iPhone 14 Pro ile Çentik Yok Oluyor: İşte Yeni Tasarımla İlgili İlk Görüntüler

iPhone-14-Pro-Yeni-Ekran-Görüntüsü

Apple’ın iPhone 14 Pro modelleriyle birlikte çentiği kaldırması bekleniyor, fakat yeni tasarım hakkında bazı söylentiler var. İlk olarak Apple’ın tamamen ekranın altına taşınan Face ID ile bir ‘delgeç‘ tasarımı benimseyeceğini öne sürüldü. Daha sonra da bunun yerine hap şeklinde bir görüntünün yer aldığı tasarımın olacağı belirtildi.

Son olarak ekran endüstrisi danışmanı Ross Young, iPhone 14 Pro modellerinde, ekranın üst kısmında ‘delgeç’ ve hap şeklinde iki tasarım modelinin uygulanacağını söyledi. Young, delgeç görünümlü kısmın Face ID nokta projektörü için olduğunu düşünürken, hap şeklindeki oyuğun da ön kamera ve Face ID kızılötesi kamerayı barındıracağını söyledi.

iPhone-14-Pro-Yeni-Ekran-Görüntüsü-1

iPhone 14 Pro modellerinde artık ekranın altında Face ID olması beklenmiyor. Yeni tasarımla büyük olasılıkla Eylül 2022’de duyurulacak olan 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max’le birlikte tanışacağız.

Ross Young, Apple ürünlerinin ekranlarıyla yaptığı doğru tahminlerle adından söz ettiren kişidir. Geçtiğimiz yıl, yeni iPad mini’nin ana sayfa düğmesi kaldırılmış halde 8,3 inç ekrana sahip olacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Ayrıca 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun ProMotion ekranlara sahip olacağını bildiren ilk kişiler arasındaydı.