Huawei Klavye Ayarları Düzeltme Nasıl Yapılır?

Huawei ve Honor telefonlar çoğunlukla SwiftKey gibi popüler klavye uygulamalar ile gelse de, kullanıcıların çoğu alternatif bir klavye arıyor. Bunun nedeni daha fazla özelleştirme seçeneklerine sahip olması, düzen veya başka bir şey olabilir. Play Store’da seçim yapabileceğiniz çok sayıda klavye bulunmaktadır, yeni klavyeye geçmek için sadece birkaç dokunuş yeterli. Klavyeyi değiştirmeyi zor bulan Huawei ve Honor kullanıcıları için bazı önemli bilgiler aktardık.

Yeni Bir Klavye Uygulaması İndirin

İlk olarak, Google Play Store’dan yeni bir klavye indirmeniz gerekiyor. Bunun için yapılması gerekenler şunlar:

  • Telefonunuzda Google Play Store’u açın.
  • Uygulama arama çubuğuna Klavye yazın.
  • Hangi klavyeyi indirmek istediğinizi seçin.
  • Yükle seçeneğine dokunun.

Huawei / Honor Telefonlarda Android Klavyesini Değiştirme Adımları

Huawei/Honor akıllı telefonlarda Android klavyesini değiştirmenin iki yolu vardır. Aşağıda her iki yöntemden de bahsettik. Sizin için daha uygun olanı seçin.

Huawei’de Klavyeyi Ayarlar Aracılığıyla Değiştirme

  • Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Dil ve Giriş” seçeneğini seçin.
  • Varsayılan Klavye üzerine dokunun ve tercih ettiğiniz klavyeyi seçin.

Bundan sonra arkadaşlarınızla bir sohbet konuşması açtığınızda, varsayılan klavye yerine tercih ettiğiniz klavyeyi göreceksiniz.

Doğrudan Klavye Üzerinden Değiştirin

Bu yöntemde klavyeyi değiştirmek için Ayarlar‘a gitmek gerekmiyor. Üstelik sohbet ekranından çıkmadan saniyeler içinde bu değişikliği yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gezinti çubuğunda bulunan klavye simgesine dokunmaktır. Burada mevcut tüm klavyelerin listesini göreceksiniz. Varsayılan olarak ayarlamak için herhangi birini seçin.

Umuyoruz ki yukarıdaki adımlar Huawei ve Honor akıllı telefonlarınızdaki klavyeyi değiştirmede yararlı olmuştur. EMUI ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin. En olası çözümlerle size geri dönüş sağlayacağız.