Bedava Yazı Tipleri | En İyi 33 Yazı Tipi

Monoton yazı tiplerinden sıkıldınız mı? O halde her proje ve amaç için bulabileceğiniz en iyi bedava yazı tiplerinden oluşan listemize muhakkak göz atın. Onlarca yazı tipini ücretsiz olarak indirebileceğiniz bağlantıları da paylaştık. Yapmanız gereken tek şey, beğendiğiniz yazı tipini indirmek için kaynak web sitesine ulaşmak. Şimdi bu yazı tiplerine, örnek görsellerle birlikte bakalım.

Bedava Yazı Tipleri

Harmony

Harmony, oldukça şık görünen klasik bir serif yazı tipidir. Davetiyeler, kartpostal, poster, kitap, reklamlar, web siteleri, blog başlığı, logo, marka bilinci oluşturma, dergiler, moda, fotoğrafçılık gibi pek çok projeniz için kullanabilirsiniz. Harmony yazı tipini ücretsiz olarak şuradan edinebilirsiniz.

Thunder

Kendi içerisinde 36 farklı yazı tipi bulunduran, dünya genelinde kullanıcıların en favori yazı tiplerindendir. Çok yönlü bir yazı tipi olan Thunder’ı mobil uygulamalarda, web sitelerinde, bloglarda ve dergilerde kullanabilirsiniz. Thunder’ın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Magilio

Tasarım projelerinizin modern, zarif ve lüks görünmesini sağlayacak, çağdaş ve yumuşak bir yazı tipidir. Çeşitli tasarım projeleri yapmanızı kolaylaştırmak ve yazarken eğlenmenizi sağlamak için birçok alternatif karakterle donatılmıştır. Magilio yazı tipini şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Neue Metana

Neue Metana, geometrik yazı tipine ve daha fazla alternatif karaktere sahip modern bir minimalist tasarım yazı tipidir. Çok yönlü olacak şekilde tasarlanan Neue Metana, projenize çok farklı bir hava katacak. Neue Metana’yı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Tuesday Night

Tuesday Night, el yapımı güzel yazı tiplerinden bir tanesidir. Büyük ve akıcı harflerden oluşan yazı tipi arıyorsanız, bunu kesinlikle değerlendirebilirsiniz. Yazı tipini indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Shrimp

Shrimp, zarif ve evrensel bir yazı tipidir. Grotesk bir his ile harmanlanan, modern ve eğlenceli bir yazı tipi olan Shrimp’in kullanımı baskı ve web tasarımı için oldukça idealdir. Bu yazı tipine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ramona

Cristian Tournier tarafından oluşturulan Ramona, ücretsiz bir dokulu türünde yazı tipidir. Arjantinli ünlü yazar Mercedes Sosa’dan esinlenerek oluşturulan bu yazı tipi, karakter haritasındaki büyük ve küçük harf glifleri, aksan işaretleri ve çeşitli alternatif karakterleriyle dikkat çekmektedir. Dikkat çekici düzensiz ana hatları ile Ramona, daha sıcak ve samimi iletişimler kurmanıza yardımcı olacak. Bu bedava yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Newake

Indieground Ekibi tarafından geliştirilen bu yazı tipi, logolar, editöryal tasarımlar ve web tasarımı için mükemmeldir. Her grafik tasarım ve tipografi ile ilgili projeyle uyumludur. Harflerin hafif yuvarlatılmış köşeleri, metninize ve alıntılarınıza zarif bir görünüm kazandırır. Tüm sanatsal kompozisyonlarınıza şık bir stil ve ağırlık kazandıracak minimal bir atmosfere sahiptir. Newake’in indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Signatura Monoline Script

Çeşitli uygulamalarda ve boyutlarda kullanılabilen, çok yönlü bir yazı tipidir. Sosyal medya alıntıları, referansları, davetiyeler ve daha fazlası için deneyebilirsiniz. Yazı tipini şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Mindfully

Zarif ve kaligrafik bir havaya sahip Mindfully, kullanabileceğiniz en hoş yazı tiplerinden. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Salted Mocha

Bu elle çizilmiş gibi görünen yazı tipi, döngüsel vuruşları ve yukarı meyilli taban çizgisiyle dikkat çekiyor. Daha çok düğün davetiyesi, alıntı ve poster için düşünebilirsiniz. İndirmek için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Brownhill Script

Markanız için kullanabileceğiniz en uygun bedava yazı tipleri arasındadır. Bunun yanında düğün davetiyeleri, tişört basımları ve sosyal medya için de kullanabilirsiniz. Yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

The Braggest

Markalaşma projelerinizde kullanabileceğiniz bir yazı tipidir. El yazısı görünümünde olan bu yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Jaime Blues

Afişler, logolar ve bloglar için kullanabileceğiniz, bitişik el yazısı olacak şekilde tasarlanmış bir yazı tipidir. Şuradan indirebilirsiniz.

Salmela

Bu kaligrafik yazı tipini imza ve blog sayfanız için kullanabilirsiniz. İndirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Art Brush

Rahat bir yazı tipidir. Tişört baskısı olarak veya blog sayfanız için kullanıma uygundur. Buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Gant

Blog sayfanız ve sosyal medya için kullanılabilecek en tatlı yazı tipleri arasındadır. Buradan indirebilirsiniz.

Beautify

Yasir Ekinci adlı bir Türk tarafından geliştirilen bu yazı tipi, tarzıyla diğer yazı tiplerinden ayrılıyor. Projelerine farklı bir görünüm kazandıracak bu yazı tipini şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Buffalo

Diğerlerine göre biraz farklı bir yazı tipi daha. Vintage temalı bu yazı tipinin çok değişik olduğunu ilk bakışta siz de fark etmişsinizdir. Ciddi projeler dışında kullanılabilir bir yapıya sahip bu yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Tommy Lee

Tamamı büyük harflerden oluşan, el yapımı bir yazı tipidir. Sosyal medya grafiklerinizde veya pazarlama odaklı projelerinizde kullanabileceğiniz yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Bellaboo

Tamamı büyük harf olacak şekilde hazırlanmış bir yazı tipi daha. Pek çok farklı proje için kullanımı uygun gibi görünüyor. Şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Evolve

Evolve, web sitelerinde, sosyal medya gönderilerinde, posterlerde ve logo tasarımlarında kullanmak için oldukça ideal, fütüristik uzay temalı bir yazı tipidir. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Rachella

Rachella, tipografinizi öne çıkarabileceğiniz 270 glif içeren modern bir kaligrafi yazı tipidir. Çeşitli tasarım uygulamaları için uygun olan yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Le Super Serif

Eski moda yazı tiplerinin modern bir yorumlaması olan Le Super Serif, oldukça zarif ve şık bir yazı tipidir. Bazı harflerin bitişik olması, tarzını diğer yazı tiplerine nazaran farklı bir yere koyuyor. Bu bedava fontu indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Prata

Yumuşak kıvrımlara sahip zarif bir yazı tipidir. Pek çok farklı projede rahatlıkla kullanabilirsiniz. İndirmek için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Zappat

Kalın yazı tipleri arasında en gösterişli yazı tipleri arasında Zappat’ı gösterebiliriz. Logo ve marka bilinci oluşturmak için kullanabileceğiniz yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Peace Sans

Kalın yazı tipi olarak en beğendiklerim arasında Peace Sans da yer alıyor. Akılda kalıcı bir tarzı bulunan bu yazı tipini özellikle de marka bilinci oluşturmak için kullanmanızı öneririm. Şuradan indirebilirsiniz.

Frontage Condensed Outline

İç kısmı boş olacak şekilde tasarlanmış bu yazı tipi, arka planı renkli olan alanlarda kullanıma uygundur. Şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Ristretto Pro Regular

Profesyonel projelerinize ayrı bir hava katma potansiyeli yüksek bir yazı tipidir. Doğru bir kalınlık – incelik ayarıyla oldukça klas bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yazı tipini ücretsiz olarak şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Oraqle Script

Tasarımınızı ön plana çıkaracak cesur bir yazı tipi arıyorsanız, Oraqle Script’i kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Logo, baskılı tişört, tebrik kartı, düğün davetiyesi gibi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Mr Grieves

Çeşitli yaratıcı projelerde ve grafik uygulamalarında kullanımı için ideal bir yazı tipidir. Büyük harf biçimleri kalın ve yoğun dokulu fırça darbeleriyle işlenmiş bu yazı tipini şuradan indirebilirsiniz.

Atmosphere

Türk tasarımcı Yasir Ekinci’nin ellerinden çıkma bir başka yazı tipi daha. Otantik bir fırça dokusuna sahip bu yazı tipinde büyük ve küçük harfler, sayılar ve gerekli tüm noktalama işaretleri bulunmaktadır. Atmosphere’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Wild Youth

El çizimi bu yazı tipi, giyim, logo ve sosyal medya gönderileri için kullanıma fazlasıyla uygun. Her bir harfe estetik katan yapıya sahip bu yazı tipini şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.