Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor, Nasıl Çözülür?

Eğer bir şifre kaydedici program kullanmıyorsanız, Instagram hesabınıza ait şifrenizi unutmanız gayet doğal. Çünkü Instagram’a her girişimizde şifre kullanmıyoruz. Dolayısıyla aradan bir zaman geçtikten sonra belirlediğimiz şifre, aklımızda kalmayabiliyor. Bu gibi durumlarda Instagram’ın bir özelliği olan şifre yenileme linkini kullanmak durumunda kalabiliyoruz. Fakat bazen ne kadar uğraşsak da Instagram şifre yenileme linki açılmıyor. Bunun oldukça can sıkıcı olduğunun farkındayız fakat üzülmeyin. Sorunu çözebilmenize yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı yollardan bahsedeceğiz.

Instagram Şifre Yenileme Linki Neden Açılmıyor?

Instagram hesap şifrenizin yenileme linkinin çalışmamasına pek çok şey sebep olabilir. Bunların neler olabileceğinden bahsetmek gerekirse:

 • Hesabı oluştururken kullandığınız e-posta adresi girdiğiniz adresle eşleşmiyor.
 • Instagram uygulamanızı güncel olacak şekilde kullanmıyorsunuz.
 • Şifre sıfırlama linki, akıllı telefonunuzun web tarayıcısında çalışmıyor.
 • Mobil tarayıcınızın önbelleği dolu olabilir.
 • Facebook hesabınız ile Instagram hesabınızı birbirine bağlamadınız.

Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor Sorunu Çözümü

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Çoğu zaman, Instagram’da şifre yenileme işleminin başarısız olmasının ana sebebi zayıf bir internet bağlantısı olabilir.

Bu sorunu çözmek için modeminizi veya yönlendiricinizi yeniden başlatmayı veya sıfırlamayı deneyin. Bunu yaptıktan sonra şifre sıfırlama e-postasını tekrar göndermeyi deneyin ve başarılı bir şekilde iletilip iletilmediğini kontrol edin.

Uygulamayı Güncelleyin

Bazen sorunun neyden kaynaklandığını çözmeye yönelik kılı kırk yardığımız zamanlar olur. Halbuki basit bir adım, yaşadığınız sorunun tamamen çözülmesini sağlayabilir. Eğer bir uygulama kullanıyorsanız ve çözemediğiniz bir sorun varsa, belki de geliştiriciler bu sorunun farkındadır ve çözümüne yönelik güncelleme dağıtmıştır. Bu sebeple ilk yapmanız gereken, uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmektir.

Android cihazınız varsa Google Play Store, iPhone kullanıyorsanız da App Store’u açarak arama kısmına Instagram yazın. Ardından uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncelleme varsa bunu gerçekleştirip ardından şifre yenileme linkine ulaşmayı tekrar deneyin. Sorun devam ediyorsa bir sonraki yöntemi denemeye koyulun.

Bağlantıyı Gizli Modda Açın

Hala şifre yenileme linkinin açılmaması sorunuyla karşı karşıyaysanız, Gizli pencere modunda açmayı deneyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Telefon numaranıza gelen Instagram şifre yenileme bağlantısını kopyalayın.
 • Cihazınızda bir tarayıcı açın.
 • Şimdi Gizli pencere modunu açın. Chrome kullanıyorsanız, nasıl yapacağınızı Google’ın şuradaki resmi web sayfasına tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 • Şimdi bağlantıyı tarayıcıya yapıştırarak açmaya çalışın.
 • Eğer işe yararsa sizden yeni bir şifre girmeniz isteyenecek.
 • Son olarak unutmayacağınız bir şifre belirleyip işlemi tamamlayın.

Bu yöntem yüksek ihtimalle sorununuzu çözecektir. Eğer işe yaramazsa, uygulayabileceğiniz bir yöntem daha var.

E-posta ile Instagram Şifrenizi Sıfırlayın

Eğer konu Instagram şifrenizi yenilemekse, şifre yenileme bağlantısının çalışmadığı zamanlarda farklı bir yöntemi deneyebilirsiniz. Instagram, şifrenizi değiştirebilmeniz veya sıfırlamanız için pek çok seçenek sunmaktadır. Bunun en basit çözümü, şuradaki bağlantıya tıklayarak e-posta adresinize Instagram’a giriş yapabilmenizi sağlayacak bağlantıyı açmak olacak.

Eğer e-posta adresinizi unuttuysanız veya e-postanıza ulaşmakta zorluk yaşıyorsanız, şuradaki makalede yer alan pek çok seçenekten birisini uygulayabilirsiniz.

Facebook ile Instagram Hesabını Birbirine Bağlayın

Yeni Instagram ve Facebook kullanıcılarının hesapları varsayılan olarak birbirleriyle zaten bağlı oluyor. Fakat eski bir kullanıcıysanız, iki hesabın da birbiriyle bağlı olduğundan emin olmalısınız. Yoksa Instagram şifre yenileme linkinin açılmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesabınızı Hesaplar Merkezi‘ne eklemek için şu adımları izleyin:

 • Telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın.
 • Profilinize gitmek için sağ alt köşede bulunan profil resminize dokunun.
 • Şimdi sağ üst köşedeki çark şeklinde görünen Ayarlar simgesine dokunun.
 • Ekranı aşağı doğru kaydırıp Hesaplar Merkezi‘ne dokunun.
 • Sın olarak Facebook hesabı ekle veya Instagram hesabı ekle‘ye dokunup ekranda beliren talimatları izleyin.

Son işlemle birlikte artık Instagram şifre yenileme linkinin açılması gerekiyor.

Bir Süre Bekleyin

Instagram şifre yenileme linkinin açılmaması, Instagram kaynaklı bir erişim sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple Instagram sunucularının çalıştığından emin olmalı, bir sorun varsa da bir süre beklemelisiniz. Zaman içerisinde Instagram, bu erişim sorununu muhakkak çözecektir. Eğer bir sorun olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram’ın Yardım Sayfasını Ziyaret Edin

Instagram’ın şifre yenileme linkini açamadığınız zamanlarda size yol gösterecek bazı ipuçları bulunuyor. İlk etapta bunların nerede olduğunu bulmanız biraz zor olabilir. Aradığınız cevabı bulmanızı sağlayacak bu ipuçlarının bulunduğu URL’ye şuradan ulaşabilirsiniz. Pek çok sorunun cevaplandığı bu kısmın Instagram şifre yenileme konusunda size epey yardımı olacaktır.