemini uygulamak istiyorlar. Fakat o da ne; Getir’in mobil uygulamasında hesap silme menüsü bulunmuyor. Dolayısıyla herkes bu işlemi nasıl yapabileceklerini sorgulamaya başladılar. Biz de yol göstermesi açısından Getir hesabınızı nasıl silebileceğinizi açıkladık.

Getir Hesap Silme Yöntemleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Getir hesabınızı mobil uygulama üzerinden silemiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken farklı işlemler var. Ya müşteri hizmetlerini arayarak ya da Getir’in iletişim sayfası üzerinden hesap silme talebinde bulunmalısınız. Şimdi sırasıyla bunları nasıl yapacağınıza bakalım.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Getir Hesap Silme

Büyük şirketlerin müşterileriyle daha sağlıklı iletişimde kalması için müşteri hizmetleri servisi bulunur. Elbette Getir’in de böyle bir servisi bulunmaktadır.

Getir’in müşteri hizmetleri numarası şudur:

+90 (850) 532 50 50

Tek yapmanız gereken bu numarayı aramak ve Getir hesabınızın silinmesi talebinde bulunmak. Sonrasında müşteri hizmetlerindeki görevli, hesabın size ait olup olmadığını belirlemek için bazı sorular soracak. Muhtemelen hesabı silmenizi engellemek için bazı öneriler de sunacaktır. Eğer hesap silme konusunda eminseniz bu konuda kararlı olduğunuzu belirterek gerekli işlemlerin yapılmasını söyleyin.

Getir hesabınızla birlikte uygulamanın kredi kartınızla ilgili bilgilerin silinmesi talebini de iletin. Hatta ileride başınızı ağrıtma ihtimali bulunabilecek herhangi bir şey olup olmadığını da sorun. Daha sonra ‘ama siz böyle bir talepte bulunmamıştınız’ gibi geri dönüşlerle karşılaşmamak için tüm şartları zorlayın. Bu işlemlerin de yapıldığından emin olduktan sonra Getir hesabınızın güvenli bir şekilde silinmesini sağlamış olacaksınız.

Bu arada bahsettiğimiz yöntemin en sağlıklı ve sonuç odaklı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Getir uygulamasının canlı destek ekibiyle yaptığımız iletişimde, yukarıdaki telefon numarasını arayarak hesap silme işleminin gerçekleştirilebileceği söylendi. Bu sebeple aşağıdaki yönteme geçmeden hesap silme işlemini müşteri hizmetleri ile çözebileceğinizi düşünüyoruz.

İletişim Sayfası Üzerinden Getir Hesap Silme

Getir hesabınızın silinme işlemini telefon üzerinden değil de çevrimiçi olarak da yapabilirsiniz. Bunun için Getir’in şuradaki resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıdaki görüntünün yer aldığı sayfayı açtıktan sonra, silmek istediğiniz Getir hesabınızla bağlantılı tüm bölümleri doldurun. Ad Soyad, E-Posta, Telefon numarası gibi bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Ardından telefon numarasının altındaki Konu’ya tıklayın ve en alttaki Diğer’i seçin. Mesaj kısmına açık bir şekilde Getir hesabınızın silinmesini istediğiniz belirtin. Hesap silinmesinin yanında yapılması gereken başka bir işlem olup olmadığına yönelik talebinizi de bildirin.

Size mail, kısa mesaj veya telefonla görüşme olacak şekilde geri dönülecektir. Müşteri hizmetlerindeki görevli, hesap silme talebinizi geri almanız için sizi ikna etmeye çalışabilir (doğal olarak). Talebinizde ısrarcı olduğunuzu belli edecek şekilde geri dönüş yaparak hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Getir hesabınızı silmeden önce kullanabileceğiniz bir kupon olup olmadığını kontrol edin. Çünkü Getir’in bazı zamanlarda kullanıcılara özel sunduğu çok cazip kuponları olabiliyor. Dilerseniz bu kuponu kullandıktan sonra silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü hesap silme tamamlandıktan sonra kuponlar dahil uygulamada size ait olan her şey silinmiş olacak.

Bunun dışında uygulamayı tekrar yüklemek isteyebilirsiniz. Bunu yaparken eski hesabınızla giriş yapamayacağınızı, yeni bir hesap açarak her şeyi baştan yapmanız gerektiğini unutmayın.

Getir Uygulama Silme Nasıl Yapılır?

Getir uygulamasında hesap silme işleminin ardından uygulamayı cihazınızdan silmek isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone için

  • iPhone’unuzun ana ekranından Getir uygulamasına ait simgeyi bulun.
  • Tüm uygulama simgeleri titremeye başlayana kadar Getir uygulama simgesinin üzerine basılı tutun.
  • Getir uygulama simgesinin sol üst köşesindeki “x” simgesine dokunun.
  • İstendiğinde “Sil” seçeneğine dokunarak silme işlemini onaylayın.

Android için

  • Cihazınızın ana ekranına gidin ve Getir uygulama simgesini bulun.
  • Bir menü görünene kadar Getir uygulama simgesini basılı tutun.
  • Menüden “Kaldır“ı seçin.
  • İstendiğinde “Tamam“a dokunarak silme işlemini onaylayın.

Artık Getir uygulaması Android cihazınızdan silinecek, uygulamaya ait tüm veri ve belgeler cihazınızdan kaldırılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Getir’den 7/24 sipariş verebilir miyim?

Evet, Getir 7/24 sipariş kabul ediyor. Ancak teslimat süreleri, günün saatine ve teslimat ortaklarının müsaitliğine bağlı olarak değişebilir.

Getir’de teslimat ücreti var mı?

Evet, her sipariş için bir teslimat ücreti vardır. Teslimat ücreti, bulunduğunuz yere ve siparişinizin boyutuna göre değişebilir. Bununla birlikte belirli fiyatları aştığınız takdirde teslimat ücreti ödemesi yapmayabiliyorsunuz.

Getir’de siparişim için nasıl ödeme yaparım?

Siparişinizin ödemesini kredi kartı veya banka kartı ile yapabilirsiniz. Getir ayrıca gelecekteki satın alımlar için para saklamanıza olanak tanıyan bir cüzdan özelliği sunar.

Getir için minimum sipariş değeri var mı?

Evet, Getir için minimum bir sipariş değeri bulunuyor. Minimum sipariş değeri bulunduğunuz yere göre değişebilir.

Getir nerelerde var?

Getir, 2021 yılının sonundan itibaren Türkiye’nin 81 ilinde de faaliyet göstermektedir.

Getir kapıda ödeme var mı?

Evet. Getir’de hem dijital hem de kapıda olacak şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz.