Dünyanın En Pahalı 15 Telefonu

Dünyanin-En-Pahali-Telefonu

Günümüzde kullanmaya değer birçok pahalı telefon bulunmaktadır. Bunların dışında lüks olmasıyla öne çıkan pahalı telefonlar da vardır. Bazılarının fiyatları o kadar yüksektir ki insan gerçekten hayret ediyor. Özellikleri bakımından pek bir farkları olmasa da tasarım açısından ele aldığımızda bu fiyatlara ulaşabiliyorlar. Şimdi dünyanın en pahalı telefonlarına ve fiyatlarına bir bakalım.

Dünyanın En Pahalı Telefonları

 • Sirin Solarin – 16.000 Dolar
 • Savelli Champagne Diamonds – 57.000 Dolar
 • Vertu Signature Diamond – 88.000 Dolar
 • iPhone Princess Plus – 176.000 Dolar
 • VIPN Black Diamond – 300.000 Dolar
 • Vertu Signature Cobra – 310.000 Dolar
 • Goldvish Revolution – 488.150 Dolar
 • Gresso Luxor Las Vegas Jackpot – 1 Milyon Dolar
 • Goldvish Le Million – 1 Milyon Dolar
 • Diamond Crypto Smartphone – 1,3 Milyon Dolar
 • Goldstriker iPhone 3GS Supreme – 3,2 Milyon Dolar
 • iPhone 4 Diamond Rose Edition – 8 Milyon Dolar
 • iPhone 4s Elite Gold – 9,4 Milyon Dolar
 • Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond – 48,5 Milyon Dolar

15 – Sirin Solarin – 16.000 Dolar

Sirin-Solarin

Sirin Solarin, gizlilik odaklı bir Android tabanlı akıllı telefondur. İsrailli bir şirket olan Sirin Labs, bu akıllı telefonları 2016 yılında piyasaya sürdü. Çeşitli tasarım ve renklere sahip olan bu telefonlar, 2600’den fazla dahili bileşene sahiptir. Bu da cihazın en pahalı telefonlar listesine girmesini sağlamış durumda.

14 – Savelli Champagne Diamonds – 57.000 Dolar

Savelli-Champagne-Diamonds

395 beyaz pırlantaya ve 18 ayar pembe altın dış tasarıma sahip bir telefondur. “Kraliçenin Akıllı Telefonu” olarak da biliniyor çünkü telefonun asıl hedef kitlesi kadınlar olarak belirlenmiş. 18. yüzyıl İngiliz sanatçısı William Hogarth’tan ilham alınarak tasarlanan telefonun görünümü kıvrımsal bir şekle sahip. Ekranı ise çizilmez safir kristal camdan oluşuyor.

13 – Vertu Signature Diamond – 88.000 Dolar

Vertu-Signature-Diamond

Vertu, satışa sunduğu lüks telefonlarla bilinen bir markadır. Hatta Vertu Signature Diamond gibi bazı telefonları, dünyanın en pahalı telefonları arasında yer almaktadır. 2005 yılında piyasaya sürülen cihazın kenarları, pırlantalarla ve 18 ayar altınla süslendi. Ekranı ise safir kristal cam ile korunuyor. Kırmızı, ten rengi, sarı renkleri bulunan telefon, altın SIM kart yuvasına sahip.

12 – iPhone Princess Plus – 176.000 Dolar

iPhone-Princess-Plus

iPhone Princess Plus’ı, Avusturyalı bir kuyumcu ve tasarımcı olan Peter Aloisson tasarladı. 2008 yılında bir Rus iş insanının isteği üzerine özelleştirilen telefonda, 138’in üzerinde prenses kesim ve 180’den fazla parlak kesim pırlanta bulunuyor. Üzerinde yer alan metallere rağmen oldukça hafif ve küçüktür.

11 – VIPN Black Diamond – 300.000 Dolar

VIPN-Black-Diamond

VIPN Black Diamond, tasarımcı Jaren Goh tarafından 2007 yılında Sony Ericcson için tasarlandı. Temel özellikler olarak polikarbonat ayna ve organik LED teknolojisine sahiptir. Ayrıca gövdesinde 3 karatlık iki adet pırlanta bulunmaktadır. Gezinme düğmeleri de kubbe elmaslardan yapılmıştır. Telefın, nispeten daha eski olmasına ve yüksek teknoloji özelliklerine sahip olmasa da hala en pahalı telefonlardan biri.

10 – Vertu Signature Cobra – 310.000 Dolar

Vertu-Signature-Cobra

Hassas bir şekilde kesilmiş taşlarla ve mozaik işlemeyle oluşturulan telefonun gövdesi 439 yakutla doludur. Gözleri ise 2 zümrütten oluşuyor. 388 farklı parçadan yapılan Vertu Signature Cobra, Birleşik Krallık’ta ve tamamen el yapımı olarak oluşturulmuştur. Telefon, 145 dolar peşinat ve 360 bin dolar ödeme koşuluyla helikopterle bulunduğunuz yere kadar getiriliyor.

2,1 MP ön kamera ile çift tonlu LED flaşlı 21 MP arka kameraya sahip olan telefon, 4G LTE, 3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve NFC gibi temel özellikleri barındırıyor.

9 – Goldvish Revolution – 488.150 Dolar

Goldvish-Revolution

GoldVish, ödüllü İsviçreli saat üreticisi Frédéric Jouvenot ile özel olarak işbirliği çerçevesinde oluşturuldu. Jouvenots kronograf mekanizması, otomatik geri sarma sistemi ve patentli kadranı ile birlikte gelen telefon, 18 ayar beyaz altından yapılmıştır. 29 karat VVS-1 dereceli elmasların monte edildiği Goldvish Revolution, döneminin son teknoloji özellikleriyle donatılmıştı.

8 – Gresso Luxor Las Vegas Jackpot – 1 Milyon Dolar

Gresso-Luxor-Las-Vegas-Jackpot

Gresso inanılmaz pahalı telefonları ile tanınsa da şirket, Luxor Las Vegas Jackpot ile yepyeni bir seviyeye ulaştı. Cihazı bu kadar pahalı yapan şey ise önünü kaplayan siyah elmaslarla arkası için kullanılan 200 yıllık Afrika karaağacı. 12 mm ince çerçeveye sahip telefon, 180 gram altından oluşturulmuştur. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot tuş takımı, elle parlatılmış ve lazerle oyulmuş 17 safirden oluşur.

7 – Goldvish Le Million – 1 Milyon Dolar

Goldvish-Le-Million

2006’da duyurulan Le Million’un gövdesi elmas işlemeli som altından oluşuyor. O dönem 1 milyon dolara satılan telefon, ‘Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Emmanuel Gueit isimli tasarımcının ellerinden çıkan telefon, 18 ayar altınla ve 120 ayar pırlantayla kaplıdır. Sarı, gül, beyaz ve altın renklerine sahiptir. 176×220 piksel ekran çözünürlüğüne sahip telefon; 110, 46, 17 mm boyutlarına ve 198 gram ağırlığa sahiptir. 2 MP çözünürlüğünde arka kamerası bulunan Goldvish Le Million, 6 saate kadar konuşma süresi ve 400 saat bekleme süresi sağlayan Li-ion 950 mAh yedek pile sahip. Bağlantı tarafında ise kablosuz veri paylaşımı için GPRS, EDGE, USB bağlantısı ve Bluetooth desteği bulunuyor.

6 – Diamond Crypto Smartphone – 1,3 Milyon Dolar

Diamond-Crypto-Smartphone

Diamond Crypto Smartphone, listemizde dünyanın en pahalı 6. telefonu olarak yer almaktadır. Şifreli ses ve SMS iletişimi, telefonu döneminin en güvenli telefonları arasında bulunmasını sağlamıştır. Diamond Crypto Smartphone’daki tüm sistem şifrelidir, bu da diğer telefonlara göre daha fazla güvenlik ve avantaj sağladığı anlamına geliyor.

18 ayar pembe altından yapılan telefon, 1350 mAh pil kapasitesine ve 64 GB dahili hafızaya sahiptir. Güvenlik anlamında bulunan tüm özellikleri ise sırasıyla şöyle:

 • Şifreleme işlemcisi
 • Kripto telefon çağrısı
 • Kripto SMS
 • Kripto e-posta
 • Şifreleme düğmesi
 • Simetrik 256 bit ile bir kripto algoritması

5 – iPhone 3G Kings Button – 2,3 Milyon Dolar

iPhone-3G-Kings-Button

Dünyanın en pahalı telefonlarından iPhone 3G Kings Button, toplam 138 parlak kesim pırlantayla kaplanmış beyaz altın çizgisi ile 18 ayar sarı altın, beyaz altın ve gül altından yapılmıştır. Bu telefonda iPhone’un standart plastik Home tuşu, nadir bulunan 6,6 karatlık bir elmasla değiştirilmiştir. Telefon, Avusturyalı tasarımcı Peter Alisson tarafından oluşturulmuştur.

4 – Goldstriker iPhone 3GS Supreme – 3,2 Milyon Dolar

Goldstriker-iPhone-3GS-Supreme

22 ayar altından oluşma bir çerçevesi bulunan telefon, toplam 271 gram ağırlığındadır. İngiliz sanatçı Stuart Hughes tarafından Goldstriker International için tasarlanan telefonun tamamlanması tam 10 ay sürmüş.

Ön kısmında 136 pırlanta bulunan cihazın arka kısmındaki Apple logosu ise 36 adet pırlantadan oluşturulmuştur. Telefonun navigasyon tuşu, çok nadir bulunan 7.1 karatlık bir pırlantadır. Kasası ise tek bir saf granit bloğundan yapılmıştır.

3 – iPhone 4 Diamond Rose Edition – 8 Milyon Dolar

iPhone-4-Diamond-Rose-Edition

Bu lüks iPhone 4’ün çerçevesi, toplam 500 adetten oluşan gül görünümlü elmastan oluşmaktadır. Arka kısmı ise pembe altından yapılmıştır. Apple logosu da 53 gömülü elmasla oluşturulmuştur. Navigasyonu tek kesimli 7,4 karat pembe elmas içeren bir platinden yapılmıştır.

Üstü nubuk deri kaplama olan bu özel iPhone 4’ten sadece 2 adet üretildi.

2 – iPhone 4s Elite Gold – 9,4 Milyon Dolar

iPhone-4s-Elite-Gold

Dünyanın en pahalı ikinci telefonu unvanına sahip iPhone 4s Elite Gold’un üzerinde 500 pırlanta bulunmaktadır. Arkasındaki Apple logosu 24 ayar altınla oluşturulmuştur. Gövdesi ise birçok değerli taşın yanı sıra orijinal dinozor kemiği parçalarıyla (T-REX) birlikte platinden yapılmıştır. Bu telefondan da bir önceki iPhone modeli gibi yalnızca 2 adet üretilmiştir.

1 – Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond – 48,5 Milyon Dolar

Falcon-Supernova-iPhone-6-Pink-Diamond

Cihaz 24 ayar altından yapılmıştır ve arkası büyük bir pembe pırlanta ile süslenmiştir. Telefon ayrıca platin kaplama ve hacklenmeye karşı koruma özelliği taşıyan yazılımla birlikte geliyor. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond , Asya’nın en zengin iş insanlarından Mukesh Ambani’nin karısı Nita Ambani’ye aittir. Telefona ek olarak 300.000 dolar değerinde altın ve platin kulaklık da üretildi.

4,7 ve 5,5 inç boyutlarına sahip iki farklı ekranla gelen telefon, 128 GB dahili hafızaya sahiptir. Garanti süresi ise 5 yıldır.