Amazon Prime Video Nedir? Diğer Platformlardan Farkı Ne?

İnternet üzerinden dizi ve film izlenebilecek platformlar her geçen gün artıyor. Online film ve dizi izleme alışkanlığı da pek çok vatandaş tarafından benimsendi. Tek tıkla online dizi, film be belgesel izleyebileceğimiz platformlara sürekli bir yenisi daha eklenirken, Amazon Prime Video bu sektörün ilklerinden biridir.

Adını sık sık duymamıza rağmen çoğu kişi Amazon Prime Video nedir? sorusunun yanıtını arayabilir. Yerli dizi ve film izleme platformlarından biri olan Blu TV ve dünya çapında bilinen platformlardan olan Netflix’ten sonra ortaya çıkan ve çoğu kişi tarafından bilinen Amazon Prime Video, günden güne bilinirliğini arttırıyor. Amazon Prime Video platformunda dünyaca ünlü yıldızların yer aldığı yapımlar ve kült filmler de yer alıyor. Netflix’in en ciddi rakiplerinden olan Amazon Prime Video, sunduğu kolaylıklar sayesinde diğer platformlara oranla daha fazla tercih edilebilir. Peki Amazon Prime Video üyelik ücretleri ne kadar? Amazon Prime Video nasıl üye olunur? Sizler için bu soruları yanıtladık.

Son yılların en çok tercih edilen dijital platformlardan olan Amazon Prime Video, ülkemizde yeni yeni keşfedilmeye başlamıştır. Fakat yurt dışında çoğu kişi, uzunca bir süredir Amazon Prime Video sayesinde online olarak dizi, film ve belgesel izlemektedir. Özellikle film ve dizi tutkunları tarafından bilinen Amazon Prime Video, diğer dijital platformlardan farklı olarak birçok özellik sunar. Kullanıcılar bu özellikler sayesinde daha kolay ve keyifli bir şekilde online olarak dizi ve film izleyebilir. Örneğin Amazon Prime Video’da yayınlanan dizi, film ve belgeseller diğer dijital platformların yanı sıra iOS, Android, Smart TV, Xbox ve PS4 gibi birbirinden farklı platformlarla uyumlu çalışabilir. Amazon Prime Video kullanıcıları popüler filmleri ve Amazon Originals dizilerini üyelikleri sayesinde ek ücret ödemeden Türkçe alt yazılı olarak izleyebilir.

Amazon Prime Video Nedir? Ne İşe Yarar?

Amazon Prime Video platformu, Netflix, puhuTV, bluTV ve Disney+ gibi bir online dizi, film ve belgesel izlenebilen bir dijital platformdur. İçerisinde birbirinden çeşitli kategorilerde dizi, film ve belgesel barındırır. Ayrıca Amazon Prime Video platformunda sadece kendisinde yayınlanan özel yapımlar ve Amazon Originals dizileri de yer alır. Ayrıca Amazon Prime Video’da sadece dizi, film ve belgesel değil çeşitli TV programları bulunuyor. Amazon Prime Video platformunda yer alan içerikleri izlemeniz için aboneliğinizin bulunması gerekiyor.

Amazon Prime Video Üyeliği Nasıl Açılır?

Amazon Prime Video platformuna üye olmak aslında oldukça basit. Aşağıdaki adımları izleyerek basit bir şekilde üyelik oluşturabilirsiniz:

  • Amazon Prime Video platformuna girin.
  • “Ücretsiz denemenizi başlatın” butonuna tıklayarak Amazon hesabını açın ya da yeniden oluşturun.
  • Planınızı, ödeme yöntemini ve ekstre adresini belirledikten sonra “30 gün ücretsiz deneme sürenizi başlatın” butonuna tıklayın.

Üyeliğiniz bu adımlarla başlatılmış olacaktır. Amazon Prime Video üyeliğinizi başlattıktan sonra 30 günlük ücretsiz deneme süreniz bulunacaktır. Bu süre boyunca Amazon Prime Video platformunda izlediğiniz hiçbir içeriğe ücret ödemeyeceksiniz. Ancak deneme süresi bittiğinde aylık olarak ödeme yapmanız gerekir.

Amazon Prime Video Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime Video diğer dijital platformlar gibi üyelik ücreti ile çalışır. Kullanıcılar Amazon Prime Video platformunda yayınlanan bütün içerikler, aylık ödenen ücret dahilinde izlenebilir. Amazon Prime Video, Netflix ve BluTV gibi diğer dijital platformların yanı sıra oldukça düşük bir ücret tabiidir. Amazon Prime Video’nun üyelik ücreti 7,90 TL’dir. Diğer dijital platformların yanı sıra cüzi bir rakamla binlerce dizi, film, belgesel ve TV programı sunan Amazon Prime Video’nun üyelik iptal oranı oldukça düşük.

Amazon Prime Video’nun Diğer Platformlardan Farkı Ne?

Amazon Prime Video platformuna üye olmak isteyen kullanıcıların kafasında ilk oluşan soru “Amazon Prime Video’nun Diğer Platformlardan Farkı Ne?” oluyor. Bu sorunun birden fazla yanıtı var. Yerli dijital platformumuz Blu TV, Exxen ve tüm dünyanın kullandığı Netflix ve Apple TV gibi platformların yanı sıra Amazon Prime Video kullanıcılarına daha efektif yöntemler sunuyor. Temelde aynı sistem üzerine kurulan dijital platformların her biri kendi içinde pek çok farklılığa sahip. Ancak hangisi kullanıcılar için daha yararlı bu karar size kalıyor.

Amazon Originals yapımı olan dizi, film ve belgeseller sadece Amazon Prime Video platformundan izlenebiliyor. Ayrıca Amazon Prime Video platformunda dünyaca ünlü yıldızların yer aldığı, ödüllü ve kült yapımlar da yer alıyor. Amazon Prime Video diğer platformların aksine oldukça basit ve sade bir ara yüze sahip. Bu durum kullanıcıların işini de kolaylaştırıyor.

Amazon Prime Video platformu, diğer dijital platformların yanı sıra içeriğinde çok sayıda belgesel bulunduruyor. HD kalitedeki belgeseller özellikle tutkunlar tarafından oldukça seviliyor. Özellikle yayınlanan belgesel serileri çok fazla izleniyor.

https://www.techmedya.com/amazon-prime-uyeligi-nasil-alinir/