Instagram’da Birinin Konumu Nasıl Bulunur?

Instagram, dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Kullanıcı dostu arayüzü, kapsamlı fotoğraf ve video paylaşım yetenekleri ve dünya çapındaki insanlarla bağlantı kurulmasına izin vermesi, Instagram’ın popülerliğine katkıda bulunan özelliğinden yalnızca birkaçıdır.

Pek çok özelliğine rağmen, Instagram’da birinin konumunu veya aktivitelerini takip etmeniz gereken zamanlar olabilir.

Belki çocuğunuzun güvenliğini sağlamak isteyen bir ebeveynsiniz, belki de önemsediğiniz bir kişiyle ilgili ciddi endişeleriniz var. Sebebi ne olursa olsun, Instagram hesaplarını takip etmenin bazı yolları bulunuyor. Aşağıda Instagram takip konusunda uzmanlaşmış üçüncü taraf uygulamaları veya web sitelerini kullanabilirsiniz.

Instagram’da Birinin Konumunu Bulma Yolları

EyeZy

Gelişmiş ebeveyn kontrol teknolojisini kullanmanın her ebeveynin hakkı olduğuna inanan EyeZy, sektörün en bilinen isimlerinden birisidir. Ebeveynlerin çocuklarıyla olan iletişimini sıkı tutmaya yardımcı olmak için EyeZy, kullanıcı dostu platformları aracılığıyla kolayca erişilebilen kapsamlı özelliklere sahiptir.

EyeZy ile çocuklarınızın Instagram gibi sosyal medya platformlarındaki etkinliklerini ve konumunu gizlice izleyebilirsiniz. EyeZy, ebeveynlere çocuklarını çevrimiçi olarak güvende tutmak için ihtiyaçları olan her şeyi sağlamaktadır.

Özellikleri:

 • EyeZy, ebeveynlere en son teknolojik gelişmelere ayak uydurabilen güçlü bir ebeveyn kontrol teknolojisi sunmaktadır.
 • EyeZy ile teknoloji konusunda bilgili olmayan ebeveynler dahi çocuklarının çevrimiçi etkinliklerini kontrol altına alabilir ve güvenliklerini sağlayabilirler.
 • Diğer izleme uygulamalarının aksine EyeZy, ebeveynlerin çocuklarının Instagram etkinliklerini gizlice izlemelerine izin vermelerini sağlar.

Instagram IP Kaydedici

IP kaydediciler, Instagram kullanıcılarının konumlarını takip etmenize yardımcı olabilir. Birinin konumunu IP kaydedici kullanarak takip etmek için şu basit adımları izleyin:

 1. Mobil telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 2. Konumunu takip etmek istediğiniz kişinin hesabının bağlantısını kopyalayın.
 3. Tarayıcınızı kullanarak güvenli bir IP kaydedici web sitesine gidin. Örneğin şuradaki siteden faydalanabilirsiniz.
 4. Kopyaladığınız bağlantıyı boş kısma yapıştırın ve “URL Oluştur“a (Create URL) tıklayın.
 5. Şimdi bir IP takip bağlantısı alacaksınız.
 6. Bağlantıyı kişiye gönderin ve ondan size göstermek istediğiniz içeriği izlemesini isteyin.
 7. Kişi bağlantıya tıkladığında, yakalama web sitesine ve ardından içeriğe yönlendirilecektir.
 8. IP kaydedici, kullanıcının IP adresini arayacaktır.
 9. IP kaydedici web sitesini yenileyin ve kullanıcının IP adresi görüntülenecektir.
 10. Son olarak bir IP izleyici kullanarak IP adresini yapıştırın ve “Takip Et“e (Follow) tıklayarak konumu bulun.

Instagram Konum Bilgileri Aracılığıyla Kişinin Konumunu Bulma

Instagram’da pek çok kullanıcı, genelde gönderdikleri her fotoğraf için konumunu ekler.

Takip etmek istediğiniz kişi gönderisine bir konum eklemişse, nerede bulunduklarını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Gönderilerindeki konuma dokunarak aynı yerde çekilen diğer fotoğrafları da görebilirsiniz. Yani sadece kendilerinin değil, konumlarını paylaşan diğer kişiler de burada karşınıza çıkacaktır.

Silinen Instagram Hesabının IP Adresi Takip Edilebilir mi?

Silinen bir Instagram hesabının IP adresini takip etme imkanına sahip olmak imkansıza yakındır. Bunun sebebi ise Instagram’ın bu tür bilgileri gizli tutması ve kullanıcılarına erişim izni vermemesi nedeniyledir.

Ancak bazı durumlarda güvenilik birimleri, potansiyel suç faaliyetlerini araştırmak amacıyla böyle bilgilere erişim talep edebilirler. Böyle bir durumda güvenlik birimleri, Facebook tarafından kontrol edilen veri sunucusuna erişebilir Oradan da Instagram IP adresini bulabilirler.

Instagram, bunu talebin belirli yasal gereksinimleri karşıladığına ve verinin zararı önlemek veya potansiyel suç faaliyetini araştırmak için gerekli olduğuna inandığı durumlarda yapmaktadır. IP adresi başarıyla takip edilirse, kişinin bulunmasının olasılığı %92.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp-Anket-Oluşturma
WhatsApp Anket Oluşturma Nasıl Yapılır?