Binance Kimlik Doğrulama Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu makalede Binance’te kimlik doğrulama sorununu nasıl çözebileceğinize dair bilmeniz gereken her şeye ulaşacaksınız. Binance’i sorunsuz kullanabilmeniz için öncelikle hesabınızı doğrulamanız gerekir.

Binance Kimlik Doğrulama Sorunu Neden Olur?

Binance hesabınızı doğrulayamamanızın ana nedenlerin başında internet bağlantınız bulunuyor. Dolayısıyla ilk olarak internet bağlantınızın kararlı şekilde çalışıp çalışmadığından emin olun. İnternet bağlantınız iyi fakat hala bu sorunla karşılaşıyorsanız, sorun fotoğrafınızla alakalı olabilir.

Binance hesap doğrulama için belgenize bulanık veya net olmayan bir fotoğraf eklediyseniz, Binance doğrulamanızın başarısız olduğunu söyleyecektir. Bu nedenle belgenizi gönderirken fotoğrafınızın net olduğundan emin olun.

Bununla birlikte Binance kimlik doğrulama için pasaportunuzu, ehliyetinizi ve vatandaşlık kimliğinizi kullanabilirsiniz. Fakat bazı ülkelerde vatandaşlık kimlikleri ve ehliyetler çalışmıyor. Bu sebeple garanti olacak şekilde bir doğrulama istiyorsanız, pasaportunuzu kullanabilirsiniz.

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance kimlik doğrulama işlemi için hemen şu adımları izleyin:

  • Öncelikle bir Binance hesabı oluşturun veya halihazırda hesabınız varsa giriş yapın.
  • Ardından sol üst köşedeki profil resminize benzeyen simgeye dokunun.
  • Üzerine dokunduğunuzda hesabınızın doğrulanmamış olacağını göreceksiniz.
  • Uygulama, buradan sizi hesabınızı doğrulamanız için gidebileceğiniz yere götürecek.

Binance Kimlik Doğrulama İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıkı güvenlik önlemleri gerekçesiyle Binance’e kaydolmak gerçekten kolay değil. Kimlik doğrulama prosedürüne başlamadan önce birkaç önemli detayı aklınızda tutmanızda fayda var.

Öncelikle Binance’e belgelerinizi yüklemek için sadece 15 dakikanız olduğunu unutmayın. Bu 15 dakika içerisinde fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve özel bilgilerinizi göndermek dahil olmak üzere prosedürün tüm adımlarını doğrulamanız gerekiyor. Ayrıca doğrulama sırasında Binance’ten birden çok kez onaylanmaya çalıştıysanız, bu da işlemlerin uzun sürmesine sebep olabilir. Sonuç olarak her şeyi 15 dakikalık süre içerisinde halletmelisiniz.

Bilgilerinizi girdiğiniz sırada Binance web sayfasını yenileme (F5) yoluna gitmeyin. Bu işlem, tanımlama prosedürünüzü kesintiye uğratacağı için her şeyi baştan yapmanıza sebep olacaktır.