En İyi 100+ WhatsApp Profil Resmi

WhatsApp profil resminiz, uzun süredir aynı mı? Muhtemelen kullandığınız profil resminden çok sıkıldınız ve yeni arayışlar içerisindesiniz. O zaman doğru yere geldiğinize emin olabilirsiniz çünkü aşağıda tarzınıza göre farklı farklı WhatsApp profil resmi örnekleri göreceksiniz.

WhatsApp Profil Resmi Nedir?

WhatsApp profil resmi, WhatsApp uygulamasında adınızın ve durumunuzun yanında görünen resimdir. Bu resim sohbet listesinde, sohbet ekranlarında ve grup sohbetlerinde görüntülenen küçük kare olarak görünür.

WhatsApp profil resminiz, WhatsApp’taki kişileriniz tarafından görülebilir. Hesabınızı kişiselleştirmenizin yanında kendinizi veya markanızı ifade etmenin yollarından birisidir. Kendi fotoğrafınız dışında sevdiğiniz bir evcil hayvanı, manzarayı veya tercih ettiğiniz diğer herhangi bir resmi seçebilirsiniz.

WhatsApp Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp profil fotoğrafı için kullanabileceğiniz alternatif örneklere geçmeden önce bu değişikliği nasıl yapmanız gerektiğini belirtelim. WhatsApp uygulamasını açıp sağ alttaki dişli görünümünün de yer aldığı Ayarlar yazılı kısma dokunun. Sonra sırasıyla yukarıdaki profil isminize, ardından profil fotoğrafınızın altındaki Düzenle yazılı kısma dokunun. Bunları yaptıktan sonra tekrar bir Düzenle menüsü (en sağda) göreceksiniz. Buradan Fotoğraf Seç yazısına dokunarak biraz sonra indireceğiniz WhatsApp profil resmini yükleyebileceksiniz. İndirdiğiniz görselleri, telefonunuzun Fotoğraflar uygulamasında görebilirsiniz.

Bu hatırlatmamızı da yaptıktan sonra sırada WhatsApp profiliniz için kullanabileceğiniz en iyi fotoğraflar var. Aşağıda farklı kategorilerde WhatsApp profil resmi örnekleri göreceksiniz.

WhatsApp Profil Resmi Örnekleri

Yeni WhatsApp Profil Resimleri

Yukarıdaki örnekler dışında yeni WhatsApp profil resimleri için aşağıdaki örneklere göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp profil resmi hangi boyutta olmalı?

WhatsApp profil resmi için ideal boyut 640 x 640 pikseldir. Çünkü bu boyut, profil resminizin çoğu cihazda çok büyük veya küçük olmadan iyi görüntülenmesini sağlayacaktır.

WhatsApp profil resmi olarak kişisel bir fotoğraf mı yoksa bir logo mu kullanmalıyım?

Açıkçası bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Kişisel iletişim için WhatsApp kullanıyorsanız, kendi fotoğrafınızı veya sizi temsil eden bir şeyi tercih edebilirsiniz. WhatsApp’ı iş amacıyla kullanıyorsanız, bir logo veya marka görseli kullanmak daha uygun olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Snapchat-Ne-Kadar-İnternet-Yer
Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?