Microsoft, Yeni Emojilerini Windows 11’de Kullanıma Sundu

windows-11-2d-3d-yeni-emojiler

Microsoft, geçmiş dönemlerde 3D emojilerin tasarımlarını sergilemiş, bu emojilerin Windows 11 , Teams, Office ve diğer Windows servislerinde kullanılacağı düşünülmüştü. Geçtiğimiz ay yeni emojileri test edilmesine başlanmış fakat bunların 3D tasarımlar olmadığı ortaya çıkmıştı.

windows-11-emoji-paneli

Yeni emojilerin 3D olması beklenirken 2D olması, kullanıcılara ufak da olsa bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Çünkü herkes 3 boyutlu emojilerin gelmesini ve bunların her yerde kullanılmasını bekliyordu. Aslında bu kısmen de olsa gerçekleşmiş durumda. Microsoft, Windows 11 için 2D emojilerin geleceğini fakat Skype, Microsoft Teams gibi uygulamalarda 3D emojilerin kullanılabileceğini açıkladı. Yani 3D emojiler hangi uygulama tarafından destekleniyorsa oralarda görünecek.

windows-11-3d-emojiler

Microsoft, yeni emojiler için Windows 10 kullanıcılarını da ilgilendiren bir açıklama yaptı. Şirket, 2D emojilerin yalnızca Windows 11’de kullanılabileceğini, Windows 10 kullanıcılarının bundan mahrum kalacağını belirtti. Yeni emojilerin kullanıma açıldığını belirten şirket, kasım ayı güncellemesinde önizleme sürümü başlatılarak manuel olarak indirilebileceğini ifade etti.