YouTube Oynatma Listesi [Playlist] İndirme | 8 Farklı Yöntem

YouTube video indirme için pek çok online araçtan ve programdan bahsetmiştik. Fakat YouTube oynatma listesi yani playlist indirme işlemi için de başvurabileceğiniz pek çok web sitesi bulunmaktadır. Üstelik bunu programsız, yani herhangi bir program indirmenize gerek kalmadan yapabileceksiniz. Yine de bunun için birkaç program önerimiz de olacak. Şimdi YouTube oynatma listesi indirme araçlarının neler olduğuna bir bakalım.

YouTube Oynatma Listesi Nedir?

YouTube oynatma listesi, genellikle temalara dayalı olarak düzenlenen videoların bir koleksiyonudur. Oynatma listelerini içeriği kategorilere ayırmak ve izleyicilerin belirli videoları keşfetmelerine yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler, kanal sayfanızın Oynatma Listeleri bölümünde bulabilirler.

Oynatma listeleri, kanalınıza bağımlılık yapan bir özellik ekler. Bunlar, akış platformlarında (örneğin Netflix) olduğu gibi aynı kurallara sahiptir: Bir video bittiğinde, sıradaki video otomatik olarak oynamaya başlar.

İzleyiciler ve kanal sahipleri de YouTube oynatma listeleri oluşturabilir.

YouTube Oynatma Listesi [Playlist] İndirme Yolları

VLC Media Player

VLC-Player

Hepimizin masaüstünde veya dizüstü bilgisayarında VLC Media Player bulunuyor. Peki, bu oynatıcı ne işe yarar? Cevabı basit; bilgisayarınızdaki videoları oynatır. Ancak kaçınız YouTube’dan video indirmek için de kullanılabileceğini biliyor?

Aşağıda VLC Media Player’ı kullanarak YouTube’dan nasıl video indireceğinizi adım adım göreceksiniz:

  • YouTube’u açın ve istediğiniz videonun üzerine tıklayın. Tam URL’yi seçin ve Ctrl + C tuşlarına basın.
  • Şimdi VLC medya oynatıcınızı açın. Medya > Ağ Akışını Aç seçeneğine gidin. Ctrl + V tuşlarına basın. Kopyalanan URL, ‘Ağ Protokolü‘ başlığının altında bulunan kutuya yapıştırılacaktır. Şimdi Oynat (Play) seçeneğine tıklayın.
  • VLC oynatıcınızda YouTube videosunun oynandığını görebilirsiniz. Ancak henüz videosunu indirmediniz.
  • Araçlar > Kod Çözücü Bilgileri‘ne gidin. ‘Konum‘ başlığı olan bir kutu bulunur. Kutu üzerine sağ tıklayın ve ‘Tümünü Seç‘ seçeneğine tıklayın. Ardından Ctrl + C tuşlarına basın.
  • Tarayıcınızı açın ve Ctrl + V tuşlarına basarak kopyalanan içeriği adres çubuğuna yapıştırın. Ardından Enter tuşuna basın.
  • Video tarayıcıda oynatılmaya başlayacak. Videonun üzerine sağ tıklayın ve ‘Videoyu Farklı Kaydet…‘ seçeneğini seçin. Videoya bir ad verin ve ‘Kaydet‘ seçeneğine tıklayın. Videonuz indirilmeye başlayacak.

YouTube Playlist Downloader

YouTube’da beğendiğiniz oynatma listesini indirmek için kullanabileceğiniz en pratik araçların başında YouTube Playlist Downloader geliyor. İndirmek istediğiniz oynatma listesinin URL’sini kopyaladıktan sonra Paste Your Links Here yazılı kısma yapıştırıp ardından Generate‘in üzerine tıklamalısınız. Quality kısmından ise 360p veya 720p çözünürlüklerinden birini seçebilirsiniz. Sonra da aşağıda YouTube oynatma listesindeki her bir videonun indirme bağlantısı çıkacak. Her birinin üzerine tıklayarak videoları bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Ddownr

Kullanıcılara çeşitli formatlarda ve çözünürlüklerde YouTube oynatma listesi indirme seçeneği sunan bir web sitesidir. Ddownr‘a giriş yaptığınızda karşınıza YouTube oynatma listesi URL’sini yapıştırmanız gereken bir yer göreceksiniz. Buraya URL’yi yapıştırdıktan sonra sağ kısımdaki Download menüsünden videoları hangi formatta indirmek istediğinizi belirlemelisiniz. Bunu yaptığınızda alt kısımda kısa bir işlem süreci göreceksiniz. Sonrasında yine sağ kısımdaki Download’a tıkladığınızda bu sefer başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada indirme işlemiyle ilgili yine kısa bir süreç yaşanacak. Ardından videoyu indirebileceksiniz fakat indirme bağlantısı, ekranın biraz daha alt kısmında görünecek.

Btclod

Btclod da YouTube playlist indirme konusunda oldukça başarılı bir araçtır. Bu web sitesi, kullanıcılara farklı formatlarda ve çözünürlüklerde video indirme imkanı sunuyor. Siteye giriş yaptığınızda, önceden kopyaladığınız YouTube oynatma listesi URL’sini buraya yapıştırıp ardından sağdaki SEARCH yazılı seçeneğe tıklamalısınız. Sonrasında alt kısımda, oynatma listesinde bulunan tüm videoların bir listesini göreceksiniz. Üstelik her birinin YouTube’daki izlenme sayısı, videonun uzunluğu gibi bazı önemli bilgiler de bulunuyor.

Bu videoların bulunduğu ekranda bir Download yazısı bulunuyor. Buraya tıkladığınızda videoyu ses, video veya GIF olarak indirme seçeneklerini göreceksiniz. Hatta videonun kapak resmini indirebileceğiniz (Thumbnail) bir kısım da bulunuyor. Bunlardan istediğinizi tercih ederek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MP3dl.cc

MP3dl.cc, online YouTube oynatma listesi araçları listemizde bulunması gereken araçlardan birisidir. Pratik kullanımı sayesinde çoğu kullanıcı, YouTube videolarını toplu şekilde indirmek için bu web sitesini kullanıyor.

Kullanımından bahsetmek gerekirse, siteye giriş yaptığınızda önceden kopyaladığınız YouTube playlist URL’sini boş olan kısma yapıştırmalısınız. Ardından sağdaki Search yazılı kısma tıklayın ve oynatma listesindeki videoların görünmesini bekleyin. Sonra dilerseniz videoların sol üst köşesindeki All yazılı kutucuğu işaretleyerek hepsini veya en sağdaki indirme simgesine tıklayarak tek tek videoları indirebilirsiniz.

Leawo Video Downloader

Şimdiye kadar online YouTube playlist indirme araçlarından bahsetmiştik. Şimdiyse bir program önerimiz olacak. Leawo Video Downloader, YouTube oynatma listesi dahil olmak üzere video indirebileceğiniz 1000’den fazla siteyi desteklemektedir. Muadillerine nazaran 6 kat daha hızlı indirme hizmeti sunan Leawo Video Downloader, 20P ve 1080P çözünürlüklerde video indirmeyi destekliyor. Ücretsiz deneme sürümü bulunan programın yıllık ve ömür boyu satın alım seçenekleri de mevcut. Leawo Video Downloader’ın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

DVDVideoSoft Ücretsiz YouTube İndirme

YouTube’da toplu olarak video indirmenizi sağlayan ücretsiz programlardan birisidir. Windows, Mac ve Android platformlarını destekleyen DVDVideoSoft’un bu video indirme aracı, videoları orijinal kalitede indirmenizi sağlar. YouTube oynatma listesini kolaylıkla MP3’e dönüştürerek indirmenizi sağlayan programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

4K Video Downloader

YouTube playlist indirme işlemi için faydalanabileceğiniz son bir program önerimiz daha olacak. 4K Video Downloader, tek bir kanaldan bir video oynatma listesi indirmenizi sağlar. Bununla birlikte abone olduğunuz kanallara yeni yüklenen videoları otomatik olarak indiren bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca videoları MP4, FLV, MP4 ve MP3 olarak kaydetmenize izin veren çok sayıda formatı destekler. Bir başka özelliği ise video altyazılarını indirebiliyor olmanız. Kullanımı oldukça kolay olan bu video indirme programıyla Instagram, Twitter gibi platformlardaki videoları da indirebilirsiniz.