Binance Nasıl Kullanılır?

Binance ile yeni tanıştınız ve bu platformu kullanmak mı istiyorsunuz? Binance, kripto para ticareti yapabileceğiniz en büyük platformlardan biridir. Bu platform üzerinden kripto para birimlerinin alım satımı, sizlere iyi bir deneyim sunabilir. Ancak bunu mümkün kılmak için Binance ile nasıl ticaret yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Sizin adınıza işleri kolaylaştırmak için Binance ile ilgili geniş çaplı bir kılavuz hazırladık.

Binance Nedir?

Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından Çin’de kuruldu. Her iki kurucu da bir süredir OKCoin borsasında çalıştı. Ardından kendi borsa platformlarını kurmanın daha iyi olacağını düşünerek Binance’i kurdular.

Platform, kripto para birimleri arasında trade yapılmasına olanak sağlar. Bu da Binance’in yalnızca kripto para birimleri ve sanal token ticareti yapmak için kullanılabileceği anlamına gelir. Litecoin, Ether, Dogecoin ve tabii ki Bitcoin olmak üzere platformda 600’den kripto para mevcuttur.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance’de işlem yapmak için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Bunlar sırasıyla:

  • Hesap açmak
  • Hesabınıza para yatırmak
  • Ticarete başlamak

Hesap Açmak

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Binance üzerinden ticaret yapmak için bir hesap açmanız gerekir. Binance’in ana sayfasına gidip Kaydol‘a tıklayın. Ardından bir e-posta adresi ve şifre belirlemeniz gereken kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz. E-posta adresinin düzenli olarak kullandığınız geçerli bir adres olması avantajınıza olacaktır. Şifreye gelince; sayılar, harfler ve sembollerden oluşan bir kombinasyon gibi güvenli bir şifre oluşturmalısınız.

Sonrasında Binance’in Kullanım Koşulları‘nı gözden geçirmeniz ve bunları kabul etmeniz gerekecek, ardından Kaydol’a tıklayabilirsiniz. Ayrıca platforma robot değil, insan olduğunuzu kanıtlamanız gerekecek. Bu da pek zor olmayan bir bulmacayı çözmeniz anlamına gelmektedir. Bundan sonra gelen kutunuza bir e-posta gönderilecektir. E-postayı Doğrula‘ya tıkladığınızda kaydınız tamamlanmış olacak. Artık Binance’te ticarete başlayabileceğiniz bir hesabınız olmuş olacak. Fakat işlemlere başlamadan önce hesabınızın güvende olduğundan emin olmak için yapmanız gereken bir şey daha var.

İlk olarak 2FA kurmanız gerekiyor. Bu, sizin dışınızda hesabınıza başka kişilerin erişmesini ve işlem yapmasını engeller.

Hesabınıza Para Yatırın

Artık hesabınız açıp güvence altına aldığınıza göre para yatırma işlemine geçebilirsiniz. Finansman süreci için örnek olarak Ethereum’u kullanacağız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesaplar‘a tıklayıp sonrasında ETF Cüzdanına Gönder seçeneğini seçin. Bundan sonra Ethereum miktarını alan kişi olacağı için bir Alıcı girmelisiniz. Tutarı Binance’e gönderdiğiniz için Binance hesabınızda bir Ethereum adresiniz olmalıdır.

Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüden Kripto Yatırma seçeneğine tıklayın. Sonra adresine ihtiyacınız olan kripto para birimini girin. Seçtiğiniz seçenek Ethereum ise Binance, miktarı transfer etmek için bir adres oluşturacaktır. Ethereum’larınız daha sonra ETH Para Yatırma Adresi‘ne gönderilecektir. Bu, para yatırmanın gerçekleşmesi için kopyalanıp Coinbase hesabının alıcı kutusuna yapıştırılması gerektiği anlamına geliyor.

Sonra Binance’teki hesabınıza göndermek istediğiniz tutarı seçip Gönder‘e tıklayabilirsiniz. Ethereum ağınız işlemeyi bitirir bitirmez, gönderdiğiniz tutar Binance hesabınızda görünecektir.

Ticarete Başlayın

Sıra geldi işin en civcivli kısmına. Binance, platformları üzerinde ticaret yapma işlemini basit hale getiren tamamen Türkçe bir kaynağa sahip. Şuradaki bağlantıya tıklayarak tüm bilmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz. Eğer kafanıza takılan bir kısım olursa, yorum kısmından bizlere ulaşarak sorununuzu aktarabilirsiniz.

Binance ile Ticaretin Bazı Avantajları

Binance ile ticaret yapmak, aşağıdaki örnekler gibi kullanıcılara birçok avantaj sağlar:

  • Çok güzel görünen bir dokunmatik ekran arayüzüne sahiptir.
  • Piyasanın en güvenli kripto para ticareti platformlarındandır.
  • 1.500 kripto para birimini destekler.
  • Kurulumunu hızlıca yapabilirsiniz.
  • Mobil platformlardan erişilebilir.

Binance’teki İşlem Ücretleri

Binance’de işlem yapmak için bazı ücretlerle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Neyse ki Binance, piyasadaki en düşük ücretlendirmelere sahip. Depozito ücreti uygulamayan platform, bazı para çekme işlemleri için kesinti uyguluyor. Örneğin Ethereum para çekme işlemleri ücret olarak 0,01 ETH’ye mal olacak. Ücretler para birimine bağlı olarak belirlenecek.