Discord Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Discord, farklı insanlarla iletişim kurmak için en iyi yollardan birisi olsa da bir gün burayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Böyle bir senaryoda kullanıcılar hesaplarını silerek, olası bir gizlik veya güvenlik sorunuyla karşılaşmak istemezler. Bu makale ile Discord hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğreneceksiniz.

Discord Hesap Silme Ne Kadar Sürer?

Discord hesabınızı silme işlemini tamamladığınızda hesabınızın tamamen silinmesi 14 gün sürer. Yani bu 14 gün, Discord tarafından aldığınız kararı gözden geçirilmesi için belirlenmiştir. Discord hesabınızı tamamen sildiğinizde bu, platformda yolun sonuna geldiğiniz anlamına gelmektedir.

Discord Hesabını Hemen Silmenin Bir Yolu Var mı?

Discord hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Fakat bunu hemen yapabilmenizin bir yolu bulunmamaktadır. Discord hesabınızın tamamen silinmesi yaklaşık iki haftalık bir süre içerisinde gerçekleşiyor. Daha acil yardım için doğrudan Discord ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak yine de muhtemelen bekleme süresine maruz kalacaksınız.

Discord Hesabının Silindiği Nasıl Anlaşılır?

Discord’da kullanıcı adınızı arayarak Discord hesabınızın silinip silinmediğini anlayabilirsiniz. Eğer adınız görünmüyorsa muhtemelen hesabınız silinmiştir. Ayrıca silinmiş bir hesapla oturum açmaya çalışırsanız, hesabınızın silinmek üzere planlandığına dair bir bildirim alırsınız.

Hesabınız silindiğinde tüm yorumlarınız diğer kullanıcılar tarafından görünmeye devam edecek. Fakat kullanıcı adınız “Silinmiş Kullanıcı” olarak görünecek.

Mesajlarınızın silinmesini istiyorsanız, hesabınızı silmeden önce onları silmelisiniz. Silme işlemi gerçekleştikten sonra profil resminiz artık görünmeyecektir. Yerine “Silinmiş Kullanıcı” kelimeleri görünecek.

Discord Hesap Silme | Bilgisayar

Bilgisayarınızdaki tarayıcı üzerinden Discord hesabınızı silme adımları sırasıyla şunlardır:

 • Discord‘u açın.
 • Kullanıcı Ayarları‘na tıklayın (Sol alt köşedeki dişli simgesi).
 • “Hesabım” yazılı kısmın üzerine tıklayın.
 • Şimdi Hesabı Sil‘e tıklayın. Ardından bir komut istemi ile şifreniz sorulacak.
 • Şifrenizi girdikten sonra Hesabı Sil’e bir kez daha tıklayın.
 • Hesabınız şimdi silinme sürecinde olacak (yukarıda da belirttiğimiz üzere 14 gün).

Unutmamanız gereken önemli bir nokta da Discord’da herhangi bir sunucunuz varsa, hesabınızı silmeden önce sunucuları silmeniz veya sunucuların sahipliğini başka bir kullanıcıya aktarmanızın gerekliliğidir. Çünkü bunu yapana kadar Discord hesabınızı silemezsiniz.

Discord oyuncular için bir sohbet odası olarak ortaya çıktığı için ana konsept, Discord’un diğer insanlarla bağlantı kurmak için kullanılmasıdır. Sunucularınızı oyun veya sohbet için kimin kullandığını önemsemelisiniz. Çünkü yüksek kullanıcı sayısına sahip bir sunucuyu birden silmek, çok kötü bir tecrübe yaşamanıza sebep olabilir; bir arkadaşlığı bitirmek gibi.

Ayrıca bir sunucuyu silmek isteseniz bile başka bir kullanıcıya devretmenin çok daha iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Böylelikle hazırdaki bir sunucunun kullanılmasına devam edilmiş olur. Artık o sunucunun bir parçası olmasanız bile, sunucu üzerinde kurulan bağlantılar ve arkadaşlıklar devam etmiş olacak. Fakat herhangi bir sunucunuz yoksa hesap silme işlemine başlayabilirsiniz.

Discord Hesap Silme | Android | iPhone

Yukarıda Discord hesabının bilgisayardan nasıl silindiğini öğrenmiştiniz. Şimdi bunu Discord’un mobil uygulaması üzerinden nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz:

 • Discord uygulamasını açın.
 • Kullanıcı Ayarları‘na dokunun (sağ alt köşedeki profil simgesi).
 • Hesabım yazılı kısmın üzerine dokunun.
 • Şimdi ekranı aşağı kaydırıp Hesabı Sil‘e dokunun. Bir komut istemi ile şifreniz sorulacak.
 • Şifrenizi girin ve Hesabı Sil‘e bir kez daha dokunun.
 • Hesabınız silinme sürecinde olacak.

Gördüğünüz üzere mobilden Discord hesap silme süreci bilgisayardakiyle oldukça benzer. Bu sebeple cihazınız ne olursa olsun, Discord hesabınızı rahatlıkla silmiş olacaksınız.

Discord Hesap Silme İşleminin Faydaları

Discord hesabınızı silmenin birkaç olası faydası vardır. Bunlar sırasıyla şunlardır:

 • Gizlilik: Kişisel verileriniz veya online gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, Discord hesabınızı silmek bilgilerinizi korumanız adına yardımcı olabilir.
 • Güvenlik: Discord hesabınızın ele geçirildiğine veya kişisel verilerinizin risk altında olabileceğine inanıyorsanız, hesabınızı silmek güvenliğinizi korumanıza yardımcı olabilir.
 • Birden fazla hesabınız varsa: Discord’u artık kullanmıyorsanız veya birleştirmek istediğiniz birden fazla hesabınız varsa, bir hesabı silmek çevrimiçi varlığınızı basitleştirmeye yardımcı olabilir.
 • Kapatma: Artık Discord’u kullanmakla ilgilenmiyorsanız veya tercih ettiğiniz farklı bir platform bulduysanız, hesabınızı silmek bir isteyebilirsiniz.

Discord hesabınızı silmenin kalıcı bir işlem olduğunu ve geri alınamayacağını unutmamak önemlidir. Hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki tüm önemli bilgilerin veya verilerin yedeğini almayı düşünebilirsiniz. Hesabınızı silmeyle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, Discord’un müşteri destek ekibine de ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu konuda daha fazla yardım veya rehberlik sağlayabilirler.