STEPN Aktivasyon Kodu Nasıl Alınır?

STEPN, egzersiz yaptığınız sırasında kat ettiğiniz mesafenin kaydını tutan, Strava gibi diğer aktivite izleme uygulamalarına benzer bir fitness uygulamasıdır. Ancak STEPN ile kullanıcılar bunu yaptıkları sırada kripto para kazanabiliyorlar.

STEPN Nedir?

STEPN, temelde çeşitli faktörlere bağlı olarak, sonunda paraya dönüştürebileceğiniz bir egzersiz uygulamasıdır. Yani sizi hareket etmeye teşvik ederek kripto para kazanmanızı sağlıyor. Fakat bu oyunu oynayabilmeniz için STEPN aktivasyon koduna sahip olmanız gerekiyor. Bunun sebebi ise uygulama geliştiricilerinin gelen tepkiler nedeniyle günlük kayıt sayısını sınırlamaya çalışmasıdır.

STEPN Nasıl Çalışır?

Tıpkı diğer fitness uygulamaları gibi STEPN ile tek yapmanız gereken şey, yürüyüşe veya koşuya başlamadan önce uygulamayı açmak. İlk olarak Solo modu seçeceksiniz ki şu anda geliştirme aşamasında olan iki modu daha bulunuyor. Uygulama, hareketinizi izlemek adına GPS kullandığı için koşu bantları veya eliptik gibi yerlerde uygulamadan faydalanamazsınız. Yani egzersiz yaparken muhakkak dışarı çıkmalısınız.

Egzersiz yapmaya başlamadan önce kendinize en uygun dijital spor ayakkabıyı belirlemelisiniz. Hızınız seçtiğiniz spor ayakkabının aktivite aralığını aşarsa veya altına düşerse token kazanamazsınız. Bu sebeple ayakkabılarınızı dikkatli seçmelisiniz.

Egzersiz yaptığınız süre boyunca her dakika için uygulamanın oyun içi para birimi olan GST (Green Satoshi Token) kazanacaksınız. Uygulama, doğal hareketi algılamaya yönelik olduğu için egzersiz hedeflerinizi aldatmak adına e-scooter gibi araçlardan faydalanmaya kalkmayın. Zira uygulamanın çok sayıda hile önleme mekanizması bulunuyor. Kazanç süreniz da uygulamayı kullandığınız süre ve tek seferde GST kazanabileceğinizi belirleyen enerjiniz ile sınırlandırılmaktadır. Enerjinizin ne kadar olduğu, dijital spor ayakkabınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Uygulamada ne kadar çok spor ayakkabı kullanırsanız, o kadar uzun süre hareket ederek GST kazanabilirsiniz. Örneğin üç spor ayakkabınız size dört enerji veya 20 dakikalık kazanma süresi kazandıracakken, dokuz spor ayakkabı ise dokuz enerji veya 45 dakikalık kazanma süresi kazandırır. Daha yüksek kalitede spor ayakkabılar kullandığınızda ise daha fazla enerji kazanırsınız.

STEPN Kullanmadan Bilmeniz Gerekenler

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı detaylardan bahsetmek gerekirse:

  • STEPN aktivasyon kodu oluşturucu uygulaması diye bir şey yoktur. Bunların kesinlikle spam ve sizi ağınıza düşürerek para koparmaya çalışan virüs yazılımlar olduğunu unutmayın.
  • STEPN kullanıcılarının $GMT ve $GST biriktirebilmeleri için bir NFT spor ayakkabı sahibi olması veya kiralaması gerekiyor. Başka bir ifadeyle eğer bir NFT’niz yoksa alacağınız davetiye kodu işe yaramayacaktır.
  • Alanınca uzman pek çok kişi STEPN’in bir PONZI planı olduğunu iddia etse de Axie Infinity ve diğer P2E oyunlarında olduğu gibi geleceği parlak bir proje olarak görülüyor.
  • STEPN uygulamasına ne kadar çok kişi katılırsa, kazanacağınız ödül de o kadar az olur.
  • Bir STEPN NFT ayakkabı satın almadan önce matematiğinizi iyi yapmalı veya başka bir oyuncudan kiralamayı deneyebilirsiniz.
  • STEPN’in ekonomisinin devam edeceğinin garantisi olmasa da çoğu kullanıcı, projeye güvenerek yatırımını buna göre yapıyor.

STEPN Aktivasyon Kodu Alma Yolları

Bir STEPN aktivasyon kodu bulmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Fakat her kodun benzersiz olduğunu ve yalnızca bir kez kullanılabileceğini unutmayın.

Bir Arkadaşınızdan Kod İsteyin

Eğer etrafınızda STEPN aktivasyon koduna sahip olan bir arkadaşınız varsa, ondan böyle bir talepte bulunabilirsiniz. Bununla birlikte Twitter, Reddit gibi platformlarda ilgili aramalar yaparak da bu kodları ücretsiz veren kişi veya gruplarla iletişime geçebilirsiniz.

Discord’dan STEPN Aktivasyon Kodu Alma

Bu işlem, STEPN’in resmi Discord sunucusuna katılmayı gerektiriyor. Tabii halihazırda kod bekleyen binlerce kullanıcı olduğu gerçeği de var. Yine de bir tane STEPN aktivasyon kodu almanın en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz. Her kodun yalnızca bir kullanıcı için geçerli olduğunu unutmayın.

Discord’dan STEPN aktivasyon kodu almanın iki yolu şunlar:

  • STEPN, her 15 dakikada bir #activation-code kanalında on aktivasyon kodu (günde toplam 960 kod) paylaşıyor. Buradan bir kod edinebilirsiniz.
  • Ayrıca diğer kullanıcılardan #-activation-code-sharing adlı paylaşım kanalından da STEPN kodu bulabilirsiniz.

Telegram’dan STEPN Aktivasyon Kodu Alma

İkinci yöntem olarak STEPN Telegram grubuna katılarak STEPN aktivasyon kodunu ücretsiz olarak alabilirsiniz. STEPN’in resmi İngilizce grubuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Aktivasyon kodlarını ise şuradaki adrese giderek alabilirsiniz.

Öncelikle bir Telegram hesabınız yoksa onu edinmeniz gerekecek. Ardından katılacağınız Telegram grubunda STEPN uygulamasıyla ilgili güncellemelere, haberlere ve duyurulara ulaşacaksınız. Elbette grupta her gün aktivasyon kodları da veriliyor.

Gruba katıldıktan sonra iğne simgesine dokunmalısınız ki mesajları yalnızca sabitlenmiş mesajlara göre filtreleyebilesiniz. Bunu yapmalısınız çünkü grupta çok fazla mesaj var.

İğne simgesine dokunduktan sonra etkinleştirme kodu bağlantısı bulana kadar ekranı yukarı doğru kaydırın. Bulduğunuz aktivasyon kodu bağlantısına tıklayıp CAPTCHA‘yı tamamladıktan sonra kodu kopyalayın ve uygulamaya yapıştırın. “Aktivasyon Kodu kalmadı” şeklinde bir bildirim alırsanız, başka bir bağlantı beklemeniz gerekecek.

Bağlantıların her gün Türkiye saati ile 06:00’da gönderileceğini unutmayın. Yani Telegram üzeriden ücretsiz STEPN aktivasyon kodu elde edebilmeniz için biraz erken kalkmanız gerekecek.

Sosyal Medya Platformları Üzerinden Bir Kod Alın

Eğer Telegram veya Discord’a aşina birisi değilseniz, endişelenmenize gerek yok. Aktivasyon kodunuzu hala Facebook, Twitter ve Reddit gibi diğer sosyal medya platformları üzerinden alabilirsiniz.

Twitter için #StepnActivationCode etiketini kullanarak bir kod arayabilirsiniz. Arama sonuçlarından “Popüler” veya “En Son” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Facebook için en aktif STEPN Facebook gruplarına katılarak kodlarını paylaşan kişileri arayabilirsiniz. Ayrıca Reddit üzerinden de r/StepN sayfasını ziyaret ederek toplulukta yer alan diğer Reddit kullanıcılarından bir kod alabilirsiniz.

STEPN Aktivasyon Kodu Günlük Limit

Gönderilen bu aktivasyon kodlarının günlük limiti bulunuyor. Hem Discord hem de Telegram gruplarında dağıtılan STEPN aktivasyon kodlarının limiti 1000‘er adet. Yani her iki platform, toplam 2000 STEPN aktivasyon kodu dağıtıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
oppo-7-serisi-fiyati-ozellikleri
Muhteşem Kameralara ve Yüksek Fiyatlara Sahip OPPO Reno7 Ailesi Duyuruldu