Huawei Telefonlarda Arama Bekletme Nasıl Yapılır?

Huawei telefon kullanıcıları, bir görüşme esnasında gelen aramalara cevap verebilmek için arama bekletme özelliğini kullanmak istiyorlar. Bu özellik, çoğu Huawei telefonda var olsa da operatörünüzün bunu desteklemesi gerekiyor. Eğer kullandığınız GSM operatörü arama bekletmeyi destekliyorsa, aşağıdaki adımları izleyerek arama bekletme özelliğini aktif edebilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yapabileceğinize bir bakalım.

Huawei Telefonlarda Arama Bekletme Adımları

Huawei telefonunuzda arama bekletmeyi aktif etmek için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

  • Öncelikle Telefon‘u açıp buradan Ayarlar‘a gidin.
  • Ardından Diğer > Arama bekletme bölümüne gidin.
  • Eğer telefonunuz çift SIM kartını destekliyorsa, SIM 1 veya SIM 2’de Ayarlar (veya benzeri) olan kısma gidin.
  • Buradan çağrı bekletme özelliğini etkinleştirin.
  • Son olarak çağrı bekletme özelliğinin etkinleştirildiğini doğrulamak için GSM operatörünüzün müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

Her şey yolunda gittiğinde artık Huawei telefonunuzda arama bekletme özelliğini aktif etmiş olacaksınız. Şimdi başka bir arama aldığınızda, aramayı cevaplamak için yeşil renkli telefon simgesine dokunun. Aramalar arasında geçiş yapmak için çift yöne bakan ok düğmesine veya arama listenizdeki aramayı bekletme simgesine dokunun.

Arama Sırasında Gelen Aramayı Cevaplama Nasıl Yapılır?

Huawei telefonlarda gelen arama esnasında aramayı cevaplamak için yapmanız gerekenler şunlar:

  • Daha önceki bir arama ile meşgul olduğunuz sırada gelen bir çağrı aldığınızda, yanıtlamak için yeşil renkli telefon simgesine dokunun.
  • İki çağrı arasında geçiş yapmak için ters yöne bakan iki ok simgesine dokunun veya çağrı listesinde bekletilen bir çağrıya dokunun.

Huawei Arama Bekletme Çalışmıyor, Ne Yapabilirim?

Normal şartlarda yukarıdaki adımlar, arama bekletme özelliğini kullanabilmenizi sağlamalı. Fakat yaptığımız bazı araştırmalar, her şeyi denemesine rağmen bu özelliği aktif etmeyen kullanıcıların da var olduğunu gösteriyor. O halde burada gözden kaçırdığımız bir nokta olabilir.

Öncelikle gözden kaçırmamanız gereken nokta, GSM operatörünüzün bu özelliği kesinlikle desteklemesi gerekliliğidir. Bundan eminseniz ve hala özellikten faydalanamıyorsanız, Huawei’nin Türkiye departmanıyla iletişime geçip sorununuz için çözüm talebinde bulunabilirsiniz.

Huawei’den online yardım almak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Şimdi sohbet et yazılı seçeneğe tıkladığınızda, Huawei’nin müşteri hizmetleriyle canlı sohbet olacak şekilde iletişime geçeceksiniz. Bunun dışında 444 79 88 no’lu telefonu arayarak teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.