+852 Numaradan Gelen WhatsApp Mesajı

Aşk ve savaşta her şey mübahtır derler. Ancak günümüz çevrimiçi dünyasında, potansiyel ruh eşiniz 852 ülke kodlu bir WhatsApp mesajının ardında gizleniyor olabilir ve tüm o parıltının altın olmadığını görmek işte böyle bir şeydir.

Gerçek akı bulma konusunda umutsuz olduğunuzda gizemli bir 852 alan kodlu WhatsApp numarasından gelen mesajla nihayet mutlu aşkı bulmuş olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Acaba yalnız gecelerimin sonu mu geldi?

Bu garip alan kodlu telefondan gelen mesajlar, genelde Hong Kong’dan güzel bir kadına ait olduğu yönünde. Fakat bunun ardında büyük bir Çinli dolandırıcı bulunuyor.

Bu yabancı kişi, muhtemel bir WhatsApp dolandırıcısı olan “Asya” kökenli bir kadındı ve tamamen manipülatördü. Taktik ise gayet basit; habersiz kurbanları arkadaşça sohbetlerle çekmek, duygusal bir bağ kurmak ve sonra onları sömürmek.

Dolandırıcılık genellikle masum bir mesajla başlar; “Merhaba, son görüşmemizden bu yana bir süre geçti gibi görünüyor” gibi. Bu kişiler, Singapur’daki COVID-19 durumuyla ilgilendiklerini iddia eden Hong Kong sakinleri olduklarını iddia ediyorlar. İletişim numaralarını ise “temasta kalmak” için öneriyorlar.

WhatsApp’taki +852 Mesajlara Daha Yakından Bakış

Bu rastgele WhatsApp mesajları arasında gezinirken, karşı taraftaki kadınların hiç var olmayabileceğini bilmek çok önemlidir. Bunun yerine, muhtemelen usta bir dolandırıcıyla iletişim kuruyorsunuzdur. Bu kişilerin motivasyonları kişisel bilgileri ele geçirmekten kurbanlarından para koparmaya kadar değişebilir.

Deneyimlerimize göre iddia edildiği gibi yardım bekleyen kadın, devam eden pandemi sırasında Singapur’a bir uçak bileti gerektiği hakkında bir yaklaşımda bulundu. Bu, masumluğun aslında dolandırıcılığa bürünmüş masum bir ricadan ibaret.

Ardından numarası değişmeye başlıyor. İlk olarak +62 ülke kodlu WhatsApp öneki ile “eski” numarasına sahip olan bu kadın, daha sonra konuşmayı sürdürmek için yeni bir numaraya geçip yaptı. Bu sefer +852 alan kodlu bir alan kodu ile.

Başlangıçta +62, Endonezya’nın ülke kodunu temsil ederken, +852 Hong Kong’a karşılık gelmektedir

Kendinizi Bu Kişilere Karşı Koruyun

Yükselen çevrimiçi ilişkinizin karmaşık bir dolandırıcıdan ibaret olduğunu anladığınızda, ilk yapmanız gereken göndereni engellemek ve numarayı WhatsApp’a bildirmek olmalıdır. Ancak burada durmayın.

Her zaman şüpheli mesajları, özellikle de bilinmeyen bir 852 alan kodlu WhatsApp numarasından gelenleri görmezden gelmeyi alışkanlık haline getirin. Ne kadar inandırıcı görünse de asla para göndermemeli, kişisel ve bankacılık bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Tanıdık olmayan URL’lere de kesinlikle tıklamayın.

Sonuç olarak dikkatli olun, güvende kalın ve aşk arayışınızın kafanızı bulandırmasına izin vermeyin.