Happn Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Arkadaşlık ve flört uygulamalarının akıbeti, hayatımızın akışına göre değişkenlik gösterebiliyor. Kendimizi yalnız hissettiğimizde bu uygulamalardan bir tanesini indirip aradığımız partneri bulduğumuzda, uygulamaya ihtiyaç duymayabiliyoruz. Bu zamanlarda hesap silme işlemine başvuruyoruz fakat bazılarımız bunu tam olarak nasıl yapabileceğini bilemeyebiliyor. Aynı durum Happn için de geçerli.

Happn Nedir?

Happn, konum tabanlı bir çevrimiçi flört uygulamasıdır. Sizi yalnızca yolunuzun kesiştiği diğer kişilerle eşleştiren bir yapıya sahiptir. Uygulama, diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilmeniz için cihazınızdaki konum hizmetini kullanır. Ancak ikiniz de birbirinizi beğendiğinizde birbirinizle iletişime geçebilirsiniz.

Happn Nasıl Çalışır?

Happn, gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişilerle bağlantı kurmanızı sağlayan konum tabanlı bir flört uygulamasıdır. Yakındaki diğer Happn kullanıcılarının profillerini size göstermek için telefonunuzun GPS konumunu kullanır.

Uygulamayı kullanmak için öncelikle App Store veya Google Play’den indirmeli ve bir hesap oluşturmalısınız. Profilinizi oluşturduktan sonra konumunuzun belirli bir yarıçapındaki diğer kullanıcıların profillerine göz atmaya başlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz birini gördüğünüzde kalp simgesine dokunarak profilini beğenebilirsiniz. Diğer kişi de profilinizi beğenirse bir eşleşme olacaktır ve birbirinize mesaj atmaya başlayabileceksiniz.

Happn, profillere göz atmanın ve eşleşmeleri mesajlaşmanın yanı sıra beğendiğiniz ancak henüz eşleşmediğiniz birine bildirim göndermenizi sağlayan “Crush” ve “Orada Görüşmek Üzere” gibi özelliklere de sahiptir. Bu da belirli bir konumdaki eşleşme ile bir tarih ayarlamanıza olanak tanır.

Happn’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak profilinizi kimin beğendiğini görme ve yanlışlıkla yapılan kaydırmaları geri alma seçeneklerini Happn premium (ücretli) ile kullanabilirsiniz.

Happn Hesabı Sildiğinizde Ne Olur?

Happn hesabınızı sildikten sonra profiliniz platformdan kaldırılacak ve artık diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Hesap bilgileriniz kaldırılacak ve hiçbir şekilde kullanılamayacak.

Hesabınızı silmek istiyorsanız, Happn’in premium üyelikleri iade etme politikası olmadığı için öncelikle premium üyeliğinizden çıkmanızı öneririz. Hesabınızı silerek, onunla birlikte gelen tüm premium özellikleri ve seçenekleri kaybedersiniz. Ayrıca gelecekteki diğer eşleşmelerde de gizleneceksiniz ve mevcut eşleştiğiniz kişilerden mesaj alamayacaksınız. Happn’den gelen tüm bildirimler de uygulamadan kapatılmış olacak.

Ayrıca Charms göndermek için satın aldığınız tüm paraları kaybedeceğinizi de unutmayın. Bu nedenle bunların boşa gitmesini istemiyorsanız, hesabınızı silmeden önce bunları kullandığınızdan emin olun.

Son olarak hesabınızın silinmesinin kalıcı olduğu ve bunun geri alınamaz bir süreç olduğunu unutmayın. Silme işlemini tamamladıktan sonra profilinizi eski haline getiremezsiniz. Happn’ı tekrar kullanmak istiyorsanız, yeni bir hesap oluşturmanız ve her şeyi baştan yapmanız gerekecek.

Happn Aboneliğinizi İptal Ettiğinizde Ne Olur?

Aboneliğinizi veya premium üyeliğinizi iptal ettiğinizde, bir sonraki fatura döneminde premium hizmetler için faturalandırılmayacaksınız. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra herhangi bir geri ödeme almayacağınızı da unutmayın.

Tam abonelik için yine faturalandırılacaksınız, ancak abonelik bitene kadar tüm premium özelliklere ve avantajlara erişmeye devam edeceksiniz. Bu işlem, yalnızca premium aboneliğinize devam etmek istemiyorsanız bir sonraki aydan itibaren sizden ücret alınmasını önleyecek.

Aboneliğinizi yenilemek istemiyorsanız, yenileme tarihinden en az 24 saat önce iptal etmeniz gerekmektedir. Bu Apple ve Google mağazalarının politikasıdır, Happn bunu değiştiremez. Aynı politika, üyeliğiniz için PayPal gibi başka bir ödeme hizmetini kullanarak yaptığınız ödemeler için de geçerlidir.

Happn Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Happn hesabınızı silmeden önce tüm kişisel bilgilerinizi uygulamadan kaldırmanızı öneririz. Hesabınızı silmek için aşağıdaki adım adım talimatları izlemelisiniz:

 • Uygulamayı açın, e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 • Ekranınızın sağ alt köşesindeki Hesabım‘a dokunun.
 • Seçenekler listesinden Uygulama Ayarları‘na dokunun.
 • Ardından Verilerim seçeneğine dokunun.
 • Şimdi Hesabımı Sil seçeneğine dokunun.
 • Listeden tekrar Hesabımı Sil seçeneğine dokunun.
 • Şimdi hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin.
 • Sonunda Evet, Bitirdim yazılı kısma dokunun.

Bu işlemlerin ardından hesabınızın kalıcı olarak silindiğini gösteren açılır bir pencere belirecek. Bu andan itibaren hesabınızı tekrar etkinleştiremeyeceğinizi unutmayın.

Happn Hesap Silme İşleminin Faydaları

Happn hesabınızı silmek, size çeşitli avantajlar sağlayacaktır. Bunlardan bahsetmek gerekirse:

 • Gizlilik: Happn hesabınızı silerseniz artık uygulamada çevrimiçi varlığınız olmayacak. Bu da gizliliğinizin korunmasına yardımcı olacak etmenlerden biridir.
 • Güvenlik: Hesabınızı silmek, uygulamada paylaşmış olabileceğiniz tüm kişisel bilgileri kaldıracağı için güvenliğinizin korunmasına da yardımcı olabilir.
 • Zaman yönetimi: Happn’da çok fazla zaman harcadığınızı fark ederseniz, hesabınızı silmek zamanınızı daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir.
 • Mental sağlık: Kendinizi bir flört uygulamasından ayırmak, stres veya kaygı duygularını azaltabileceği için mental sağlığınız için de faydalı olabilir.

Happn Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Aboneliğinizi yenileme tarihinden önce iptal etmenizin size geri ödeme hakkı vermediğini, ancak aboneliğin her ay otomatik olarak yenilenmesini engellediğini de unutmayın. Yine de iptal ettiğiniz aboneliğinizi süresi bitene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Happn premium aboneliğinizi iptal etmek için kullandığınız cihaza bağlı olarak aşağıdaki talimatları uygulamalısınız.

Happn Abonelik İptali | iPhone

iTunes üzerinden satın alınan Happn aboneliğinizi iptal etmek için iPhone veya iPad’inizde aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Cihazınızda Ayarlar‘a gidin, ardından iTunes ve App Store‘u seçin.
Adım 2: Önce Apple Kimliğinize, sonra da Apple Kimliğini Görüntüle‘ye dokunun.
Adım 3: Şimdi şifrenizi girin.
Adım 4: Abonelikler‘e gidin ve Yönet‘e dokunun.
Adım 5: Happn Premium‘u seçin ve Aboneliği İptal Et‘e tıklayın
Adım 6: Son olarak Happn Premium aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi onaylayın.

Happn Abonelik İptali | Android

Google Play üzerinden satın aldığınız Happn Premium aboneliğinizi iptal etmek için Android cihazınızdaki adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzda Google Play Store uygulamasını başlatın.
Adım 2: Profil simgenize dokunarak menüyü açın.
Adım 3: Şimdi Ödemeler ve abonelikler‘e dokunun.
Adım 4: Seçenekler listesinden Abonelikler üzerine dokunun.
Adım 5: Abonelikler listesinden Happn Premium‘u bulun.
Adım 6: Aboneliği İptal Et’i seçin ve onaylama işlemini tamamlayın.

Happn Abonelik İptali | Web

Happn’ın web sitesinde banka kartı, kredi kartı veya hediye kartı kullanarak Happn aboneliğinize abone olduysanız, seçtiğiniz bir web tarayıcısında aşağıdaki talimatları izleyin:

Adım 1: happn.com’a gidip e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
Adım 2: Profil simgesine tıklayarak hesap sayfanıza gidin
Adım 3: Açılır menüden Abonelikler‘e tıklayın
Adım 4: Şimdi Aboneliği İptal Et‘e tıklayın
Adım 5: Happn Premium aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi onaylayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Hesabımı silmek için bir süre sınırı var mı?

Happn hesabınızı istediğiniz zaman silme özelliği sunar. Herhangi bir süre sınırı bulunmaz.

Hesabımı silmek istemiyorum, sadece profilimi gizlemek mümkün mü?

Evet, Happn’da profilinizi geçici olarak gizleyebilirsiniz. Bunu Ayarlar bölümünde yer alan “Profilimi gizle” seçeneği üzerinden yapabilirsiniz. Bu şekilde profiliniz diğer kullanıcılara görünmez olur, ancak hesabınızı silmezsiniz.

Hesabımı silmek kalıcı mıdır, tekrar açabilir miyim?

Hesabınızı silmek kalıcıdır ve geri dönüş yapmanız mümkün değildir. Bir kez hesabınızı sildikten sonra aynı hesap bilgileriyle yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.