Tradingview Pro Ücretsiz Kullanma Nasıl Yapılır?

TradingView Premium’in ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Bu sürüm, kullanıcılara platformun temel grafik çizme ve analiz yeteneklerine erişim sağlar. Aksi takdirde daha gelişmiş özelliklere ve verilere erişmek için pahalı planlardan biri için ödeme ypamanız gerekmektedir. Aşağıda TradingView premium ücretsiz elde etme için alternatif seçenekler göreceksiniz.

Tradingview Pro Nedir?

TradingView Pro, daha güçlü entegre ticaret araçlarını kilitleyen, reklamsız ve sosyal ağa erişim sağlayan bir platformdur. Pro sürümü ile kullanıcılar her sekmede maksimum iki grafik açabilirler. Kullanıcılar, 5 grafik düzenini kaydedebilir ve özel zaman aralıklarını kullanabilirler. Ayrıca çubuk tekrarı tüm zaman dilimleri için mevcuttur. Grafiklerdeki tarihçesel yıllık finansal veriler artık 20 yıl veri içerir.

Kullanıcılar her bir grafikte 5 gösterge uygulayabilir, sınırsız sayıda özel ticaret göstergesi şablonunu kullanabilir, hacim profili göstergelerini kullanabilir ve fiyat, stratejiler, çizimler veya göstergeler üzerinde 20 uyarı uygulayabilir.

TradingView Pro, ayrıca otomatik yenileme, veri dışa aktarma ve tüm zaman dilimlerinde ekranlar gibi daha fazla hisse tarama özelliğini destekler. Hızlı veri akışı, 50’den fazla borsada ek gerçek zamanlı veriye abone olabilme ve birden çok gelişmiş izleme listesi artık dahil edilmiştir.

Tradingview Pro Ücretsiz Kullanma Yolları

Broker Entegrasyonlarından TradingView Premium Ücretsiz Kullanma

TradingView premium almanın en iyi yolu broker entegrasyonları aracılığıyla elde etmektir. Bazı çevrimiçi brokerlar, TradingView’e erişim sağlar ve hizmetlerinin bir parçası olarak TradingView premium ücretsiz veya indirimli erişim sunabilir.

Upstox, Hindistan’da popüler bir çevrimiçi indirim brokerı olarak, kullanıcılarına TradingView Premium’a ücretsiz erişim imkanı sunmaktadır. Upstox aracılığıyla TradingView premium ücretsiz almak için takip edebileceğiniz adımlar:

 • Upstox hesabı açın: TradingView Premium ücretsiz almak için aktif bir Upstox hesabınızın olması gerekmektedir. Upstox web sitesini ziyaret ederek hesap açma sürecini tamamlayabilir veya buradan Upstox hesabı açarak TradingView Premium’a ücretsiz erişim elde edebilirsiniz.
 • Upstox Pro’yu indirin ve kurun: Upstox Pro, Upstox’un ticaret platformudur. Upstox web sitesinden bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilir ve kurabilirsiniz.
 • Upstox Pro’ya giriş yapın ve TradingView Premium’a erişin: Upstox Pro’yu kurduktan sonra Upstox hesabınıza giriş yapın ve “Araçlar” (Settings) bölümüne gidin. TradingView simgesine tıklayarak TradingView Pro platformunu başlatın.
 • TradingView Premium’u ücretsiz kullanmaya başlayın: TradingView Premium’u kullanarak gelişmiş grafik çizim ve analiz araçlarına erişebilir, özel göstergeler ve stratejiler oluşturabilirsiniz.

TradingView Premium Ücretsiz Deneme

TradingView, daha gelişmiş araçlar ve verilere ihtiyaç duyanlar için aylık veya yıllık bir ücret karşılığında erişilebilen çeşitli ücretli planlar sunmaktadır. Ancak bu ücretli planlara ücretsiz veya indirimli erişim sağlamanın birkaç yolu da bulunmaktadır.

TradingView, temel grafik çizme ve analiz araçlarına erişim sağlayan ücretsiz bir sürüm sunmaktadır. Bu sürüm, teknik analize yeni başlayanlar veya gelişmiş özelliklere veya verilere erişime ihtiyaç duymayanlar için harika bir seçenek olabilir.

TradingView’ın ücretsiz deneme sürümünden faydalanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Bu deneme, platformda mevcut olan tüm gelişmiş özellikleri ve verileri 30 gün boyunca test etmenizi sağlar. Bu süre içinde, TradingView’ın ticaret veya yatırım ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Tavsiye Programı Aracılığıyla TradingView Premium | Ücretsiz

TradingView’ı ücretsiz elde etmenin bir başka yolu da arkadaşlarınızı platforma davet etmektir. TradingView’ın bir tavsiye programı bulunmaktadır. Bu tavsiye programı her bir arkadaşınızın platforma kaydolması durumunda ücretsiz bir hizmet ayı kazanmanıza olanak tanır. Bu stratejiden büyük fayda sağlayabilecek olanlar, zaten diğer yatırımcılarla bağlantıya sahip olanlardır.

TradingView premium free elde etmek için arkadaşlarınızı TradingView’a yönlendirerek TradingView’ın tavsiye programını kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için şu adımları izlemelisiniz:

 • Henüz hesabınız yoksa bir TradingView hesabı oluşturun. TradingView web sitesinde ücretsiz bir hesap için kaydolabilirsiniz.
 • Ardından TradingView referans sayfasına gidin. Bunu, TradingView web sitesinin sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayarak ve açılır menüden ‘Referanslar‘ı (Referrals) seçerek bulabilirsiniz.
 • Referans bağlantınızı alın. Referanslar sayfasında benzersiz bir referans bağlantısı göreceksiniz. Bu bağlantıyı e-posta ile iletebilir, sosyal medyada paylaşabilir veya başka bir yöntem kullanarak duyurabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızı referans bağlantınız üzerinden TradingView’e kaydolmaya davet edin. Arkadaşlarınız, referans bağlantınızı kullanarak ödeme yaparak ilk TradingView planlarına kaydolduklarında, ilk ödemelerinde bir indirim alacaklar ve siz de ücretsiz bir ay hizmet alacaksınız.
 • Daha fazla ücretsiz ay kazanmak için devam edin. İstediğiniz kadar çok arkadaşı referans yapabilir ve her biri referans bağlantınızı kullanarak bir ücretli plana kaydolduğunda ücretsiz bir ay hizmet kazanırsınız.

TradingView Premium Eğitim Hesabı | Ücretsiz

Öğrenciler ve öğretmenler için TradingView ücretsiz eğitim hesapları sunmaktadır ve bu hesaplar ücretli planlarda bulunan çoğu özelliğe erişim sağlar. Şu anda bir kolejde kayıtlı değilseniz bile resmi bir okul e-posta adresiniz varsa, bu programa başvurabilirsiniz.

TradingView premium’una öğrenci veya eğitmen olarak ücretsiz erişim elde etmek için TradingView Eğitim Programı‘na başvurabilirsiniz. Bu program, ücretsiz olarak sunulan planlardaki çoğu özelliğe erişim sağlar.

TradingView Eğitim Programı’na başvurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. TradingView web sitesine gidin ve ana menüdeki “Ürünler“e (Products) tıklayın.
 2. Açılır menüde “Eğitim Programı“na (Educational Program) tıklayın.
 3. Buradaki başvuru formunu doldurun. Adınız, e-posta adresiniz ve okul adınız gibi temel bilgilerinizi sağlamanız gerekecektir. Ayrıca kayıt durumunuzu veya istihdam durumunuzu kanıtlamanız istenebilir.
 4. Başvurunuzu gönderin. Formu doldurduktan sonra, başvurunuzu TradingView tarafından incelenmek üzere göndermek için “Gönder” (Send) seçeneğine tıklayın.
 5. Onay bekleyin. TradingView, başvurunuzu inceleyecek ve ek bilgi talep edebilir. Başvurunuz kabul edilirse, giriş bilgilerinizi içeren bir e-posta alacaksınız.

TradingView Eğitim Programı’na kabul edildikten sonra ücretli planlarda sunulan çoğu özelliğe erişim elde edeceksiniz. Bu özellikler arasında güçlü grafik ve analiz araçları, gerçek zamanlı veriler ve özel göstergeler ve stratejiler oluşturma fırsatı bulunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
WhatsApp Grup Kapatma Nasıl Yapılır?