Başkasının Google Geçmişine Nasıl Bakılır?

Önemsediğimiz insanların eriştiği bazı siteler, kullanıcıların ücretsiz olarak erişebileceği uygunsuz içeriklerden olabilir. Diğer siteler ise kredi kartı bilgilerinizi çalmaya ve size ait diğer hassas verileri ele geçirmeye odaklandıkları için dolandırıcı olabilirler.

Bu durum, son yıllarda giderek daha popüler hale gelen “Birinin arama geçmişi nasıl satın alınır?” talebiyle belirtilmektedir.

Pew Araştırma Merkezi’ne göre Amerika Birleşik Devletleri’nde cep telefonu sahipliği 2011’de %86 iken 2019’da %96’ya yükselmiştir. Bu da cep telefonlarından internete erişen daha fazla insanın online olarak tacize veya dolandırıcılığa maruz kaldığı anlamına geliyor.

Sevdiğiniz birinin başının belada olduğundan şüpheleniyorsanız, Google arama geçmişini kontrol etmeyi düşünebilirsiniz. Bu makalede, kişinin Google arama geçmişini gizlice nasıl takip edeceğinize ve size yakın kişileri çevrimiçi ortamda nasıl koruyacağınıza değineceğiz.

Başka Birisinin Telefondan Arama Geçmişi Görülebilir mi?

Google tarayıcınız herkesin erişebileceği bir yer değildir ancak meraklı kişilerin (aile üyeleri, işverenler, internet servis sağlayıcınız (İSS) veya devlet) göz atması için birçok yol vardır.

Kişisel verileriniz web siteleri, ağ yöneticileri (okul veya işveren) ve İSS’ler tarafından hala erişilebilir olduğundan, Google’ı gizli modda kullanmanız bile işe yaramayabilir.

Başkasının Google Arama Geçmişini Görme Yolları

Reşit olmayan çocuklarınızın ücretsiz yetişkin veya şiddet içeriği sunan sitelere eriştiğinden veya partnerinizin hassas verileri için potansiyel olarak tehlikeli web sayfalarına göz attığından şüpheleniyorsanız, bu duruma el atmanız gerekebilir. Google arama geçmişini uzaktan nasıl izleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okumaya devam edin.

Eyezy ile Başka Birinin Google Geçmişini Görme

İnsanlar birinin Google arama geçmişini takip etmeyi düşündüklerinde, akıllarına çeşitli izleme uygulamaları gelir. Ancak ebeveyn kontrolü uygulamalarının daha yararlı ve anlayışlı olabileceğini çok az kişi biliyor

Örneğin Eyezy, başka bir kişinin arama geçmişini uzaktan görüntülemenize yardımcı olabilecek araçlardan birisidir. Hedef cihaza kurulan Eyezy ile ziyaret edilen siteleri, yer imlerini ve cep telefonundaki klavye vuruşları dahil olmak üzere başka birinin tarayıcı etkinliği hakkındaki ayrıntıları görebilirsiniz.

Eyezy’yi hedef cihaza yüklemek için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Eyezy.com adresine giderek bir hesap oluşturun.
 • Bir abonelik satın alın ve onay e-postasının gelmesini bekleyin.
 • E-postadaki talimatları izleyerek uygulamayı yükleyin.
 • Kontrol panelinizde oturum açın ve hedef cihazı hesabınıza bağlayın.
 • Hedef kişinin tarama geçmişini izlemeye başlayın.

Eyezy, geniş işlevselliğe sahip karmaşık bir uygulama olsa da kullanımı oldukça basit bir programdır.

Arama Geçmişini İzleyen Üçüncü Taraf Uygulama Kullanma

Birinin arama geçmişini izlemenin bir başka yolu da Google Play veya App Store’dan bir izleme uygulaması indirmektir. Böyle bir uygulamayı ücretsiz olarak edinmek sorun teşkil etmese de sizin veya hedef kişinin özel verilerini tehlikeye atabilirsiniz.

Tarayıcı geçmişini takip eden birçok ücretsiz uygulama tehlikeli olabilir. Sorun şu ki, dolandırıcılar kredi kartı bilgilerinizi ele geçirmek için bu tür uygulamaları kasıtlı olarak oluşturabilir. Dahası bu ücretsiz uygulamalar, geliştiriciler tarafından desteklenmez ve size istediğiniz sonuçları sunmayabilir.

Bir başkasının gizliliğini riske atmadan tarama geçmişi hakkında tam bilgi edinmek istiyorsanız, biraz önce bahsettiğimiz Eyezy gibi bir uygulamayı kullanmayı düşünebilirsiniz.

Google Arama Sorgularını Kontrol Ederek Başka Birinin Arama Geçmişini Görme

Birinin arama sonuçlarını görmenin bir başka yolu da Google arama geçmişine erişmektir. Eğer hedef kişinin Android işletim sistemli bir telefonu varsa, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 • Hedef kişinin cihazına erişin.
 • Google’ı açın.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki Seçenekler‘e dokunun.
 • Ayarlar > Hesaplar ve Gizlilik > Etkinliğim sıralamasını izleyin.
 • İhtiyacınız olan bilgileri kontrol edin.

Eğer kişinin iPhone’daki arama geçmişini izlemek isterseniz, bu sefer aşağıdakileri yapın:

 • Hedef iPhone’a erişin.
 • Üzerinde Google‘ı başlatın.
 • Ayarlar > Geçmiş > Etkinliğim ögesine dokunun.
 • Sahibinin tarama geçmişini görüntüleyin.

Bu adımları izleyerek bir kişinin Google arama geçmişine ulaşabilirsiniz.