Snapchat Toplu Snap Atma | En İyi 5 Yöntem

Snapchat’te toplu olarak Snap göndermenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi yol, bir kısayol oluşturmaktır. Aşağıda, kısayol dahil olmak üzere Snapchat’te arkadaşlarınıza toplu olarak Snap atabilmenin yollarını öğreneceksiniz.

Snapchat Toplu Snap Atma Nedir?

Snapchat toplu Snap gönderme, üçüncü taraf bir uygulama veya işlemi otomatikleştiren komut dosyası kullanarak aynı anda birden çok alıcıya Snap gönderme işlemini ifade eder. Bu yöntem, kullanıcıların her alıcıyı manuel olarak seçmesine gerek kalmadan aynı Snap’i birden fazla kişiye göndermesine olanak tanır.

Toplu Snap gönderimini otomatikleştirdiğini iddia eden bazı üçüncü taraf uygulamaları ve komut dosyaları mevcut. Bununla birlikte bu araçları kullanmanın Snapchat’in hizmet şartlarına aykırı olduğunu ve hesabınızın kalıcı olarak yasaklanmasına neden olabileceğini unutmayın. Snapchat aynı anda Snap görüntü gönderebileceğiniz alıcı sayısını da maksimum 32 ile sınırlamaktadır.

Snapchat Toplu Snap Atma Yöntemleri

Snapchat Kısayollarını Kullanın

Snapchat’te Snap gönderirken, ekranda Kısayollar olarak bir seçenek göreceksiniz. Ardından şu işlemleri takip edin:

 • Ekranda beliren Kısayollar‘a ardından da Yeni Kısayol‘a dokunun.
 • Sonra ekrandaki emojilerden birisini seçerek kısayolu oluşturun. Tümünü seçmek için tüm kişilerin adlarına, sonra da Kısayol Oluştur‘a dokunun.
 • Bu işlemle birlikte kısayolu oluşturmuş oldunuz.
 • Şimdi göndermek istediğiniz Snap’e geçin ve ardından oluşturduğunu kısayola dokunun.
 • Snap’i kısayolda bulunan herkese göndermek için gönder simgesine dokunun.

Oluşturduğunuz kısayola daha sonra yeni kişileri ekleyebilir veya mevcut kişileri listeden kaldırabilirsiniz.

Snapchat Grubu Oluşturun

Bir Snapchat grubu oluşturarak da toplu olarak Snap gönderebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol şöyle:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Arkadaşlar bölümüne gidin ve yeni bir sohbet oluşturmak için sohbet simgesinin sağ üst köşesine dokunun.
 • Gruba eklemek istediğiniz kişilerin adlarına dokunun. Aynı anda en fazla 31 arkadaş ekleyebilirsiniz.
 • Birebir sohbet gibi bu şekilde metin dışında farklı yollarla iletişim kurabilirsiniz. En sol kısımda telefonunuzdan gönderebileceğiniz fotoğraflarınız bulunuyor. En sağda da emojiler ve Bitmojiler var.
 • Göndermek için üzerine bir kez dokunun.

Snapchat’te Birden Arkadaş Seçerek Snap Gönderin

Snapchat’te favori olan birden fazla arkadaşınıza Snap gönderebilirsiniz. Bu yalnızca Android cihazlarda yapılabilir. Öncelikle şuradaki APK dosyasını indirip ardından aşağıdaki talimatları uygulamalısınız:

 • Xposed isimli APK dosyasını cihazınıza yükledikten sonra kurulumunu gerçekleştirin.
 • Ardından çalışması için Snapchat uygulamasını kapatıp tekrar başlatın.
 • Şimdi tüm arkadaşlarınızı bir kerede seçebilmeniz için Snapchat’inize fazladan bir kutu seçeneği eklenecek.
 • Buradan Snap göndermek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin.

Phantom for Snapchat ile Toplu Snap Atma

Yalnızca iOS cihazlar için çalışan Phantom for Snapchat, toplu olarak Snap atabilmenize olanak tanıyor. Bunun için öncelikle şuradaki bağlantıdan programı cihazınıza indirmelisiniz. Ardından yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Snapchat Phantom uygulamasını indirip ardından cihazınıza kurun.
 • Snapchat Phantom uygulamasını açın ve oturum açmak için Snapchat hesap bilgilerinizi girin.
 • Daha sonra kamera ekranının sağ tarafına kaydırarak sohbet bölümüne gitmeniz gerekecek.
 • Fotoğraf çekmek için kamera düğmesine dokunun.
 • Snap’i çektikten sonra Snap’i Gönder (Send Snap) seçeneğini seçin.
 • Ardından tüm arkadaşlarınızı işaretlemek için Hepsini İşaretleyin‘e (All to mark) tıklayın veya Snap’i göndermek istediğiniz birkaç arkadaşınızı manuel olarak işaretleyin.
 • Son olarak Snap’i göndermek için kağıt uçak simgesini seçin.

Chatte Birden Fazla Snap Gönderin

Chatte birden fazla fotoğraf da gönderebilirsiniz. Snapchat hikayelerinin aksine bu yöntemde 100 fotoğraf/video seçemezsiniz. Bir sohbette yalnızca 10 fotoğraf/video gönderebilirsiniz.

Aşağıda arkadaşlarınıza birden fazla snap’i aynı anda nasıl göndereceğinizi adım adım görebilirsiniz:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Sağa kaydırarak sohbet bölümünü açın veya ekranınızın altında bulunan sohbet simgesine dokunun.
 • Snap göndermek istediğiniz herhangi bir arkadaşınızın adına dokunun (Bitmoji simgesine dokunmak profillerini açacaktır).
 • Sohbet penceresinin sağ alt köşesindeki Galeri simgesine dokunun.
 • Bir tek fotoğrafa bir kez dokunun ve mavi onay işaretiyle vurgulanacaktır. Fotoğrafları/video’ları seçmeye devam edebilirsiniz. Unutmayın, bir seferde yalnızca 10 fotoğraf/video gönderebilirsiniz.
 • Snap’leri arkadaşlarınıza göndermek için gönder düğmesine (Sağ ok) dokunun.”

Aynı Anda Kaç Kişiye Snap Gönderebilirim?

Bir kerede yaklaşık 100 kişiye aynı anda Snap gönderebilirsiniz. Tek tek gönderebilmenin yanında tek bir dokunuşla 100’den fazla kişiye Snap gönderme imkanına sahipsiniz. Xposed adlı APK’yı indirdikten sonra burada “SnapAll” isimli bir kısım göreceksiniz. Ardından üzerine bir kez dokunarak modüllerden Snapall’ı Etkinleştir‘e (Activate Snapall) geri dönün. Ardından “Soft Reboot” yazılı kısma dokunun. Bu mod, Snapchat’te aynı anda 100’den fazla arkadaşınızı seçmenize olanak tanır.

Bir Günde Kaç Snap Gönderebilirim?

Snapchat, bir kişiye bir günde gönderebileceğiniz maksimum Snap sayısı konusunda bir sınırlamada bulunmuyor. Ancak uygulama içerisinde herhangi bir etkinliği aşırıya kaçarsanız veya herhangi bir özelliği arada boşluk bırakmadan çok fazla kullanırsanız, bu bir bot etkinliği olarak kabul edilerek hesabınız Snapchat tarafından kısıtlanabilir.

Bu nedenle her seferinde yalnızca birkaç Snap göndermeli ve ardından tekrar Snap göndermeye başlamadan önce bir süre ara vermelisiniz. Ayrıca bir gün içinde birine çok fazla fotoğraf göndermek de Snapchat’in dikkatini olumsuz bir aktivite olarak çekebilir.

Snap Gönderdikten Sonra SnapStreak Başlar mı?

Çoğu kullanıcı, bir arkadaşına Snap gönderdikten sonra SnapStreak’in başlayıp başlamayacağı konusunda bir fikre sahip değil. Eğer düzenli bir Snapchat kullanıcısıysanız, muhtemelen sık sık sohbet ettiğiniz bir veya daha fazla kişi vardır. Siz ve arkadaşınız bir SnapStreak içerisindeyseniz, bu art arda üç günden fazla birbirinizle Snap’leştiğiniz anlamına gelmektedir. Yani SnapStreak’in başlaması için en az üç gün birbirinizle etkileşim halinde olmalısınız.

Snapchat Snap Atma Hakkında Bazı İpuçları

Snapchat’te snap atmak için göz önüne alabileceğiniz bazı ipuçları bulunuyor. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

Filtre ve lens kullanın: Filtreleri ve lensleri ile bilinen Snapchat’in bu özellikleri kullanmayı unutmayın. Filtreler, fotoğraflarınıza eğlenceli ve yaratıcı bir dokunuş katarken, lensler ise yüzünüzü farklı şeylere dönüştürebilmenize yardımcı olur.

Fotoğraflarınız üzerine çizim yapın veya yazı yazın: Fotoğraflarınıza yazı, çizim veya emoji eklemek için uygulamanın araçlarını kullanabilirsiniz. Bu da snaplerinize kişilik katmak ve fotoğraflarınızı öne çıkarmak için iyi bir yoldur.

Fotoğraflarınıza müzik ekleyin: Müzik ile ilgili çıkartmalar kullanarak fotoğraflarınıza müzik ekleyebilirsiniz. Böylelikle fotoğraflarınızın görüntüsünü ayarlayabilir veya kişisel dokunuşlar yapabilirsiniz.

Coğrafi filtreleri kullanın: Coğrafi filtreler, Snapchat’te sadece belirli konumlarda kullanılabilen özel filtrelerdir. Bu filtreleri, arkadaşlarınıza nerede olduğunuzu göstermek için kullanılabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat arkadaş listemde olmayan kişilere toplu snap gönderebilir miyim?

Hayır. Sadeece Snapchat arkadaş listenizdeki kişilere toplu Snap gönderebilirsiniz. Dilerseniz kullanıcı adlarını arayarak veya Snap kodlarını kullanarak yeni arkadaşlar ekleyebilirsiniz.

Snap’lerimin herkese gittiğinden nasıl emin olabilirim?

Snapchat, Snap’lerin gönderilmesiyle ilgili bir onay sistemine sahip değildir. Dolayısıyla tüm alıcıların Snap görüntülerini alıp almadığından emin olamazsınız. Ancak bir alıcı Snap’inizi açtığında, adı sohbet geçmişinizde Snap’in yanında listelenir.