iPhone Engellenen Numaradan Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılır?

iPhone’da engellenen numaralardan gelen aramaları nasıl göreceğinizi mi merak ediyorsunuz? Üzülerek söylememiz gerekiyor ki engelleme listesindeki bir numarayı gönderdiğinizde cevapsız arama bildirimini göremezsiniz. Birinin numarasını engellediğinizde, aramaları, mesajları ve cevapsız arama bildirimleri de bu kişi kartıyla birlikte engellenir.

Şimdi asıl konu, iPhone’da engellenen numaralardan gelen cevapsız aramaları nasıl göreceğiniz. Engelleme listenizdeki bazı aramaların önemli olduğunu düşünüyorsanız, tek çözüm önce o numaranın engelini kaldırmaktır. Bunu yaptığınızda numara otomatik olarak beyaz listeye alınacaktır. Artık bu kişi numarasından düzenli aramalar, mesajlar ve cevapsız aramalar alacaksınız.

iPhone’da Engellenen Numaralardan Gelen Aramaları Görme Adımları

Daha önce de açıkladığımız üzere engellenenler listenizde yer alan herhangi bir numaradan cevapsız arama uyarıları, mesajlar veya aramalar alamazsınız. Olması gereken de budur. Bir numarayı engellemek, o numarayla hiçbir şekilde işiniz olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte bir numara önemli görünüyorsa, iPhone’unuzdaki engelini kaldırabilirsiniz. Aşağıda, cevapsız aramalarını almak için önce bir numaranın engelini nasıl kaldıracağımızı göreceğiz.

iPhone’da Bir Numaranın Engelini Kaldırma

İlk adım olarak iPhone’unuzdaki ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasına gitmelisiniz. Burada Telefon seçeneğini göreceksiniz. Daha fazla seçenek almak için dokunun. Engellenen Kişi seçeneğini bulmak için menüyü aşağı kaydırın.

Engellenen kişi seçeneğine dokunduğunuzda engellenen kişiler listesine yönlendirileceksiniz. Engeli kaldırmak istediğiniz belirli bir engellenmiş kişinin soluna kaydırın. Bunu yaptığınızda size engeli kaldırma seçeneği sunulacaktır. Numaranın engelini kaldırmak için dokunun.

iPhone’da bir kişinin engelini kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlardır:

  • iPhone’unuzdaki ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını başlatın.
  • Menüde Telefon seçeneğini bulun ve dokunun.
  • Menüyü aşağı kaydırırken Engellenen Kişi seçeneğine dokunun.
  • Engellenen Kişi sayfası size daha önce engellediğiniz kişilerin bir listesini verecektir.
  • Engelini kaldırmak istediğiniz engellenmiş kişiyi sola kaydırın.
  • Kaydırma engeli kaldırma seçeneği sunacaktır.
  • Belirli bir kişinin engelini kaldırmak için dokunun.

Bu teknik hem iPhone hem de iPad ile uyumludur. Bir numara engelleme listesinden çıkarıldıktan sonra, bu kişiden gelen cevapsız aramaları, mesajları ve telefon görüşmelerini düzenli olarak alabilirsiniz. Bu, iPhone’da engellenmiş numaralardan gelen cevapsız aramaları nasıl göreceğiniz sorusunu tek bir şekilde yanıtlar. Engeli kaldırılan numarayı gerektiğinde tekrar engellenenler listesine gönderebileceğinizi unutmayın.

iPhone’da Engellenen Numaralardan Gelen Aramaları Görme | Hızlı Adımlar

Tek bir cümleyle, iPhone’da engellenen numaralardan cevapsız çağrıları almanın en iyi yolu, başlangıçta belirli bir numaranın engelini kaldırmaktır. Bu, bildirimleri görmenize yardımcı olacaktır. Bir numaranın kilidini açma işlemi daha önce açıklanmıştır.

Bir kişinin engeli kaldırıldıktan sonra otomatik olarak cihazın normal Kişiler listesine yerleştirilir. Artık bu numaradan düzenli olarak cevapsız çağrı, arama veya mesaj alırsınız.

Ancak engelleme listenizdeki bir kişinin sizi aramaya çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin bir yolu vardır. Arama kaydı size iPhone’unuzdaki engellenen numaranın verilerini göstermeyecek olsa da, farklı mobil kariyerler farklı arama engelleme yöntemleri sunar. Tipik olarak, engellenen herhangi bir arayan sizi aramaya çalışırsa, ‘Engellendi’ olarak gösterilir. Bu durum size bildirilir ve telefonunuzun arama geçmişinde veya sesli postasında saklanır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
CMD ile Windows Etkinleştirme Nasıl Yapılır?