PlayStation Now Kalkıyor: Sony, Xbox Game Pass’e Rakip Oluyor

Sony-Xbox-Game-Pass-Rakip-Spartacus

Sony, gelen raporlara göre Xbox’a rakip olacak bir Xbox Game Pass hizmeti üzerinde çalışıyor. Bloomberg’in edindiği bilgilere göre PlayStation sahipleri, modern ve klasik oyunlardan oluşan bir kütüphaneye erişim sağlayacaklar. Bu kütüphane için de aylık ücret ödeyecekler. “Spartacus” kod adlı bu hizmet, Xbox’ın popüler Game Pass hizmeti için kullanılan modelin aynısı olacak.

Yeni abonelik hizmeti, oyunculara 3 farklı seçenek sunacak. İlki, her ay bazı ücretsiz oyunlarla birlikte gelen PlayStation Plus ile aynı avantajları içerecek. İkincisi ile Game Pass gibi oyun kataloğuna erişim sağlanacak. Üçüncü seçenek ise demolar ve PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını içeren daha büyük bir kitaplık olacak.

Sony-Xbox-Game-Pass-Rakip-Spartacus-1

Yeni hizmetin 2022’nin bahar aylarında duyurulması planlanıyor. Bu hizmet ile birlikte PlayStation Now ile PlayStation Plus, kademeleri olarak kaldırılacaklar.

Sony’nin neden böyle bir hamle yaptığını anlamak aslında pek zor değil. Xbox’ın abonelik hizmeti Xbox Game Pass, Ocak 2021 itibarıyla 18 milyondan fazla aboneye sahip. Sony de oyun dünyasındaki bu pastadan olabildiğince agresif bir şekilde faydalanmaya çalışacak. Xbox Game Pass, Türkiye’de bilgisayar için 29,99 TL, konsol için 29,99 TL, Ultimate için de 44,99 TL’lik abonelik fiyatlarına sahip. Sony de benzer bir fiyatlandırma politikası uygularsa, Xbox’ın şimdiden büyük bir rakibi var diyebiliriz.