Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma | 3 Yöntem

Gmail ile bir hesap oluştururken, bu işlemi bir insan tarafından gerçekleştirildiğinden emin olmak için telefon numarasının kullanımını şart koşar. Yani bir kişinin Gmail hesabı varsa, aynı zamanda bir telefon numarası da var demektir.

Peki Gmail’in telefon numaralarına dayalı bir arama özelliği var mı?. Maalesef hayır. Gmail’in arama çubuğuna bir telefon numarası girerek bir Gmail hesabı bulamazsınız. Gizlilik odaklı bu yaklaşım sayesinde telefon numaralarının, kötü niyetli kişilerin ellerine geçmesi engellenir.

Dolaylı Yollarla Gmail Hesabı Bulma

Gmail’in bir arama özelliğinin olmadığından bahsetmiştik. Fakat bir telefon numarasını bir Gmail hesabıyla ilişkilendirmek için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz. Peki bunlar nelerdir?

Google Ekosistemini Kullanın

  Google Kişiler özelliğini kendi hesabınızla senkronize ettiyseniz ve Gmail hesabını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarası da Google profiliyle ilişkilendirilmişse, Google Kişiler’de numarayı aradığınızda kişinin adını görebilirsiniz.

  Ayrıca telefon numarası ile bağlantılı olabilecek diğer Google hizmetlerine de göz atabilirsiniz. Örneğin numaranın Google Fotoğraflar paylaşılan albümlerinizde veya Google Drive paylaşılan belgelerinizde görünüp görünmediğini kontrol edin.

  Kişi Arama Motorlarını Kullanın

   Piyasada Pipl gibi bazı popüler kişi arama motorları bulunuyor. Burada sosyal medya profilleri gibi pek çok kaynaktan gelen veriler bulunur. Direkt olarak bir Gmail adresini göstermeseler de, sizi mail hesabına götürebilecek püf noktaları sunabilirler.

   Alternatif Yöntemler

   Kişinin telefon numarasını biliyorsanız, ona bir mesaj göndererek veya direkt olarak arayarak Gmail hesabının ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

   Bunun dışında bu kişinin e-posta adresi, telefonunuzda Gmail hesabı ile kayıt gerektiren bir uygulamada görünebilir. Kişisel bir deneyim olarak bahsedeceğim bu yöntemde, örneğin yemek uygulamaları kullanıyorsanız, her birinin profil bilgilerinin yer aldığı kısma göz atın. Burada kişiye ait adres, telefon numarası ve Gmail adresi gibi bilgiler bulabilirsiniz.

   Son olarak telefon numarası üzerinden kendisine bir ‘kargo’ göndereceğinizi fakat bunun için mail hesabına ihtiyacınızın olduğuna yönelik bir pembe yalan söyleyebilirsiniz. Eğer bu isteğinize karşılık gelirse, kişinin Gmail hesabını da öğrenmiş olursunuz.

   Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

   Bir kişinin Gmail hesabını öğrenebilmek için çeşitli yöntemlere başvurulabilir fakat bu isteğinizi makul bir sebebe dayandırmalısınız. Eğer bu kişinin Gmail hesabını farklı amaçlarınız için öğrenmek istiyorsanız, bu isteğinizden vazgeçmenizi öneririz. En makul yöntemin, kişiyle direkt olarak iletişime geçerek Gmail hesabını öğrenmek istediğinizi söylemektir. Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz yöntemler de istediğiniz bilgiye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.