Netflix’ten Çocuklar İçin Yeni Kısa Videolar Özelliği: ‘Kids Clips’

netflix-kids-clips-kisa-video

İzleyici portföyünü geliştirmek isteyen Netflix, çocukları da platforma çekmeyi planladığı Kids Clips adındaki bir özellik yayınlayacak. Çocukların içerikleri görüntülemesini hedefleyen Netflix, Çocuklar bölümünde popüler filmlerden ve şovlardan kısa videolar gösterecek. İlk olarak iOS kullanıcılarının deneyimine sunulacak özelliğin ilerleyen haftalarda Android’e de gelmesi bekleniyor.

Özellikle ilgili ilk göze çarpan kısım, videolar dikey değil yatay şekilde görüntülenecek. Bildiğiniz üzere TikTok ve Instagram Reels’te videolar dikey şekilde görüntüleniyorlar. Yine de Netflix’in bu alışkanlıklardan farklı şekilde videoları yatay göstermesi sorun olmayacaktır. Zira Netflix’in mobil kullanıcıları zaten videoları (genelde( yatay olarak izliyorlar. Bu arada videolar, 10 ila 20 arasında bir sayıda sınırlandırılacak.

netflix-kids-clips

Peki Netflix ne oldu da böyle bir özellik geliştirme ihtiyacı hissetti? Şirket, geçtiğimiz kazanç raporlarında kendilerine en güçlü rakip olarak TikTok’u göstermişti. TikTok’un kısa video tüketimini milyonlarca gence aşılaması, Netflix’e de bu anlamda bir adım attırmak zorunda kaldı. Peki şirket yeni özelliğin faydasını görecek mi? Özelliğin daha geniş çapta kullanıma sunulup geri dönüşün nasıl olduğunu öğrenmeden bu soruyu cevaplamak biraz zor olacak.

Kids Clips, ilk olarak bu hafta içerisinde ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve İspanyolca konuşulan Latin Amerika gibi pazarlarda piyasaya çıkacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Google Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?