Minecraft Live Etkinliğinde Oyuncuları Çıldırtan Duyuru: Çamur ve Kurbağa Geliyor

Minecraft, oyunla ilgili yeni gelişmeleri aktardığı Microsoft Live 2021 etkinliğini dün gece sonlandırdı. Etkinlik, her zaman olduğu gibi gelecekteki güncellemeler ve oyun içeriği hakkındaki haberlerle doluydu. Aslında oyunla ilgili çok detaylar var fakat oyuncuları en çok iki gelişme heyecanlandırdı: Çamur ve kurbağalar.

Minecraft’a çoğu kişinin uzun zamandır beklediği ‘çamur’ geliyor. Tıpkı gerçek hayattaki gibi işleyecek şekilde toprağa biraz su katıyorsunuz ve hoop, çamuru oluşturdunuz. Oluşturduğunuz çamuru blok haline getirmek için de kuru ve güneşli bir alana bırakmanız gerekecek.

Minecraft’ta çamurla birlikte kurbağalar da göreceksiniz. Oldukça tatlı görünen kurbağaların ses çıkardıkları sırada boğazlarının genişlemesi de bir hayli hoş olmuş. Oyuncular, paylaşımın aldığı ‘favori’ sayısından da belli olduğu üzere kurbağaların gelmesine epeyce sevinmişe benziyorlar.

Minecraft, Kasım Ayında Xbox Game Pass for PC’ye Geliyor

Oyunun geliştiricisi Mojang, oyuncuları memnun edecek bir başka gelişmeyi daha duyurdu. Kasım 2021’den itibaren Minecraft Dungeons’ın yanı sıra Java ve Bedrock sürümleri de Xbox Game Pass’e dahil olacak. Bu iki sürüm arasındaki farkı şöyle açıklayabiliriz: Java, özellikle modlama için oldukça uygun bir sürüm. Bedrock ise platformlar arası oyun için daha iyidir. Fakat Mojang, Java ve Bedrock arasında platformlar arası oynamanın hala mümkün olmadığını belirtti.