Wattpad’de Hikayeler Giriş Yapmadan Nasıl Okunur?

Wattpad’de bir hikayeyi okumak için yapmanız gereken şeyin Facebook veya Google hesabınızla giriş yapmak olduğunu bilirsiniz. Bazı kullanıcılar, giriş yapmadan Wattpad’deki hikayeleri nasıl okuyacağını merak ediyorlar. Bu konu hakkında işinize yarayacağını düşündüğümüz birkaç teknikten bahsedeceğiz.

Wattpad Nedir?

Wattpad, farklı farklı hikayelerin paylaşıldığı bir sosyal ağdır. 2006 yılında kurulan Wattpad’de yazarların kendi yazılarını yayınlayıp okuyucularla etkileşimde bulunabiliyorlar. Özellikle genç yazarlar arasında popüler olan Wattpad, kurgu eserlerin, şiirlerin ve diğer farklı içeriklerin paylaşıldığı bir platform haline gelmiştir.

Wattpad’deki ana amaç, yazarları destekleyip onlara okuyucu kitlesi sunmaktır. Kullanıcılar, kendi hikayelerini ücretsiz olarak Wattpad’e yükleyip dünyanın her yerinden okuyucularla paylaşabilirler. Herkesin yaratıcılığını sergilemesini ve kendi öykülerini dünyayla paylaşmasını teşvik eden Wattpad’in sunduğu özellikler arasında, kullanıcıların hikayeleri okuyarak yorum yapması, beğenmesi ve paylaşması yer alıyor. Yazarlar, okuyuculardan gelen yorumları dikkate alarak hikayelerini geliştirebilir, büyük okuyucu kitleleriyle etkileşimde bulunabilirker.

Yaratıcı ve dinamik bir topluluk sunan Wattpad’de kullanıcılar, diğer yazarlarla etkileşime geçerek öykülerini paylaşabilir, diğer üyelerin hikayelerini keşfedebilirler.

Wattpad aynı zamanda birçok yazarın eserlerini yayınlama fırsatı bulduğu bir platformdur. Bazı Wattpad yazarları, popüler olduktan sonra kitaplarını basılı formatta yayınlama şansı elde etmişlerdir. Bu nedenle Wattpad, özellikle de yeni nesil yazarlar için bir başlangıç noktası ve keşfedilme fırsatı sunan bir platform olarak öne çıkmaktadır.

Wattpad Giriş Yapmadan Hikaye Oku

Makalenin başında da belirttiğimiz üzere Wattpad’de hikayeleri okuyabilmeniz için Facebook veya Google hesabınızla giriş yapmalısınız. Fakat bunu yapmadan da Wattpad’de hikayeler okuyabilirsiniz.

Bunun için yapabileceğiniz en iyi yöntem, Google’da uygun şekilde arama yapmak. Örneğin “Wattpad aşk hikayesi” şeklinde arama yaptığınızda, bu başlıkta pek çok bağlantıyla karşılaşacaksınız.

Bu bağlantılardan herhangi birisine tıkladığınızda bu sefer okuyabileceğiniz pek çok türde hikaye ile karşılaşacaksınız.

Örneğin “Hümeyra” isimli hikayeyi okumak istediğinizde üzerine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza çıkacak:

Turuncu kutucuk içerisindeki Oku yazılı kısma tıkladığınızda bu Wattpad hikayesini giriş yapmadan okuyabilirsiniz. Eğer ismini bildiğiniz bir hikaye varsa, Google’da arama yaparak bulabilirsiniz. Yalnız bunun daha çok kısa hikayeler için geçerli olduğunu belirtelim. Kitap haline dönüştürülen Wattpad hikayelerinin çoğunun yalnızca bir bölümünü okuyabilirsiniz.